5 tipů, které rozjedou vaši dietu

jak zvládnout dietu

Jak zvládnout dietu?

Dieta je pro lidi, kteří chtějí být silní, výkonní, štíhlí, kteří řídí svá vlastní impéria, vychovávají zdravé rodiny a nedovolí, aby jim diety (ani nic jiného) zničily jejich výkonnost. Muži a ženy mají různé hladiny hormonů a různá těla a v důsledku toho reagují na diety zcela odlišně.

 Jak lépe zvládnout trénink, než v dobrém oblečení? Vybírejte legíny, podprsenky nebo topy.

Přidejte více mořské soli do svého jídelníčku

Existuje důvod, proč vystresované ženy touží po mastných a slaných jídlech, je to způsobeno vyčerpáním nadledvin. Stejně jako u hladu je důležité tyto chutě jen tak neignorovat nebo se snažit použít sílu vůle k jejich překonání. Pamatujte, že nadledviny produkují hormon, který vyrovnává hladiny sodíku a draslíku, kritické pro správnou funkci buněk, takže pokud jste ve stresu, konzumace dostatečného množství soli vám pomůže zmírnit zátěž vašich již tak zatížených nadledvin. Vaše tělo touží po těchto potravinách z nějakého důvodu. Poslouchejte ho a zařaďte do svého jídelníčku více himalájské mořské soli. A pokud toužíte po tuku, vynechejte bramborové lupínky a dejte si místo nich pečené brambory.

 

Přidejte 0,5-1 čajové lžičky mořské soli do sklenice vody a vypijte, když se ráno probudíte.

Pokud později během dne vaše tělo chce slaná jídla, udělejte si kvalitní jídlo, posypané vysoce kvalitní mořskou solí, je to životně důležité pro vaše zdraví. Pomůže vám být divokou, úžasnou ženou, která se cítí a vypadá dobře.

Jezte bílkoviny se snídaní

Pokud je vám více než 40 let nebo chcete výrazně zhubnout, může vám z dlouhodobého hlediska pomoci, když si ke snídani přidáte nějaké bílkoviny, protože to pomáhá obnovit vaši citlivost na leptin. Zkuste ráno přimíchat kolagen přímo do vaší kávy. Díky tomu nakopne trávicí proces vašeho těla a účinně ukončí váš půst, ale také vám pomůže obnovit hladinu leptinu, což vám umožní cítit se dlouhodobě lépe a můžete rychleji zhubnout. Když jste v udržovacím režimu, přidejte do své snídaně nějaký protein, jako jsou vejce nebo syrovátkový protein, a uvidíte, jak se cítíte. Jen nejezte ráno sacharidy, pokud nechcete, aby vaše střevní bakterie řekly vašemu tělu, aby ukládaly tuk po celý den.

 

batáty v dietě

Dokrmujte sacharidy častěji, než si myslíte

Vzhledem k tomu, že ženská těla jsou z důvodů plodnosti více naladěna na stresové signály, profitují nejen z ranního tuku (a často bílkovin), ale ženy jsou také v průměru citlivější na sacharidy než muži. Dny doplňování sacharidů podle plánu diety jsou dny, kdy do svého těla doplníte sacharidy tím, že jich sníte více, než obvykle při dietě. Tyto dny doplnění sacharidů se mohou, ale nemusí shodovat s dny proteinového půstu. Jednou týdně nahradíte bílkoviny ve vašich jídlech zdravými sacharidy. Mnoha mužům se daří na dietě, když mají dny s dokrmováním sacharidů pouze jednou týdně. Někteří muži podávají nejlepší výkon, když jedí sacharidy ještě méně často. Ženy by však měly otestovat opětovné krmení sacharidy alespoň jednou týdně. Některé ženy budou muset znovu krmit dvakrát týdně nebo více, jakmile jsou v udržovacím režimu. A mít pár sacharidů (obvykle méně než 30 gramů, někdy i více v závislosti na vaší biologii) každý večer může udělat zázraky pro ženy, které je potřebují.

Ve dnech s dokrmováním sacharidů byste se měli držet zásad diety a sníst až 300 gramů sacharidů, jako jsou sladké brambory, mrkev a bílá rýže. NE lepek, kukuřičný sirup, zmrzlinu a atd. To může způsobit, že se druhý den budete cítit o něco těžší, ale buďte si jisti, že jde pouze o váhu vody. Konzumace nezdravého jídla v den doplnění paliva způsobí několikadenní chutě a nižší výkon.

Sledujte své železo

Pokud dodržujete dietu a jíte dostatek červeného masa, pravděpodobně přijímáte dostatek železa. Některé ženy ale stále potřebují doplňovat. Bohužel mnoho žen v plodném věku je chudokrevných, protože ve stravě nedostávají dostatek červeného masa, což může způsobit komplikace během těhotenství.

Na rozdíl od vitamínu D nebo K2 není železo jedním z těch doplňků, které chcete užívat náhodně nebo bez ohledu na to, co dělají. Pro váš výkon je strašné být anemický (nízký obsah železa), ale příjem dostatečného množství železa ke zvýšení hladiny feritinu v krvi nad přibližně 75. Nejlepším řešením je nechat si otestovat hladinu železa po 2-6 týdnech na dietě, abyste zjistili, zda potřebujete doplněk železa.

Řekněte ne počítání kalorií

Tento „hack“ je tak implicitní, že jsem ho neuvedl, ale stojí za to ho připomenout, protože je tak důležitý zejména vzhledem k tomu, jak moc společnost a média tlačí ženy, aby se tomu přizpůsobily. – tzv. „standardy krásy“. Bez ohledu na to, co jí, když žena sní příliš málo kalorií, její tělo se v reakci na signál hladomoru dostane do stresu a začne mít problémy s plodností, jako je PMS, dokud se zásoby kvalitní potravy (nebo kalorický příjem) nevrátí na úroveň podporující reprodukci. To je jeden z důvodů, proč ženy, které trpí poruchami příjmu potravy, často přestávají menstruovat. Jejich těla jsou v panickém hladomoru a snaží se chránit ženy před stresem z těhotenství přerušením plodnosti.

Existuje spousta důvodů, proč omezení kalorií není obecně zdravou praxí a nedoporučuji intenzivní každodenní cvičení pro muže nebo ženy, pokud nejsou profesionálními sportovci, kteří také trénují intenzivní regeneraci. Mnoho sportovkyň – včetně „víkendových bojovnic“ – také přestává menstruovat a nejsou již plodné, protože je pro tělo velmi stresující kombinovat extrémní množství cvičení s nízkotučnou a nízkokalorickou dietou. To vysílá signál do vašeho buněčného epigenomu, že „Pořád běháš, takže tygr tě musí pronásledovat každý den. A zjevně tam není žádné jídlo, protože nejíte. Váš život musí být ohrožen hladomorem a tygry. Fuj! Neotěhotnět!!" Mužské i ženské tělo reaguje na tyto zprávy vyčerpáním, únavou nadledvin a hormonálními problémy, ale ženy jsou na tyto problémy citlivější a jejich účinky pociťují jako první.

Závěr

Strava skládající se ze zdravých tuků, mírného příjmu bílkovin a cyklicky nízkého příjmu sacharidů je extrémně zdravá a pro ženy prospěšná. Potkal jsem mnoho žen (a samozřejmě také mužů), které celý svůj dospělý život bojovaly s váhou a „držely diety“, aby nakonec našly udržitelný způsob stravován. Váš vlastní „sacharidový práh“ se bude lišit a pouze vy máte sílu to zjistit pomocí těchto pokynů.

Můžu jíst banány v dietě?

Zpět do obchodu