5 jednoduchých biohacků pro krásu, detox a lepší spánek

kávová sedlina peeling 

Zlepšete svůj spánek, energii, trávení, náladu a mozkové funkce pomocí těchto pěti jednoduchých biohacků.

Spát a vidět lépe s F.lux

F.lux je bezplatný plugin pro váš počítač, který odstraňuje z obrazovky modré světlo potlačující melatonin. Pro hluboký spánek potřebujete melatonin, a když je váš spánek v troskách, jste více ohroženi věcmi, jako je mozková mlha, přibírání na váze a dokonce i chronická onemocnění. F.lux se automaticky přizpůsobí podle denní doby, obvykle začíná kolem západu slunce, aby byl váš cirkadiánní rytmus pravidelný, ale můžete jej používat i během dne. Koncentrované modré světlo, které získáváte zíráním do obrazovky počítače 40 hodin týdně, může poškodit vaše oči. F.lux to zmírňuje. Jedinou nevýhodou je mírný jantarový odstín vašeho počítače. Člověk si zvykne docela rychle.

Pokud si nemůžete stále vybrat legíny do fitka, napište nám a poradíme vám.

Naučte se svůj chronotyp

Další z nejnovějších hackingů spánku zahrnuje nalezení vašeho duchovního zvířete. Nebo přesněji váš jedinečný biologický chronotyp.

Nalezení chronotypu vám pomůže najít ideální čas na to, abyste udělali všechno, od kdy jíst, pracovat, mít sex, dokonce i kdy je nejlepší požádat svého šéfa o zvýšení platu.

Digitální detox

Zahoďte tento víkend sociální sítě. Nedávný průzkum mezi 1 787 dospělými zjistil, že ti, kteří častěji používali sociální média, byli výrazně depresivnější. Jiná studie zahrnující více než 10 univerzit po celém světě zjistila, že vysokoškoláci, kteří se na 24 hodin vzdali všech technologií, se cítili depresivně, úzkostně, zranitelně a závislí. To dává smysl. Hlášky, které přicházejí s textovou zprávou, červené oznamovací tlačítko v pravém horním rohu vaší facebookové stránky, instagramová zpráva „Ten a ten lajkoval vaši fotku“,  to vše se stávají odměňujícími podněty, které spouštějí malé dopaminové dávky, které vás opustí.  Problém je v tom, že odměna, kterou získáte ze sociálních médií, je mělká. Může to vypadat jako lidská interakce, ale ve srovnání s rozhovorem se skutečným živým člověkem to bledne. Neexistuje žádný výraz obličeje, žádné ohýbání hlasu, žádné doteky, žádné z mnoha sociálních podnětů, které jsou navrženy tak, abychom je zachytili a reagovali na ně. Život s hlavou v cloudu sociálních sítí vás vytrhne ze skutečného života a nakonec ve vás zanechá pocit prázdnoty.

Na druhou stranu, digitální detoxifikátoři hlásí lepší konverzace, hlubší spojení, rovnější držení těla a lepší paměť a spánek. Pro skutečný digitální detox se vyhněte všem obrazovkám, včetně televize, alespoň 24 hodin a až 72 hodin.

 

digitální detox

Vypadejte mladší s kávovou sedlinou

Kofein už není jen pro váš ranní šálek kávy. Kofein je vysoce biologicky aktivní a schopný pronikat přes kožní bariéru, díky čemuž je účinnou složkou pro pleťové produkty. Kofein může pomoci snížit celulitidu, protože zabraňuje hromadění tuku ve vašich buňkách a stimuluje odbourávání tuku. Káva má obrovské množství antioxidantů, které vás pomáhají chránit před škodlivými účinky UV záření a mohou zpomalit stárnutí pokožky. Kofein se dokonce používá v některých kosmetických přípravcích ke zvýšení krevního oběhu, aby stimuloval opětovný růst vlasů.

Existuje několik různých způsobů, jak můžete kávovou sedlinu použít k vylepšení vaší krásy.

Kávový peeling

Smíchejte 1 šálek mleté kávy (použijte čerstvě namletou z již uvařené kávy), 6 polévkových lžic kokosový nebo jojobový olej a 3 polévkové lžíce mořské soli nebo bílého cukr do sklenice, míchejte, dokud se vše důkladně nespojí. Nanášejte krouživými pohyby na celulitidu a poté opláchněte. Toto je bezpečné používat při každém sprchování.

Kávová lázeň

Vložte 1 šálek čerstvé nebo použité sedliny do sáčku s ořechovým mlékem nebo do nějaké gázoviny a zajistěte provázkem nebo gumičkou. Napusťte vanu a vložte svou „koupelovou bombu“ do teplé vody. Přidejte ½ šálku epsomské soli pro extra relaxaci.

Kávové klystýry

Kávové klystýry se po staletí používají k mechanickému čištění tlustého střeva (kde mohou hnisat nečistoty, kvasinky a dokonce i paraziti), ke zvýšení glutathion S-transferázy (hlavního antioxidantu vašeho těla) a mohou zvýšit hladiny zinku a selenu, a to vše při očistě těla od nežádoucí chemikálie.

 

Jaké má červená řepa účinky na naše zdraví?

Zpět do obchodu