Jak myslet pozitivně, a proč na tom záleží?

jak být pozitivní

Jak být pozitivní?

Až se příště ocitnete v negativní situaci, věnujte zvýšenou pozornost svým myšlenkám. Jak zní hlas ve vaší hlavě? Je to optimistické, nebo plné zkázy a chmur? Jistě, mít pár náhodných negativních myšlenek tu a tam je nevyhnutelné. Ale pokud si všimnete nepříjemného vzorce neustále negativních myšlenek, vaše myšlenkové návyky se mohou začít přelévat do jiných oblastí vašeho života, takže se budete cítit nešťastní, nervózní, ustaraní nebo rozptýlení. Můžete však podniknout kroky k potlačení těchto negativních myšlenek a zaujmout pozitivnější postoj. Někteří optimisté se tak prostě narodili, ale jiní se stávají optimističtějšími se spoustou praxe, všímavosti a víry v sílu pozitivního myšlení. Zde je to, co potřebujete vědět o potenciálních důsledcích negativních myšlenek – a jak zůstat pozitivní i v těch nejtěžších životních chvílích.

Pozitivní náladu vám také může dodat hezké damske fitness obleceni, které si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Mezi znepokojivým vývojem nočních zpráv a našimi osobními problémy v práci a doma není žádným překvapením, že se nám do mozku mohou snadno vkrádat negativní myšlenky. Od negativního sebemluvení („Nejsem dost dobrý“) až po celkově pesimistický pohled na život („Svět je hrozné místo“), negativní myšlenky jsou pro každého jiné. A i když se je můžete pokusit oprášit nebo je ignorovat, mohou mít časem skutečný dopad na vaše duševní zdraví a pohodu. Výzkum ve skutečnosti zjistil, že negativní myšlenky a přemítání mohou být škodlivé pro celkové zdraví. Opakované negativní myšlení je také spojeno se zvýšeným rizikem rozvoje demence a kognitivního poklesu.

 

Jak se vymanit z negativních myšlenkových vzorců

Pokud si začnete všímat negativních myšlenkových vzorců prosakujících do oblastí vašeho života, nezoufejte. Nejste odsouzeni myslet na tyto negativní myšlenky navždy nebo se stát negativní osobou. Zde je několik způsobů, jak začít přecházet od negativních myšlenek a emocí:

 

Identifikujte problém 

Prvním krokem k vyřešení jakéhokoli problému je jednoduše si jej uvědomit. Identifikace a dokonce pojmenování problému – „Mám negativní myšlenky“ – vám může pomoci začít chápat, jak jej řešit.

Zhodnoťte špatné návyky

Udělejte si inventuru svého denního a týdenního režimu. Potýkáte se s návyky, jako je zneužívání návykových látek, špatná strava, nedostatek pohybu nebo příliš mnoho času stráveného v práci, které může přispívat k negativním myšlenkám? Pokud ano, prozkoumejte každý návyk samostatně a poté vypracujte strategie pro pomalé snižování nebo eliminaci těchto praktik v průběhu času. Všimněte si, jak se cítíte, když začnete cvičit nebo jíte stravu plnou čerstvých, celistvých potravin.

Očistěte svůj sociální okruh od negativních lidí či vlivů

Dobří nebo špatní, lidé, se kterými trávíme čas, mají často obrovský dopad na naši sebeúctu, úroveň sebevědomí a zvládání problémů. Pokud trávíte čas s negativními lidmi, dává celkem smysl, že negativní myšlenky začnou pronikat i do vaší psychiky. Ale pokud se obklopíte optimistickými lidmi, budete mít větší sklon dívat se na to z té lepší stránky, a to i v těžkých situacích.

Odstraňte negativní sebemluvu

Až budete mít o sobě příště negativní myšlenky jako „Nelíbí se mi, jak vypadám“ nebo „Nikdy nedostanu takovou propagaci, protože nejsem dost chytrý“, udělejte krok zpět a zpochybnět tento směr myšlení. Odstranění negativní samomluvy je důležitým prvním krokem k rozvoji více pozitivity.

Požádejte o pomoc

Není ostuda požádat o pomoc odborníky. Prozkoumejte konzultace s různými terapeuty a odborníky na wellness a psychologii, jejichž arzenál nástrojů vám může pomoci zahnat negativní sebemluvu a negativní emoce.

 

Co je to pozitivní myšlení a proč je důležité?

Pozitivní myšlení je přesně to, co název napovídá: Je to praxe myšlení pozitivních myšlenek namísto negativních.

Všichni máme v hlavě ten malý hlásek, který během dne vypráví naše myšlenky a pocity. Když se tento malý hlásek zaměří na pozitiva, spíše než na negativa, pravděpodobně zjistíte, že se budete cítit šťastnější, lehčí, optimističtí, plní energie a motivovaní. Být optimističtější než pesimistický může pomoci zlepšit vaše fyzické a duševní zdraví.

jóga a pozitivní nálada

Jak myslet pozitivně

Přemýšlíte, jak mít pozitivnější pohled na život? Zde je sedm jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste získali pozitivní myšlenky a emoce.

Cvičte vděčnost

Během dne si aktivně a záměrně všímejte všeho, za co jste vděční. Ať už je to osvěžující pocit slunečního svitu na vaší tváři, mazlení od jednoho z vašich mazlíčků nebo povzbuzující textová zpráva od přítele, nic není příliš malé nebo jednoduché. Pomůže vám i vedení denního deníku vděčnosti, protože se v průběhu času můžete podívat zpět na všechny pozitivní myšlenky a události ve vašem životě.

Každé ráno si odříkejte pozitivní afirmace

Prozkoumejte některé pozitivní afirmace, které s vámi rezonují, a zapište si je. Každé ráno si pak tyto pozitivní afirmace několikrát zopakujte, abyste mohli začít svůj den pozitivně.

Meditujte

I jen pár minut jednoduchých dechových cvičení vám může pomoci znovu se soustředit a překonat negativní myšlenky a emoce. Absolvování kurzu řízené meditace nebo jógy, ať už ve studiu nebo virtuálně, vám může pomoci vyhradit si na tuto praxi vyhrazený čas. Možná budete chtít vyzkoušet rutinu jógy, která vám po dlouhém dni pomůže uklidnit tělo i mysl.

Naučte se nacházet humor

Nebojte se strávit pár minut procházením zábavných videí na TikToku nebo se smát memům na Instagramu. Navíc si pamatujte, že nikdo není dokonalý a někdy je nejlepší zasmát se trapným situacím nebo nehodám.

Uveďte špatné zkušenosti jako poučení

Místo toho, abyste se zabývali svými chybami nebo špatnými zkušenostmi, přeformulujte svůj přístup. Zapište si tyto negativní momenty jako důležité okamžiky učení a zvažte, co si z každého z nich můžete odnést.

Buďte k sobě laskaví

Vyžeňte negativní samomluvu ze svého mozku. Namísto tichého kritizování toho, jak se díváte v posilovně do zrcadla nebo jak jste si vedli během nedávné powerpointové prezentace v práci, buďte k sobě laskaví a jemní. Mluvte sami se sebou, jako byste mluvili s drahým přítelem nebo členem rodiny. Cvičení pozitivní sebemluvy, používání pozitivních slov při přemýšlení o sobě, může mít obrovský dopad na posílení vaší pozitivní psychologie.

Obklopujte se pozitivními lidmi

Vaši přátelé, rodinní příslušníci, spolupracovníci a dokonce i domácí mazlíčci mohou mít obrovský vliv na to, jak pozitivně nebo negativně se během týdne cítíte. Obklopte se pozitivními lidmi, a přestože to může být zpočátku obtížné, zvažte ukončení toxických nebo negativních vztahů.

Výhody pozitivního myšlení

Pozitivní myšlení není jen nějaká zdravotní praxe. Ve skutečnosti to může mít měřitelný vliv na vaši pohodu. Výzkum zjistil, že pozitivní myšlení může pomoci snížit úzkost a obavy. Je to také spojeno s delší životností a větším životním úspěchem. Pozitivní myšlení může také pomoci snížit riziko zdravotních problémů a vést k rychlejšímu zotavení po velkých životních událostech, jako je smrt člena rodiny.

 

Závěr

Pozitivní myšlení je výzkumem podložený způsob, jak zlepšit své duševní zdraví a své fyzické zdraví. S postupnými změnami se můžete vytrénovat, abyste byli více pozitivně smýšlejícími. Brzy si všimnete pozitivních změn v mnoha aspektech vašeho života, od práce po vztahy.

 

Mohou negativní účinky kofeinu mít vliv na vaši náladu?

Zpět do obchodu