Nedostatek spánku ničí vaše zažívání

spánek a zdravá střeva

Proč je spánek důležitý pro zdravá střeva?

Pokud chcete žít déle, cítit se lépe a podávat lepší výkony, vyplatí se pochopit, jak spánek ovlivňuje vaše tělo. Ztráta spánku negativně ovlivňuje zdraví vašich střev a zvyšuje riziko vážných zdravotních stavů, jako je obezita a cukrovka. Zde je to, co byste měli vědět o spojení mezi spánkem a zdravím střev, včetně mých nejlepších tipů, jak pečovat o svá střeva, abyste mohli každý den podávat maximální výkon.

Pohyb je dalším skvělým faktorem, který pozitivně ovlivní vaše zdraví, proto největší motivací může být také vhodné oblečení, třeba damske fitness leginy nebo topy.

Spojení mezi vašimi střevy a mozkem

Vaše střevo a váš mozek spolu neustále mluví prostřednictvím osy střevo-mozek. Tato komunikace probíhá podél bloudivého nervu, informační superdálnice, která spojuje způsob, jakým se cítíte, s tím, jak funguje vaše střevo. Zdravá střeva jsou plná jedinečných, různorodých kombinací bakterií. Tento mikrobiom se mění v reakci na spoustu faktorů, jako když jíte zpracované potraviny, když jste ve stresu a když se potýkáte se ztrátou spánku. Řekněme, že jste strávili celou noc v práce, učením do školy nebo jen tak pro zábavu jste někde byli a druhý den pociťujete účinky. Je to prostě malá dočasná pomalost bez trvalých následků, že? I když je možné se odrazit z bezesné noci, nedělejte si z toho zvyk.

Jak mizerný spánek ničí vaše střevní bakterie

Zvyšuje toxiny

Vaše střevní bakterie mají cirkadiánní rytmus, stejně jako zbytek vašeho těla. Jsou ve stresu, když nespíte, a vypumpují toxiny zvané lipopolysacharidy. Tyto toxiny způsobují mozkovou mlhu, únavu, autoimunitu, propustné střevo a dokonce rakovinu, ne díky.

Změní váš střevní mikrobiom

A co víc, studie z roku 2016 zjistila, že pouhé dvě noci krátkého spánku, konkrétně 4 hodiny a 15 minut, způsobily znatelné změny ve střevním mikrobiomu. Zatímco rozmanitost střevních bakterií se nelišila, poměr dvou bakteriálních druhů střev, Firmicutes a Bacteroidetes, se zvýšil. Předchozí studie zjistily, že zvýšení tohoto poměru je spojeno s obezitou. Stalo se to po pouhých dvou dnech nekvalitního spánku, takže si dokážete představit, co roky a roky mizerného zavírání očí udělají s vaším zdravím. Ve skutečnosti, pokud trpíte chronickou ztrátou spánku, jste více ohroženi cukrovkou 2. typu a obezitou, obojí souvisí s nevyváženými střevními mikrobiomy.

Poškozuje tělesné systémy

Mizerný spánek mění způsob, jakým vaše tělo funguje. Jediná noc částečné ztráty spánku narušuje citlivost na inzulín, což v průběhu času zvyšuje riziko inzulínové rezistence (a únavy, vysokého krevního tlaku a cukrovky). Narušení normálního spánkového cyklu může také poškodit vaši střevní bariéru, což zvyšuje riziko, že toxiny proniknou střevní bariérou a budou cirkulovat ve vaší krvi. Ztráta spánku dokonce mění výběr jídla, který uděláte následující den, protože vystresovaná, nevyspalá těla touží po nezdravém jídle a nutí vás ho konzumovat častěji. Stručně řečeno, ztráta spánku vás nejen ochromí, ale také oslabí a připraví vás na to, čemu se pravděpodobně chcete vyhnout, jako je špatné zdraví a kalhoty, které vám nesedí.

 

jóga a spánek

Jak pečovat o svá střeva a upgradovat i svůj spánek

Jste připraveni zlepšit svůj spánek a pomoci vašim dobrým střevním bakteriím prospívat? Všechny cesty vedou zpět k tvému talíři.

Jezte více probiotik

Prebiotika vyživují dobré bakterie ve vašem trávicím traktu, aby mohly vzkvétat a vylučovat škodlivé kmeny. Studie z roku 2017 zjistila, že hlodavci krmení prebiotiky měli lepší non-REM spánek než kontrolní skupina. Vezměte si prebiotický doplněk nebo jezte potraviny, jako je mouka ze zeleného banánu a studená bílá rýže.

Vyhněte se nezdravému jídlu

Toxiny z potravin, jako je rafinovaný cukr a maso z klecového chovu, jsou v červené zóně plánu z nějakého důvodu. Kromě jiných problémů způsobují zánět ve vašem mozku, který narušuje kvalitu vašeho spánku. Pomozte svému tělu zbavit se přetrvávajících toxinů pomocí těchto detoxikačních metod, které skutečně fungují.

Uvolněte stres

Mizerný spánek způsobí, že se vaše hladina stresového hormonu zhroutí, proto je těžší usnout a vydržet spát. Pokud se cítíte vystresovaní, postupujte podle těchto technik zvládání stresu.

Poslouchejte příznaky

Nadýmání, kožní problémy, únava, změny nálad, deprese a dokonce i bolesti kloubů mohou poukazovat na nerovnováhu střev. Zjistěte více o příznacích, že vaše střeva jsou nezdravá, a naplánujte si schůzku s lékařem funkční medicíny, abyste si promluvili o svých příznacích.

Dostatek spánku

Studie zjistily souvislost mezi nedostatkem spánku a špatnými střevními bakteriemi u zvířat. Jo, a přestaňte to číst, pokud máte hodinu před spaním. Místo toho si udělejte klidnou jógu, vypijte čaj kava(pozor nikoliv kávu), dejte si melatonin a jděte spát.

Jak uzdravit zažívání se dočtete také v tomto článku.

Zpět do obchodu