Tipy, jak držet dietu

jak jíst zdravě a zhubnout

Jak jíst zdravě a zhubnout

Pokud jde o zahájení ‚nové‘ diety nebo nastartování zdravějšího životního stylu, vždy začínáme s těmi nejlepšími úmysly. Bohužel mnoho z nás poměrně rychle nedosáhne svých cílů a často je to způsobeno jedním z následujících důvodů:

  •     Změny v našem jídelníčku jsou nereálné
  •     Nechceme se dost změnit

Pokud plánujete změnu, stanovení realistických cílů by mělo být objektivním numero uno.

Pravidelně cvičíte? Tak byste měli znát naše dámské legíny Gymclothes, které máme na eshopu.

Zde je několik jednoduchých tipů, jak se držet diety:

Neměňte vše najednou

Zdá se to být zřejmé, že? Měli byste udělat malé změny ve svém jídelníčku, místo drastických. Pomůže vám to ze dvou důvodů: za prvé se nebudete od začátku příliš tlačit; a za druhé bude jasnější, kde jsou vaše hlavní problémové oblasti. Pokud změníte vše ve stejnou dobu, je velmi obtížné určit širší problémy.

Soustřeďte se na jedno jídlo

Změna celého dietního plánu může být docela skličující, takže než restrukturalizovat celé své stravovací návyky, zkuste se zaměřit na jedno jídlo. Pro začátek si věci rozdělte na snídani, oběd a večeři a pak přejděte na svačiny a výživu před spaním.

Odhalte slabé stránky včas

Nemáte pocit, že musíte dodržovat přesný formát. Pokud pro vás polední výživa představuje největší překážky, vypořádejte se nejprve s tím. Pokuste se zjistit hlavní příčinu problému: Je to otázka času? Hrají peníze roli? Je to pohodlnost, nebo vám chybí sebevědomí vařit si vlastní jídlo? Je čas proměnit tuto slabost v sílu.

Porozumějte výživě

Pro některé lidi není hlavním problémem výživa, je to ve skutečnosti pochopení našeho vztahu k jídlu a toho, jak potřebujeme makroživiny, jako jsou bílkoviny, sacharidy a tuky pro podporu zdravého životního stylu. Udělejte si nějaký čas na to, abyste se naučili, jak je dobře vyvážená strava ideální pro podporu vašich cílů v oblasti cvičení a zdraví, ale mějte na paměti, že se jedná o dlouhodobý vztah. Zaměřte se na udržitelné zisky.

Vytvořte si pro sebe možnosti

Není nic depresivnějšího, než zírat na talíř s kuřecím masem a brokolicí, každý den, takže si vytvořte možnosti, jak se o svůj nový jídelníček dále zajímat. Vymyslete alespoň 3 možnosti jídla na snídani, oběd a večeři a snažte se je střídat. Pokud odeberete dohady, je mnohem méně pravděpodobné, že se odchýlíte ze spravné cesty.

Buď dobrý 80 % času

Všechny zdravé diety přicházejí s určitým stupněm flexibility, takže se neztrácejte, když občas jíte něco, co byste neměli. Klíčem je zde 80 % času dobře jíst a zbylých 20 % vám dává trochu volnosti, abyste si mohli vychutnat pizzu a zmrzlinu.

Podívejte se na těchto 20 % jako na odměnu za vaše úsilí v posilovně a na soutěžních dnech. Není nic uspokojivějšího, než nabít kalorie po špinavém liftingu. Jen si dejte pozor, abyste se příliš často neodměňovali, pokud jste si nedali tu práci, když se kila začínají hromadit.

Připravte si jídlo předem

Nemusíte se 100% řídit životním stylem, ale vaření jídla předem je skvělý způsob, jak omezit špatný výběr občerstvení a také zbytečné výdaje na rychlé občerstvení.

čokoládové kuličky

Odstraňte pokušení

Pokud sebeovládání není vaší silnou stránkou, udělejte, co můžete, abyste odstranili zlo pokušení z každodenního života. Nekupujte sladkosti a slazené nápoje, pokud máte podezření, že je budete doma pojídat. Pokud jsou to pamlsky pro vašeho partnera nebo děti, držte je zamčené mimo dohled. Normálně svačíme spíše ze zvyku než z nutnosti. Sejde z dohledu, doufám, že sejde i z mysl.

Vidíte všechna menu s sebou na nástěnce a na kuchyňském stole? Dejte je do koše! Nepotřebujete je.

Používejte doplňky podle potřeby

Jen velmi málo lidí získá všechny živiny, které potřebuje, pouze ze stravy. Doplňky poskytují pohodlný a cenově dostupný způsob, jak zvýšit úroveň kvalitní výživy – zejména u věcí, jako jsou bílkoviny a vitamíny a minerály, což jsou často oblasti, se kterými lidé nejvíce bojují. Pokud začnete pociťovat chuť k jídlu, sáhněte místo tyčinky Twix po proteinovém koktejlu. Protein zvýší vaši úroveň sytosti a udrží vás déle sytí,vytvoří virtuální náhubek proti špatným rozhodnutím o jídle.

Sledujte, co jíte.

Někteří lidé vyplňují stravovací plány, jiní používají aplikace ke sledování přesného počtu maker, která každý den spotřebují. Někdy je to tak snadné, jako jednoduše vyfotit, co jíte. Vizualizace toho, co konzumujete, může skutečně pomoci identifikovat problémy s vaší stravou a stačí k tomu pouze kliknutí na tlačítko.

Závěr

Říká se, že Řím nebyl postaven za den. Změny ve vaší stravě a fyzičce také vyžadují čas. Klíčem ke skutečné změně jsou neustálé malé, progresivní změny. Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, jak na tom budete.

Doporučujeme článek, jak zdravě zhubnout.

Zpět do obchodu