Proč používat kokosový olej?

 je kokosový olej zdravý

Organický extra panenský kokosový olej

Kokosový olej se získává z jádra nebo dužiny čerstvých a vyzrálých kokosových ořechů sklizených z kokosové palmy. Používáme extra panenský olej, který se získává přirozeně a není louhován, deodorizován nebo rafinován, což vede k modifikaci oleje. Dnes můžete tento skvělý olej najít v tuhé formě nebo ve spreji.

Co je organický extra panenský kokosový olej?

Organický extra panenský kokosový olej je bílý a pevný při pokojové teplotě. Na rozdíl od jiných nasycených tuků se kokosový olej skládá z přibližně 66 % triglyceridů se středním řetězcem (MCT), které jsou zdrojem energie pro tělo, místo aby se ukládaly jako tuk. Pomaleji oxiduje a méně se poškozuje teplem než jiné kuchyňské oleje, je to pravděpodobně nejzdravější olej na vaření.

Vyvinuli jsme pro vás legíny, které nepadají, nejsou průhledné a neškrtí.

K čemu je dobrý kokosový olej?

Podpora zdraví

Antioxidant

Kokosový olej má vazby na prevenci poškození buněk, které způsobuje řadu onemocnění, jako je rakovina, stárnutí a srdeční choroby atd.

„Silná antioxidační kapacita kokosového oleje je dána především dvěma konkrétními sloučeninami, kyselinou ferulovou a kyselinou p-kumarovou, což z něj dělá dobrý zdroj pro prevenci poškození těla volnými radikály.“ Tyto fenolické sloučeniny dohromady tvoří více než 80 % antioxidační kapacity organického extra panenského kokosového oleje díky jejich silnému synergickému účinku, když jsou spolu.

  •     Kyselina ferulová může pomoci snížit zánět, regulovat hladinu cukru v krvi, chránit játra a pomoci snížit krevní tlak.
  •     Kyselina p-kumarová snižuje LDL cholesterol a zabraňuje hromadění plaku v tepnách.

Kůže

Kokosový olej je také vidět v kosmetickém průmyslu, působí jako zvlhčovač pokožky a chrání pokožku před volnými radikály, což vede k předčasnému stárnutí. Je skvělý jako krém a vaše pokožka bude zdravá.

 

Fyzický výkon

Ztráta váhy

Mnoho lidí používá kokosový olej místo sacharidů jako palivo při tréninku, což jim dodává velkou energii. Výzkum naznačil, že užívání 1-2 polévkových lžic může pomoci tlumit špičky inzulínu, které by jinak podporovaly ukládání tělesného tuku, takže kokosový olej pravděpodobně hraje roli při hubnutí. MCT byly také široce přirovnávány k olivovému oleji a vycházejí na vrchol, pokud jde o posílení hubnutí. Ve vaší dietě dá tělu tu potřebnou energii, která způsobí, že vám rozjede metabolismus a začnete spalovat. Vždy se ale držte počtem kalorií, pokud přijmete více kalorií než spálíte, nastavá zde problém a nezhubnete. Takže s olejem to nepřehánět.

 

energie a výkon

 

Výroba energie

Přidání kokosového oleje do vaší stravy může udržet vaši energii vysoko, zatímco zůstanete štíhlí. Po strávení kokosového oleje půjde přímo do jater, než se přemění na energii.

Množství a načasování:

Přestože neexistuje doporučení ohledně konzumace množství kokosového oleje, jedná se o tuk, a proto by měl být používán s mírou. Organický extra panenský kokosový olej můžete použít jako MCT přídavek do svých domácích proteinových koktejlů, nebo je tepelně stabilní ho použít k vaření či smažení, nebo rychle ho ohřát v mikrovlnné troubě a pokapat salát. Nebo pokud se cítíte dobrodružněji, zkuste s ním péct v některých proteinových flapjacks či muffinech.

 

Kokosový olej je také nemléčnou náhražkou másla pro všechny, včetně veganů.

 

Závěr

Organický extra panenský kokosový olej je známý jako nejzdravější olej na vaření, který se může pochlubit zdravotními přínosy díky vysokému obsahu antioxidantů a také účinkem proti stárnutí na pokožku. Pokud jde o sportovní výkon, kokosový olej je plný MCT, které vašemu tělu poskytují bohatý zdroj energie pro váš trénink a napomáhají hubnutí. Všestrannost kokosového oleje navíc znamená, že už nikdy nezůstanete pozadu při nápadech, jak jej použít. Zařaďte ho do svého jídelníčku. Tato malá změna ve vaší stravě může hrát důležitou a velkou roli ve vašem zdraví. Prodává se ve sklenici v tvrdém stavu nebo ve spreji. Mě osobně vyhovuje ten ve spreji, protože si na pánvičku nanesete požadované množství jedním nastříkáním. Nemusíte se tedy pak trápit s tím, že ho pak rozehříváte. Nanesete tenkou vrstvu a vaše steaky budou chutnat skvěle.

Přečtěte si náš další článek, kde se dozvíte, k čemu je dobrý MCT olej

Zpět do obchodu