Doplňky na regulaci hmotnosti, které skutečně fungují

jak nepřibrat

Jak nepřibrat na váze?

Projděte uličkami každé drogerie a najdete desítky prášků a pilulek, které slibují, že rozpustí tuk a uberou na váze. I když neexistuje žádná kouzelná pilulka na hubnutí, doplňky na regulaci hmotnosti mohou tuto práci usnadnit. Ty fungují tak, že urychlují váš metabolismus a zvyšují spalování tuků, snižují chuť k jídlu nebo snižují vstřebávání makroživin, jako jsou sacharidy nebo tuky.

Zde jsou doplňky pro regulaci hmotnosti, které se zabývají několika základními příčinami přibírání na váze, stres, trávicí problémy, hladina cukru v krvi a váš střevní mikrobiom.

Skvělou motivací při hubnutí může být sportovní oblečení, které ještě na sebe neobléknete, tím, že zakoupíte o velikost menší budete motivováni dosáhnout vašeho cíle a zhubnout na požadovanou velikost.

Betain kyselina chlorovodíková (HCl)

Betain kyselina chlorovodíková (HCl) je doplňkovým zdrojem kyseliny chlorovodíkové neboli žaludeční kyseliny, která se doporučuje lidem s nízkou žaludeční kyselinou (hypochlorhydria). Nedostatek žaludeční kyseliny má více lidí, než si myslíte. Je to proto, že příznaky nízké žaludeční kyseliny, pálení žáhy, plynatost, říhání, nadýmání atd. Jsou podobné příznakům nadměrného množství žaludeční kyseliny nebo kyselého refluxu. Lékaři často předepisují inhibitory protonové pumpy (neboli PPI, lék, který brání vašemu žaludku produkovat kyselinu), aniž by rozlišovali, zda vaše příznaky způsobuje příliš mnoho nebo příliš málo žaludeční kyseliny, což může problém ještě zhoršit. Co to má společného s regulací hmotnosti? Pokud nemáte dostatek žaludeční kyseliny, přeskočíte první zásadní kroky trávicího procesu, které nastartují rozklad bílkovin a tuků. Sacharidy se v pohodě metabolizují. To je problém, protože bílkoviny a tuky (zejména tuky) vás udrží syté. A když přestanete trávit tuk, vaše tělo nedostává jasné signály, že jste se najedli, a jíte více, než potřebujete.

"Zvýšení žaludeční kyseliny by mohlo vést k 25% zvýšení metabolismu díky lepší absorpci bílkovin." Řešení problémů s žaludeční kyselinou také zvyšuje vstřebávání živin,“.

Zde je návod, jak zjistit, zda je doplněk betain HCI pro vás vhodný. Užívejte ho před jídlem, abyste z jídla, které jíte, dostali všechny dobré věci. Tímto způsobem váš mozek dostane signál, že jste sytí, a vaše tělo se nenacpe.

Trávicí enzymy

Další zastávkou na cestě trávení, která vám může zabránit v získávání životně důležitých tuků, bílkovin a živin z potravy, jsou střeva. Když se vaše jídlo dostane do střevních fází trávení, smísí se s trávicími enzymy a emulgátory (žlučí), které pomáhají přeměnit velké molekuly na malé. Když jsou molekuly dostatečně malé, mohou proniknout přes vaše membrány do vašeho krevního oběhu, aby se dostaly do buněk, které je potřebují.

Mnoho stavů může narušovat produkci těchto enzymů a žluči. Váš tok žluči může být narušen nízkým obsahem tuku, protože žluč se uvolňuje v reakci na konzumaci tuku. Slinivka břišní vytváří jizvu, jak stárnete z běžného opotřebení, což snižuje její účinnost. Doplňky trávicích enzymů mohou pomoci vyplnit mezery. Enzymové doplňky budou mít řadu enzymů na podporu trávení a často se kombinují s volskou žlučí, která vám pomůže trávit tuky. Enzymy fungují ze stejných důvodů jako betain HCl, budete jíst méně, pokud z jídla, které jíte, získáte všechny dobré tuky, bílkoviny a živiny. Doplňkové trávicí enzymy budou často obsahovat betain HCl ve stejné kapsli.

Chrom

Výzkumníci zjistili, že chrom snižuje tělesný tuk a zvyšuje svalovou hmotu. Studie prokázaly, že vám pomáhá regulovat a používat inzulín, který pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Stabilní hladina cukru v krvi znamená, že máte méně chutí. Méně chutí znamená lepší rozhodnutí po celý den. Studie ukazují, že 1000 mcg palmitátu chromitého denně po dobu osmi týdnů snížilo příjem potravy, hladinu hladu a chuť na tuky u zdravých žen s nadváhou.

kardio a hubnutí_1

Prebiotika

Probiotika, suplementy, které obsahují prospěšné organismy, dostávají veškerý rozruch, ale možná nevíte, že jsou zcela bezcenné, pokud se nezakoření ve vašich střevech. Pokud se dobré bakterie a houby dostanou do vašeho systému a nenajdou potravu, nebudou růst. Odumírají a vy doslova splachujete svůj doplněk do záchodu. Zde přicházejí na řadu prebiotika. Pokud jsou probiotika semena, prebiotika jsou hnojivo. Prebiotika jsou nerozpustná vláknina (to znamená, že ji nestrávíte), která krmí organismy, které posilují náš imunitní systém a pomáhají vám přeměnit část našeho jídla na živiny, které můžete využít. Můžete povzbudit své tělo k růstu silné kolonie užíváním prebiotik a přidáním prebiotické vlákniny do vaší stravy, jako je syrový bramborový škrob, vařená a chlazená bílá rýže, zelené banány a syrové banány.

Ashwagandha

Ashwagandha pomáhá vašemu tělu regulovat vaši stresovou reakci a stresový hormon kortizol. To vám pomůže zhubnout, protože příliš mnoho kortizolu signalizuje vašemu tělu ukládání tuku. Studie ukazují, že ashwagandha ničí tukové buňky a zabraňuje lipogenezi, tedy tvorbě nových tukových buněk. Ať už to bylo snížení stresu nebo vliv ashwagandhy na metabolismus tuků, vědci zjistili, že ashwagandha pomohla dospělým s chronickým stresem řídit svou váhu. Užívejte 125-250 mg ashwagandhy ráno s jídlem nebo zamíchané do kávy, abyste si udrželi zdravou stresovou reakci, a až 600 mg během zvláště stresujících období.

 

Jak vypočítat BMI?

Zpět do obchodu