Jíst maso neškodí životnímu prostředí tolik, jak si myslíte

uhlíková stopa potravin

Uhlíková stopa potravin

Pokud jste připraveni vzdát se masa výměnou za nižší dopad na životní prostředí, počkejte, než ten steak vyhodíte! Studie odhaluje, že být veganem nemusí stačit k minimalizaci dopadu potravin na životní prostředí.

 

Hlavní body studie:

  • Jedlíci masa neměli až na výjimky větší uhlíkovou stopu než vegani a vegetariáni. Záleží na tom, kde a jak získáváte jídlo, a co jíte (místní hovězí na pastvě vs. falešné sójové párky v rohlíku) ovlivňuje dopad na životní prostředí.
  • Všežravci konzumovali více alkoholu, sladkostí a dezertů a jedli méně zeleniny než jejich veganští a vegetariánští protějšky. To nám říká, že jiné studie srovnávající konzumenty masa s vegany a vegetariány mohou chybět. Výsledky mají méně společného s konzumací masa a více s tím, že si uvědomujete, odkud vaše jídlo vůbec pochází.
  • Obecně si lidé myslí, že vegani mají nejmenší dopad na životní prostředí, ale lakto-ovo vegetariáni (vegetariáni, kteří budou jíst mléko a vejce) a vegani (lidé, kteří nejedí žádné živočišné produkty) mají podobné stopy. Účastníci, kteří konzumovali pouze ovoce (fruitariáni), měli ze všech skupin nejvyšší dopad. Všežravci jako skupina měli vyšší dopad, ale při zkoumání individuální stravy určovaly dopad na životní prostředí jiné faktory než živočišné produkty, jako je kvalita potravin a způsob jejich výroby.

Pokud přemýšlíte o novém fitness oblečení, máme pro vás tip, naše fitness legíny Infinity se řadí mezi nejprodávanější legíny.

Jak se tato studie liší

Až dosud většina studií porovnávajících všežravce, vegetariány a vegany neoddělovala účinky živočišných produktů od účinků jiných stravovacích návyků a životního stylu. Tato studie se zabývala individuální stravou populace, což nám ukazuje skutečný dopad skutečných stravovacích návyků, nejen široké kategorie mozkových příhod. Někdo, kdo volí filozofii stravování, vůbec jakoukoli filozofii, tomu alespoň věnuje pozornost. Všežravci, kteří jedí vědomě, a všežravci, kteří budou jíst, co chtějí, bez ohledu na zdraví nebo životní prostředí, neskončí se stejnou stopou nebo obvodem pasu. Totéž platí pro vegany. Někteří si hromadí talíře zeleninou, jiní jedí hranolky a sladkou sójovou zmrzlinu. Nemůžete dělat zobecnění, jako by všichni sledovali stejný program.

Vědci zjistili, že vegani a vegetariáni jsou si podobnější, než se dříve myslelo, a při analýze individuálních stravovacích návyků zjistili, že na správném získávání potravin záleží ještě více než na široce kategorizovaných výživových zvyklostech.

 bio ovoce

Jíst maso, ale eticky

Zvířata v továrních farmách jsou přeplněná, nemocná a léčená léky. Jejich životní podmínky se vkrádají do země a vody lidí žijících poblíž a způsobují nemoci. Tyto problémy nenajdete na místních farmách, kde se pasou zvířata chovaná trávou a jsou eticky chovaná. Udržitelné podmínky nejen snižují dopad na životní prostředí, ale také získáte lepší a výživnější maso. Malé farmy produkují maso s lepším poměrem omega-6 a omega-3 mastných kyselin, což snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, zánětů a autoimunitních vzplanutí.

Organicky chované maso není plné antibiotik a růstových hormonů, a navíc chutná mnohem lépe. Z vlastní zkušenosti vím, že když si dám kuřecí steak z obchodu a pak kuřecí steak z farmy, chuť a kvalita je úplně jinde. Správně provedený chov zvířat zlepšuje životní prostředí budováním půdy. Vyčerpaná půda nepěstuje zeleninu, takže farmáři musí používat chemická hnojiva, která narušují ekosystém. Špatná půda také nezadržuje vlhkost ani živiny. Voda se valí z tvrdých, křehkých polí a způsobuje záplavy a erozi.

 

Závěr

Pokud jste si toho vědomi, můžete jíst maso, a přitom nejen snížit svou ekologickou stopu, ale také zlepšit životní prostředí. Hledejte malé místní farmy, kde vás farmář pozve do stodoly, abyste se rozhlédli. Pokud na to nemáte čas, najděte si menší udržitelné společnosti, které si s vámi promluví o tom, kde získávají maso. Použijte své peníze jako hlas pro pokračující výrobu věcí, které si koupíte. Zvířata, vaše tělo a zemědělská půda o to budou šťastnější a můžete tím podpořit farmáře, který svojí práci dělá poctivě a zaslouží si to.

Dieta založená na mase? Zkuste carnivore dietu.

Zpět do obchodu