5 způsobů, jak pracovat s rozpočtem

jak-pracovat-s-rozpoctem

Jak pracovat s rozpočtem?

V závislosti na tom, kde žijete, pracujete nebo studujete, je často jednou z největších překážek dobrého tréninku cena. Ne všechny oblasti mají „rozpočtové“ tělocvičny a studentské tělocvičny mohou být nedostatečně vybavené nebo značně přeplněné v době, kdy byste mohli chtít trénovat. Ale to neznamená, že nemůžete využít všechny zdravotní výhody cvičení a dokonce si vybudovat slušné svaly s omezeným vybavením.

Kromě očividnějších forem cvičení, které můžeme dělat kdekoli, jako je běh a jízda na kole (jedna z nejlepších investic, které jsem na univerzitě udělal pro úsporu času a peněz na dopravu), existují i ​​​​jiné věci, které můžete udělat, abyste se ujistili, že dostanete typ cvičení, které potřebujete, bez ohledu na vaše cíle.

Cvičení s vlastní vahou

Pokud je vaším cílem vybudovat nějakou seriózní svalovou hmotu, velká část vašeho tréninku může být stále zaměřena na používání vaší tělesné hmotnosti, abyste toho dosáhli. Nemusíte zvedat činky, abyste budovali svaly.

Kvalitní a pohodlné? To jsou jedině naše legíny do fitka a na běhání.

Existují zřejmé cviky s vlastní hmotností, které můžeme použít; pull-up, chin-up, press-up a dipy, plus celá řada variant, které můžete použít k tomu, aby byly mnohem náročnější. Pak jsou tu pokročilejší pohyby, k nimž je třeba se dopracovat, jako jsou zvednutí svalů nebo kliky na rukou.

Zvedání závaží může pomoci zaměřit se na určité svalové skupiny, které potřebují větší zátěž (jako jsou nohy), nebo se zaměřit na konkrétní svalové skupiny. Nicméně v této situaci, pokud by bylo málo peněz, mohli byste se podívat na využití posilovny a absolvovat jedno cvičení týdně, pokud máte pocit, že je to potřeba, nebo můžete vyrazit do těch velkých kopců na kole nebo sprint, který pomáhá budovat svaly nohou.

Studentské slevy na tělocvičnu

Většina univerzitních tělocvičen je za rozumnou cenu, ale pokud vaše gym není úplně na dně nebo je stále více vytížená, pak většina řetězců nebo dokonce místních tělocvičen má studentské nabídky, i když neinzerují, vždy stojí za to se zeptat, zvláště na menší, nefranšízované tělocvičny.

Pokud je však jedinou možností posilovna s rozpočtovým řetězcem, připravte se na to, že budete trénovat v jakémkoli jiném čase než ve špičce, protože budou velmi zaneprázdněni. Pokud v okolí žádné nejsou, možná by stálo za to naskočit na kolo, abyste ušetřili nějaké peníze (a více si zacvičili), pokud v místě nejsou cenově dostupné posilovny.

předplatné v posilovně

Kamarádi na cvičení

Pokud musíte cestovat do posilovny nebo se obecně cítíte nemotivovaní a potřebujete malou podporu, pak může být vždy velkou pomocí najít někoho, s kým byste mohli trénovat s podobnými cíli. Nejen, že mohou pomoci s motivací, ale často přicházejí s novými tréninkovými nápady. Některé posilovny dokonce nabízejí slevy či měsíce zdarma za doporučení, takže vždy stojí za to se zeptat a pokud je tomu tak, pokusit se naverbovat co nejvíce kamarádů na cvičení.

Místo toho se snažte trénovat ve skupinách ne více než 3 (to umožňuje solidní množství odpočinku, aniž by cvičení trvalo věčnost), omezte klábosení na minimum (toto je skvělý zvyk, do kterého se můžete dostat, pokud si vážíte svého i jiného času) a pokud jdete s větší skupinou kamarádů z posilovny, pak možná rozdělte svou skupinu na menší, abyste byli zdvořilí k ostatním uživatelům tělocvičny.

Online tréninky

Pokud jsou peníze, vzdálenost do posilovny nebo čas skutečným problémem, pak jsou na YouTube doslova tisíce různých cvičení nebo aplikací dostupných zdarma, které vám poskytnou cvičení, které můžete dělat doma, nebo dokonce aplikace pro vytváření cvičení během běhu, na kole nebo vlakem venku.

Přidejte nějaké odporové gumy, kettlebell, podložku na jógu nebo dokonce stahovací tyč a máte vše, co potřebujete pro pevné cvičení doma nebo v létě v parku.

Venkovní skupiny

Když už mluvíme o venkovním cvičení, v místní oblasti se obvykle koná spousta různých akcí, pokud je hledáte. Obvykle se jedná o levné a veselé okruhové kurzy, ale jsou skvělým způsobem, jak se socializovat, setkat se s lidmi s podobnými cíli a získat trochu povzbuzení od kvalifikovaného instruktora. Pokud chcete pořádný skvělý zážitek venku, můžete si zacvičit tím, že se připojíte k turistickým, horolezeckým a pěším skupinám. Dokonce i věci jako kanoistika a jízda na kajaku mohou být dostupné prostřednictvím studentských spolků nebo místních klubů a jsou to jistě skvělé způsoby, jak se udržet ve formě a zároveň si najít přátele a hlavně se při tom bavit.

Přečtěte si další článek o duševní rovnováze.

Zpět do obchodu