Porazte nadýmání jednou pro vždy

jak se zbavit nadýmání

Jak se zbavit nadýmání?

Ničí nafouklé břicho vaši jinak štíhlou postavu? Máte problém s potravinami, které sníte a pak jste celý den jako balón. Přečtěte si, jak lze většině nadýmání žaludku předejít (a co s tím dělat). Léto je za námi a naše torza už nejsou tak často vystavena, naše dieta jde teď jiným směrem a výběr potravin nemusí být tak úplně striktní. Upnutá trička, vypasované košile, zastrčené topy (pro chlapy) a body-con outfity (pro dámy) staví náš pas do první linie. A o bikini sezóně ani nemluvě.

U nás v nabídce najdete dámské fitness legíny, které hezky zakryjí bříško, pokud máte problém s nadýmáním.

Nic nezničí zpevněnou a upravenou postavu jako otravné nadýmání žaludku. Tvrdě trénujete, dobře jíte, pijete tuny vody, přesto někdy končíte den s nafouknutým žaludkem. Co vůbec způsobuje nadýmání žaludku? Lze se tomu nějak vyhnout? Dobrou zprávou je, že můžete udělat spoustu pro to, abyste minimalizovali šance na nadýmání, a ještě více můžete udělat, abyste se toho zbavili, pokud udeří.

Možné příčiny nadýmání

Příliš mnoho vlákniny

Vláknina je skvělá, ale příliš mnoho vlákniny může přispět k nafouknutému žaludku. Pokud jíte hodně zeleniny, sladké brambory, rýži, oves, zvažte chvíli sledování vlákniny, abyste zjistili, zda to nepřeháníte. Ano vláknina je zdravá, ale moc vlákniny vám může zase docela znepříjemnit život.

Potraviny, které způsobují nadýmání

Běžnými viníky jsou vláknité potraviny, škrobová zelenina, brukve a brukvovitá zelenina, mléčné výrobky (včetně syrovátkové bílkoviny) a sycené nápoje. Příliš mnoho bílkovin může být pro naše tělo toxické, zvláště pro játra a můžou také způsobovat nadýmání.

Pokud jíte příliš rychle

Pokud se krmíte, protože máte hlad jako vlk, zpomalte. Příliš rychlé jídlo může znamenat, že spolu s jídlem přijímáte vzduch, což může způsobit nafouklý vzhled a pocity nepohodlí. Polikat vzduchové bublinky přeci nechceme, nebo snad ano?

Jíte toho příliš mnoho

Objemní jedlíci si užívají velké porce jídla, jako jsou smažené hranolky, saláty, hromady zeleniny, velké omelety, smoothies a polévky. Na tom není nic špatného, ​​ale počítejte s tím, že velké množství jídla ve vašem břiše může vést k nafouklému vzhledu.

Doplňky k překonání nadýmání

Digezyme

Tato chytrá kombinace 5 trávicích enzymů (proteáza, amyláza, laktáza, lipáza, celuláza) vám pomůže strávit všechny druhy potravin včetně těch, které mohou způsobit nadýmání: laktóza, bílkoviny, sacharidy, škrob, vláknina.

Kompletní probiotikum

Jednoduchý způsob, jak denně podporovat lepší zdraví střev, s naší exkluzivní formulací 5 různých kmenů probiotik (téměř 8 miliard CFU denně).

Laktospora

Skvělé, pokud je laktóza příčinou nadýmání žaludku, toto prémiové priobiotikum má 600 milionů spor Bacillus Coagulans, které podporují lepší zdraví střev.

Tablety laktázy

Pomáhají odbourávat laktázu (normálně běžnou u syrovátkové bílkoviny), ideální, pokud zjistíte, že vás syrovátkový koktejl nadýmá.

Glutamin

Velmi nákladově efektivní způsob, jak podpořit zdraví střev, může dokonce pomoci zabránit prosáknutí střev.

 

ploché břicho

3 životní tipy na ploché bříško

Voda

Pijte jí více. Bylinné a ovocné čaje se také počítají. Šumivé nápoje (dokonce i bezkalorické) jsou špatné a měli bychom se jim také vyhnout, pokud se chceme zbavit nadýmání. Nejlepší je prostě čistá voda.

Spánek

Lepší pravidelný spánek skutečně pomůže vašemu tělu uklidnit se a vyprázdnit se. Budete méně ve stresu a vaše tělo bude mít šanci strávit jídlo a regulovat vaše hormony.

Zbavte se stresu

Snadněji se řekne, než se udělá, ale minimalizace a zvládání stresu ve vaší práci, životě a vztazích bude mít obrovský dopad na nadýmání žaludku a bolest.

Přečtěte si, jak funguje psyllium.

Zpět do obchodu