Jak si udržet váhu po dietě?

jak si udržet váhu

Jak udržet váhu po dietě?

Už nějakou dobu držíte dietu a zhubli jste všechna kila, která jste chtěli shodit. Vaším dalším cílem je udržet váhu. Nebo jste možná již byli na své ideální váze na začátku a jste připraveni přejít do další fáze. Vítejte v udržovacím režimu diety. Zde projdete krátkým obdobím vyzkoušení některých potravin, kterým jste se vyhýbali, abyste viděli, jak se cítíte. Pak se můžete rozhodnout, zda budou součástí vašeho života, příležitostnou lahůdkou nebo něčím, čeho se už nikdy nedotknete.

Máte problém, že fitness oblečení je moc velké a už se nedá nosit? Prohlédněte si náš eshop.

Udržovací režim trochu uvolňuje dietní pravidla, ale s plánem. Není čas vrátit se do všeho. Režim údržby je čas experimentovat na sobě, abyste viděli, co funguje a co ne. Pokud už nějakou dobu dodržujete dietu a jste připraveni zjistit, jak různé potraviny ovlivňují váš systém, tento příspěvek je pro vás. Zde je to, co je třeba mít na paměti, když testujete své individuální reakce na potraviny.

Držte se hlavních zásad diety

I v udržovacím režimu chcete co nejvíce dodržovat hlavní dietu, abyste zůstali silní. Chcete být odolní po každé cestě letadlem, stresujícím pracovním dnu, bezdůvodném mlsání (i to se stává), záchvatu chřipky, zůstat po většinu času v dietě vám pomůže se od toho všeho odrazit.

Kromě toho, pokud měříte svou reakci na jídlo, získáte zmatené výsledky, pokud se příliš odchýlíte od základní stravy. Pokud například pravidelně jíte potraviny, které způsobují reakci nízké úrovně, a pak zkusíte něco jiného, abyste zjistili, zda to nezpůsobuje reakci, nemůžete se zaměřit na pravou příčinu.

Snídejte, pokud na to máte chuť

Je pravděpodobné, že milujete své nové superschopnosti a chcete ráno zůstat u šálku kávy. Občas se však vaši přátelé sejdou na brunch. Nebo se probudit s omeletou plnou zeleniny prostě zní dobře. V režimu údržby si můžete dát snídani, kdy budete chtít. Je to vlastně dobrý nápad občas si sednout k snídani, abyste zmátli svůj metabolismus a udrželi vaše systémy spalování tuků v chodu. Samozřejmě se nevrátíte zpět k cukrovým cereáliím a muffinům. Vaše snídaně by měla obsahovat bílkoviny, tuky a zeleninu, aby vám vydržela celý den.

 

Otestujte své lektiny

Pravděpodobně jste si všimli, že ne každá zelenina se objevuje v zelené zóně na mapě diety. Je to proto, že se při dietě vyhýbáte potravinám, které nejčastěji způsobují zánět. Není veškerá zelenina bezchybná, dokonalé jídlo? Jistě, zelenina má vysoký obsah polyfenolů, vitamínů a minerálů. Ale rostliny nemají rády, když je nebo jejich mláďata jíte. Protože se nemohou dostat pryč od hladových býložravců, místo toho je učí, že jsou špatné jídlo. Rostlinné obranné látky, jako jsou oxaláty a lektiny, způsobují nemocem lidí, zvířat a brouků, takže se už nevracejí. Je zde velká variabilita. To, jak budete reagovat, závisí na tom, kolik chemických obranných látek rostliny je v rostlině uloženo a jak jste citliví. Po několika týdnech na hlavní dietě jste dostatečně čistí na to, abyste si všimli účinků, když se s vaším systémem něco nehýbe.

 

Přidejte ovoce s nízkým obsahem fruktózy a vysokým obsahem živin

Ovoce má v sobě spoustu antioxidantů a polyfenolů, ale jejich obsah fruktózy narušuje hladinu cukru v krvi a hormony hladu. V udržovacím režimu omezte ovoce na minimum (jedno ovoce nebo škrob denně) a zůstaňte u ovoce s nízkým obsahem cukru, jako jsou maliny a avokádo.

 

dieta a alkohol 

Jezte sacharidy, chytře

Dieta není to samé jako plnohodnotná keto dieta. Je to cyklická nízkosacharidová dieta s obdobím dokrmování sacharidy. Opět to neznamená noční misky špaget a česnekového chleba.

Zde přichází na řadu biohacking. Musíte si pohrát s druhy a množstvím jídla, abyste zjistili, co funguje pro váš konkrétní metabolismus. Můžete si dát například malou porci sladkých brambor a uvidíte, co se stane. Příští den s re-feedem vyzkoušejte o něco větší porci bílé rýže. Každý je jiný a hranice se liší.

Věnujte pozornost nejmenším nepohodlím a změnám, jako jsou:

  •      Mlhavé myšlení
  •      Bolest kloubů
  •      Výlety do koupelny
  •      Nadýmání nebo říhání
  •      Vyrážky nebo akné
  •      Nadýmání

Ženy možná budou muset dokrmovat sacharidy častěji než muži, a pokud je vám více než 40 let, možná by bylo lepší, když sacharidy budete mít častěji nebo podstatně méně často. Jediný způsob, jak to zjistit jistě, je otestovat se.

Alkohol pijte s mírou

Alkohol otřese celým vaším systémem. Je návykový, metabolizuje se na cukr, zpomaluje játra a kvasinky vyhodí vaši střevní flóru. V závislosti na tom, jak dlouho se tomu věnujete, můžete mít silnější střeva, silnější citlivost na inzulín a silnější kontrolu impulzů. Vaše tělo si tedy občas s malým chrastěním poradí. Pokud nebudete úplně abstinovat, je velká šance, že se dostanete do situace, kdy budete chtít koktejl nebo dva. Vyberte si alkohol ze zelené zóny, jako je vodka nebo gin, a nepřehánějte to. Pokud je vaším oblíbeným nápojem víno, ujistěte se, že je to dry, přírodní, organické, biodynamické víno s nízkým obsahem alkoholu, které je testováno na plíseň.

Zde je samozřejmě velký prostor pro chyby. Pokud se trochu moc bavíte (není hanba, je to snadné), existují věci, které můžete udělat, abyste předešli obávané kocovině.

 

Závěr

Biohacking se scvrkává na testování sebe sama. Někteří lidé testují potraviny. Jiní fušují do nootropik a injekcí kmenových buněk do různých částí těla. Klíčem je naučit se, jaký je pocit vysokého výkonu, a věnovat pozornost, když se necítíte tak dobře, jak víte, že se můžete cítit.

Vyzkoušejte sirtfood dietu.

Zpět do obchodu