Jak nevynechat trénink nohou

jak vybudovat nohy

 

Okamžik po dokončení tréninku nohou sestává z velmi uspokojivého pocitu. Člověk se cítí dobře a je pyšný na to, že se mu podařilo projít prokazatelně nejtěžším dnem v tělocvičně. Den nohou zahrnuje velké svaly a velké pohyby. Výsledkem je, že se jedná o obzvláště náročný trénink.

Nejenže se rozpumpuje největší objem svalů, ale váš centrální nervový systém bere ránu od velkých složených pohybů, kterými byste měli projít. Není tedy divu, že „den nohou“ je tak nepolapitelný, proto je velmi těžké se k tomu motivovat. Za ta léta jsem však vyzvedl několik triků, jak zvýšit motivaci na den nohou, zvládnout den nohou a kvalitně trénovat.

Rozložte to na několik dní

Tento první trik je kontroverzní. Někteří lidé říkají, že svaly na nohou by měly být dostatečně odtrénovány ve stejný den. Nesouhlasím. Myslím, že je můžete trénovat i v jiné dny. Tři hlavní svaly quadricepsy, hamstringy a lýtka v jeden den a v některých případech i gluteus. Nicméně quadricepsy, hamstringy a lýtka lze během týdne rozdělit - dělám quadricepsy s rameny, hamstringy se zády a lýtka s hrudníkem. Protože můj tréninkový cyklus je jen tři dny, znamená to, že každý den je den nohou. Navzdory tomuto nadměrnému stavu izoluji každý sval v noze, zatímco ostatní odpočívají, takže to není tak, jako kdybych dělal každý den dřepy. Díky tomu je cvičení nohou snazší, protože jsou zde méně náročné cviky, cvičení je tak efektivnější. Dále, protože mám méně svalů, na které bych se měl soustředit, více se zaměřuji na svaly nohou, a protože se těším na tu pumpu.

Najděte způsoby, jak si užít den nohou

Pokud vás to nebaví, pravděpodobně vám to nedělá dobře. Pomůže vám udělat z toho příjemný zážitek, protože se těšíte, než k tomu dojde, což pomáhá při motivaci. Také, pokud vás to baví, zatímco to děláte, vaše soustředění a energie udržují krok. To, jak se vám to líbí, záleží na tom, co vás motivuje. V některých případech to prostě znamená mít na sobě šortky, abyste viděli tu pumpu. V ostatních případech je těžší zvedání s nízkými opakováními nebo lehčí zvedání s vyššími opakováními může být zábavný zážitek.

Druhou možností je cvičit s přítelem. Zajistěte, aby přítel chtěl den nohou jako vy, protože se nechcete navzájem demotivovat. Samozřejmě, pokud nic z toho nefunguje, vždy existuje klasická pomůcka, připravte si cheat jídlo po tréninku nohou. Přinejmenším tak spojíte den nohou s pizzou nebo zmrzlinou, věřím že po tréninku budou chutnat mnohem lépe, protože budete vědět, čím jste si prošli.

Sacharidy před tréninkem

Samozřejmě pro některé lidi je to samozřejmé. Před tréninkem nohou vás můžou sacharidy dobře nakopnout. Obzvlášť pro někoho, kdo na to není zvyklý. Jak již bylo zmíněno dříve, den nohou je jedním z nejnáročnějších dnů, takže přístup k extra energii, ať už prostřednictvím sacharidů nebo kofeinu, dělá cvičení mnohem kvalitnějším a jednoduše tím můžeme projít.

Struktura rozvrhu

Když si uděláte den nohou, měl by to být první trénink v týdnu. Když je to na konci týdne a jste unavení, je velmi snadné se rozhodnout, že se na to vykašlete. Pokud si z toho uděláte první trénink, znamená to, že je hotovo, a po zbytek týdne jste spokojeni. Druhou stranou toho je, aby se jel den nohou brzy ráno, díky tomu to pomáhá také v prevenci přeskakování dne nohou.

 

Závěr

Den nohou by měl být nejdůležitějším dnem. Převážná část spočívá ve spodní části těla a nejlepší způsob, jak stimulovat sílu ve vašem těle, jsou vaše nohy. Zjistíte, že zvýšení síly v nohách má za následek zvýšení síly v horní části těla. Samozřejmě existují lidé, kteří mají velmi citlivé nohy. Stačí jim málo a nohy hned rostou, pro ně jsou asi tyto tipy zbytečné, ale pro ostatní by mohly být velmi užitečné.

 

Náš eshop má velký výběr fitness oblečení. Mezi naše produkty patří především dámské fitness oblečení, které je vyrobeno z kvalitních bezešvých materiálů.

Zpět do obchodu