Jak správně běhat?

jak správně běhat 

 

Špatné běhání je často způsobeno nesprávnou technikou nebo nedostatečnou přípravou. Ukážeme vám, jak můžete snadno dosáhnout skvělých výsledků.

Opravdu nepotřebujeme tu ošklivou bolest při běhu. Ukážeme vám pět nejčastějších překážek pro běžce a to, co s nimi můžete udělat

Běhejte na lačno

Nejezte a nepijte nic těsně před tréninkem. Pokud Vás začne píchat v boku, zpomalte tempo. Pravidelné dýchání a jemný protitlak dlaní ruky zmírňují bolest v boku-

Problémy s kolenem

Špatné běžecké boty a špatná technika zatěžuje kolena. Běžíte správně, když jsou vaše kolena a lokty v jedné rovině, tělo je vzpřímené a díváte se dopředu. Kromě toho silná stehna uvolňují kolena.

Vyčerpání

Špatný pohyb paže snižuje energii. Proto hýbejte pažemi aktivně ve směru běhu a ne pod úhlem před tělem.

Nepohodlné oblečení

Neměli byste běžet bez sportovní podprsenky. Protože při každém pohybu nahoru a dolů je hrudník posunut asi o 8 centimetrů, což znamená, že každá pojivová tkáň v určitém bodě ochabne. Proto je nutná podpora díky kvalitní sportovní podprsence.

Zkrácené svaly kyčle

Zkrácené nebo ochablé svaly kyčle a hýždě způsobují, že někteří běžci vytáčí chodila dovnitř. Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedejte zatnutý zadek nahoru a dolu. Záda a chodidla jsou na podlaze.

 

Začátky mohou být těžké, ale první běh je vždy nejhorší. Postupně se budete zlepšovat a věřím, že si ho také oblíbíte. Držte se těchto rad a budete běhat pravidelně.

Zpět do obchodu