Jak zlepšit duševní pohodu?

jak zlepšit náladu

Téměř všichni máme společný cíl zlepšit své zdraví, cítit se co nejlépe, jak fyzicky, tak psychicky. Péče o sebe každý den by měla být prioritou, ale někdy potřebujeme jemné připomenutí, abychom zpomalili a dali si trochu sebepéče.

Co je wellness?

Wellness je definováno jako „stav dobrého zdraví, zejména jako aktivně sledovaný cíl“. Globální wellness průmysl zaznamenal za posledních 5 let nebývalý růst bez známek zpomalení. Tento boom popularity byl přisuzován rostoucímu povědomí zákazníků, nárůstu disponibilních příjmů a touze mezi mileniály změnit své zdraví k lepšímu.

Vyrábíme fitness obleceni, které perfektně padne a stane se vaším nejoblíbenějším oblečením v šatníku.

Jak již bylo řečeno, může být někdy obtížné v našem uspěchaném moderním životě najít čas a rovnováhu na podporu našeho zdraví. Svět máme na dosah ruky, od objednávání hotových jídel a jídel s sebou, rezervace dopravy a nakupování online. Život nikdy nebyl pohodlnější. Toto pohodlí může přijít draho nejen naše kapsy, ale i naše zdraví a pohodu.

Strategie pro zlepšení vašeho zdraví a kondice

Jděte na hodinovou procházku

Chůze je fantastický způsob, jak začlenit jemné cvičení s ponořením se do přírody. Chůze je přirozeným posilovačem nálady, protože mozek při chůzi vylučuje endorfiny a poskytuje mnoho výhod pro fyzické zdraví pro lidi se všemi kondičními schopnostmi. Bylo prokázáno, že pobyt venku (zejména v zeleném prostoru) zlepšuje náladu a zlepšuje symptomy duševního zdraví, jako je stres, úzkost a deprese. V průměru většina z nás pohodlně ujde 1000 kroků za deset minut. To znamená, že hodina chůze by výrazně přispěla k doporučeným 10 000 krokům denně.

Pijte více vody

Pití velkého množství vody zlepšuje fyzické zdraví mnoha různými způsoby, jako je podpora trávení a hubnutí, podpora zdravého krevního oběhu a pomoc tělu absorbovat živiny z potravy, kterou jíme. Je zajímavé, že výzkum také ukazuje, že voda je také důležitá pro udržení dobrého duševního zdraví. Ukázalo se, že dehydratace ovlivňuje paměť a kognitivní funkce, zároveň zvyšuje příznaky deprese, úzkosti a dalších problémů duševního zdraví. O důvod víc, abyste zůstali hydratovaní.

Nepoužívejte plastové lahve

Plastové lahve a jejich vršky jsou neuvěřitelně škodlivé pro životní prostředí a často se dostanou do oceánu a poškodí mořský život. Některé typy plastů také obsahují potenciálně škodlivé chemikálie, proto se doporučuje používat opakovaně použitelnou láhev bez BPA.

Jezte zdravě

Snažte se jíst více celozrnných potravin, které neprošly rozsáhlými metodami zpracování, a snažte se dosáhnout doporučených 5 porcí ovoce a zeleniny každý den. Udržet konzistenci se zdravou stravou může být někdy obtížné. Jednoduché kroky, jako je příprava zdravých svačin, vám mohou pomoci zůstat na správné cestě a vyhnout se nutnosti sáhnout po nezdravých možnostech. Pohodlné svačiny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou tyčinky, mohou pomoci udržet hlad na uzdě, přispět k dosažení vašeho denního cíle v oblasti bílkovin a chutnají stejně dobře (ne-li lépe) než méně zdravé tyčinky. Pokud zjistíte, že kvůli nedostatku času ráno je obtížné sníst zdravou snídani, zkuste si připravit lahodnou snídani večer předtím, než půjdete spát. Ovesnou kaši si můžete připravit před spaním s trochou rostlinného či klasického mléka nebo vody, ořechového másla a porcí ovoce pro dokonale vyvážené jídlo, které vás zasytí, nabudí energií a s větší pravděpodobností si budete lépe vybírat jídlo po zbytek dne.

pohoda s přítelem

Udělejte dobrý skutek

Nezištný akt laskavosti může zvýšit pocity štěstí, sebedůvěry, kontroly a optimismu. Může také povzbudit ostatní, aby udělali totéž. Když uděláte něco dobrého pro někoho jiného, ​​vaše mozková centra potěšení se rozsvítí a uvolní endorfiny, což vytvoří dobrý pocit.

Uspořádejte rodinnou večeři se svými blízkými

Užijte si večeři se svými blízkými bez rušení televizí nebo chytrými telefony (pokud je to možné). Výzkumy ukazují, že rodinné večeře s blízkými má psychologicky pozitivní účinky pro dospělé i děti se zlepšením sebevědomí, nižším rizikem deprese, větším pocitem odolnosti a lepší výživou.

Choďte spát ve 22 hodin

Spánek je životně důležitý proces, během kterého naše tělo reguluje, opravuje a léčí. Mnozí tvrdí, že 22:00 je ideální čas spát, protože vám to umožní spát doporučených 7-8 hodin a přesto se probudíte v 5 nebo 6 hodin ráno. To znamená, že se můžete vejít do ranního tréninku a přesto budete moci začít pracovat v 8 nebo 9 hodin. S každodenním cvičením po cestě začnete den s nabitou myslí, pocitem úspěchu a dobrými endorfiny.

Závěr

Zlepšení fyzického a duševního zdraví je celoživotní závazek a mělo by se na něj pohlížet spíše jako na nedokončenou práci než jako na krátkodobý cíl. Když si nastavíme měřítko dokonalosti, nastavíme se na selhání. Takže místo toho, abyste si stanovili standard „dokonalého zdraví“, zaměřte se na zlepšování sebe sama, krok za krokem. Snažte se být k sobě pozorní a chápaví, spíše, než být ostře kritičtí nebo odsuzující. Všichni jsme v různých fázích svých vlastních individuálních cest, takže se snažte v žádném aspektu svého života nesrovnávat s ostatními. Místo toho se zaměřte na to, abyste byli svým nejautentičtějším já, a bude následovat proud pozitivity. Studie ve skutečnosti prokázaly, že pocity autenticity vedou k mnoha psychologickým a sociálním výhodám, včetně vyšší sebeúcty, lepších romantických vztahů, lepšího pracovního výkonu a lepší celkové pohody.

V našem dalším článku se také dočtete, jak zlepšit soustředění.

Zpět do obchodu