6 jednoduchých triků pro zlepšení vašeho zraku

jak zlepšit zrak

Jak zlepšit zrak?

"Váš zrak se zhoršuje, jak stárnete."

To je jedna z věcí, které vás učí očekávat, jak stárnete, jako je úbytek testosteronu nebo bolavá záda. Ale je zábavné porušovat pravidla. Stárnutí neznamená rezignovat na špatně fungující tělo. Můžete si udržet vysokou hladinu testosteronu, zůstat štíhlí a svalnatí a můžete narušit svůj zrak, takže nejenže zůstane stejný, ale zlepší se. Zde je návod, jak posílit oči, abyste lépe viděli ve tmě, na dálku, zblízka a všude mezi tím.

Pokud budete mít chvilku, koukněte na naše legíny, které najdete na našem eshopu.

Podpořte svou vizi doplňky

Kvalita vašeho zraku je silně ovlivněna výživou. Tyto doplňky mohou pomoci zabránit degeneraci očí a zlepšit vaše noční vidění.

Lutein, zeaxanthin a astaxanthin bojují proti degeneraci očí, jak stárnete. Také zostřují kontrast snížením oslnění a rozmazání ve vašem vidění a absorbují škodlivé modré světlo, čímž zabraňují oxidativnímu poškození, které ničí buňky ve vašich očích. Tento poslední kousek je obzvláště důležitý, vezmeme-li v úvahu, jak moc jste v dnešní době bombardováni nepřirozeným modrým světlem (fluorescenční/LED osvětlení, obrazovky počítačů a telefonů atd.).

Betakaroten je prekurzorem vitaminu A. Zlepšuje noční vidění u lidí s nedostatkem vitaminu A. A vzhledem k tomu, že 51 % Američanů nedosahuje doporučeného denního příjmu vitaminu A (který je již příliš nízký), pravděpodobně stojí za to získat trochu beta-karotenu navíc.

Extrakt z borůvky obsahuje vysoce koncentrované antokyanosidy, které zlepšují noční vidění a pomáhají vám lépe vidět v prostředí s nízkým kontrastem.

 

Každý z těchto doplňků si můžete koupit samostatně. Jak stárnete, čočky ve vašich očích se stávají méně ohebnými a vy máte problém soustředit se na věci, které jsou vám blízké. Začíná to ve vašich 30 letech a stane se to prakticky každému do 50 let. Je těžké změnit fyzický tvar oka, ale můžete trénovat svůj mozek, aby se zlepšil v interpretaci toho, co vidíte. Oči můžete trénovat pomocí aplikace, jako je GlassesOff, která má za sebou několik klinických studií.

Vyzkoušejte brýle Irlen v boji proti únavě zraku

Každý druhý člověk má Irlen syndrom, citlivost na určitá spektra světla. Pokud jste mě někdy viděli mít doma podivné oranžové brýle, tak toto je důvod. Jsou to brýle Irlen, navržené tak, aby blokovaly veškeré světlo, které na mě nepříznivě působí, a zároveň propouštěly všechna ostatní spektra. Když máte Irlenův syndrom a pustíte dovnitř nesprávný druh světla, působí to na váš mozek jako stresor. To výrazně snižuje výkon, protože váš mozek musí tuto vyčerpanou energii kompenzovat. Existuje 50% šance, že máte syndrom Irlen, a pokud ano, pořízení brýlí Irlen vám změní život.

 

Palming uleví očím

Pan Meir je skutečně inspirativní postava, narodil se slepý a jako dítě měl řadu operací, které mu zanechaly oči, které byly většinou zjizvenou tkání. Bylo mu řečeno, že jeho slepota je nevyléčitelná. Nicméně, jako mladý dospělý, Meir začal experimentovat s očními tréninkovými cvičeními a byl schopen vybudovat až 55% pravidelného vidění. Nyní má oprávnění řídit auto a číst knihy, aniž by potřeboval brýle. Technika se jmenuje palming. Chcete-li provést palming, třete si ruce o sebe, dokud se nezahřejí. Pak zavřete oči a držte nad nimi své nahřáté ruce, ne proto, abyste se dotýkali očí, ale tak, abyste zabránili pronikání veškerého světla dovnitř. Pokud vás někdy přistihne zářivkové osvětlení a budete potřebovat trochu úlevy, palming je šokující efekt. Absolutní tma umožňuje vašim očím relaxovat.

Brockova struna pro krátkozrakost

Brockova struna je technika vizuální terapie, kterou jsem použil ke korekci svého vlastního zraku. Míval jsem poruchu vergence, to znamená, že moje oči nespolupracovaly správně, abych se zaměřila na jeden objekt. Pravděpodobně jsem to získal, protože jsem se naučil číst, než jsem se naučil chodit. Můj mozek se brzy rozhodl, že je jednodušší vypnout vizuální vstupy z mého levého oka, než vidět stereo. Legrační je, že jsem nevěděl, že se to děje, dokud jsem neexperimentoval se cvičením Brock String a nezjistil, že korálky někdy zmizí. Když se mé oko unaví, přestalo fungovat úplně. Prováděl jsem jednu hodinu vizuálního tréninku jednou týdně v sobotu ráno po dobu 3 měsíců a můj zrak se změnil z 20/80 na 20/60 a nakonec zpět na 20/20. Ještě působivější, můj astigmatismus zmizel.

 

jak lépe vidět

Jak cvičit Brock String:

Budete potřebovat:

  •      Jedna délka provázku dlouhá jako váš pokoj
  •      Tři různé barevné korálky

Jak na to:

  • Navlékněte korálky a umístěte je na různé délky (začněte 10cm, 30cm a jeden korálek na druhém konci místnosti).
  • Přivažte provázek ke klice a posaďte se na druhý konec místnosti, držte strunu u kobylky nosu a dostatečně napněte, aby byla struna rovná.
  • Nyní přepněte svou pozornost mezi třemi korálky, zastavte se na krátkou chvíli u každého korálku a udržujte si povědomí o pocitech ve vašich očích. Korálky mohou zmizet, jako tomu bylo v mém případě, nebo můžete zažít diplopii (dvojité vidění nebo efekt „opilých brýlí“). Vaše oči budou unavené, ale po dlouhé době důsledného tréninku zjistíte, že bude snazší a snazší jasně vidět oběma očima současně.

 

Upozornění: není to snadná práce! Velmi to unavuje váš mozek. Pamatuji si, že jsem byl po každém sezení extrémně vyčerpaný. Ve skutečnosti je před těmito aktivitami dobrý nápad cokoli, co posiluje mitochondriální funkce. Buňky ve vašich očích mají jedny z nejvyšších koncentrací mitochondrií v celém vašem těle.

 

Šokovat oči, abyste zabránili makulární degeneraci

Společným jmenovatelem těchto hacků je, že vaše oči jsou stejně prodloužením vašeho mozku jako samostatným orgánem. Děláte mnohem víc, než jen „fotíte“ svět. Důležité je také zpracování a interpretace probíhající za okem. Jak již bylo řečeno, oči, jako každý biologický systém, se mohou rozpadnout na hardwarové úrovni, jako je tomu v případě makulární degenerace. K makulární degeneraci dochází, když se makula, malá oblast oka specializovaná na detekci ostrých obrazů, začne rozpadat. U „suché“ makulární degenerace, nebo se mohou nadměrně vytvářet speciální krevní cévy za okem nazývané cévnatka a prosakovat do vaší makuly, jako je tomu u „mokré“ makulární degenerace. To má za následek rozmazané centrální vidění a v nejhorším případě může vést ke slepotě.

Dobrá zpráva je, že existuje způsob, jak to zvrátit.

Vize se s věkem nemusí zhoršovat. Vaše oči a mozek jsou hacknutelné a dobré jídlo a návyky vám pomohou dobře vidět bez brýlí nebo vám dokonce pomohou zbavit se brýlí, které již máte.

 

Jak zlepšit stabilitu? Přečtěte si tento článek.

 

Informace poskytované touto webovou stránkou nebo touto společností nenahrazují přímé, individuální lékařské ošetření nebo poradenství. Je odpovědností vás a vašich poskytovatelů zdravotní péče, abyste učinili všechna rozhodnutí týkající se vašeho zdraví. Doporučujeme, abyste se poradili se svými poskytovateli zdravotní péče ohledně diagnózy a léčby jakékoli nemoci nebo stavu.

Zpět do obchodu