Kolik kávy a jakou dávku vypít?

čerstvá káva

Jaké je ideální množství kávy za den?

Pití správného množství kávy je jemný tanec, příliš málo a jste stále ospalí. Příliš mnoho a jste nastřelený. Ukázalo se, že určení nejlepší dávky se může scvrknout na matematiku. Vědci pracující pro armádu tvrdí, že vyvinuli algoritmus, který vám řekne, kolik kávy vypít a kdy.

Algoritmus odhaluje, jak spotřeba kávy ovlivňuje výkon

Káva je jedním z nejbezpečnějších a nejúčinnějších způsobů, jak vás probudit a pomoci vám v průběhu dne. Ale záleží na tom, kolik pijete a v jakou denní dobu. Ve studii výzkumník říká, že nový algoritmus používá spánkový plán člověka k určení, kolik kávy potřebuje pro maximální bdělost. „Zjistili jsme, že použitím našeho algoritmu, který určuje, kdy a kolik kofeinu by měl subjekt konzumovat, můžeme zlepšit bdělost až o 64 procent, a to při konzumaci stejného celkového množství kofeinu,“ říká hlavní autor studie. "Alternativně může subjekt snížit spotřebu kofeinu až o 65 procent a přesto dosáhnout ekvivalentního zlepšení bdělosti." V rámci studie vědci požádali lidi, aby prováděli úkoly psychomotorické bdělosti, které testovaly jejich reakční dobu, když jsou ospalí. Byli také požádáni, aby uvedli svůj plán spánku a příjem kofeinu, protože lidé metabolizují kofein odlišně. Algoritmus pak vypočítal ideální dávkování kávy pro každou osobu. „Náš algoritmus je prvním kvantitativním nástrojem, který poskytuje automatizované, přizpůsobené pokyny pro bezpečné a efektivní dávkování kofeinu s cílem maximalizovat bdělost v nejpotřebnějších časech během jakéhokoli stavu ztráty spánku“.

Pokud si nemůžete vybrat správné sportovní legíny, tak od toho tu máme náš zákaznický servis, kde vám kolegové rádi poradí.

Otestujte podobnou verzi algoritmu

Armáda plánuje v budoucnu licencovat novou technologii. Mezitím můžete používat podobnou veřejnou verzi. Nevyužívá však přizpůsobené výsledky testování, takže není zcela přizpůsobený. Ručně zadáte plán spánku či bdění, stejně jako dávkování a načasování kofeinu, a nástroj předpovídá, jak si povedete ve třech různých výkonnostních testech. Nový armádní algoritmus je přesnější, protože výsledky testů nejsou odhady a jsou založeny na tom, jak jste si ve skutečnosti vedli v testech výkonu.

Způsoby, jak optimalizovat příjem kofeinu pro maximální výkon

Dokud nebude nový algoritmus dostupný veřejnosti, zde je návod, jak optimalizovat příjem kofeinu, abyste podávali co nejlepší výkon:

Ujistěte se, že kupujete „čistá zrna“: Na kvalitě vašich kávových zrn záleží. Certifikovaná čistá kávová zrna vám poskytnou duševní výhodu a energii, kterou potřebujete, zatímco špatně získaná a nesprávně zpracovaná zrna vysávají vaši energii a brzdí váš výkon. Je to kvůli plísním a jiným toxinům, které se většinou nacházejí u velkých výrobců a kontrola všech zrn není stoprocentní, proto doporučuji se podívat po nějaké místní pražírně, kde vám dají opravdu kvalitní kávu s vysokým cuppingovým skórém (stupnice kvality kávy, 80 a výš je vždy kvalitní káva).

Pamatujte si, že zatímco veškerá káva vám zpočátku způsobí otřesy, špatná zrna způsobí, že se později zhroutíte kvůli své toxicitě. Můžete se vyhnout vzestupům a pádům kávy tím, že si koupíte čistá zrna hned na začátku. Konzumujte kávu ve správný čas a ve správné dávce. Pokud se později během dne cítíte pomalí, můžete si dát ještě jeden šálek stejné velikosti. Pamatujte, že denní mozková mlha není normální, je to známka toho, že vaše tělo může být zanícené. Chcete-li bojovat proti mozkové mlze, věnujte pozornost svému tělu před a po vypití nápoje. Určete, kdy kávu potřebujete a kolik vám toho vyhovuje. První dva týdny si veďte denní deník, abyste poznali všechny vzorce, které se objeví, abyste je mohli řešit.

 

ideální množství kávy za den

Přidejte do kávy zdravé tuky:

Přidáním kokosového másla nebo ghí do svého šálku snížíte množství kávy, které potřebujete, abyste zůstali vzhůru, protože zdravé tuky dodají vašemu mozku příval energie, kromě účinků kofeinu. Tyto tuky jsou vynikajícím způsobem, jak získat trvalou energii z kávy.

Zdřímněte si u kávy:

Vypijte šálek kávy a dejte si 20 minut šlofíka. Jedná se o výjimečně účinný způsob, jak zvýšit energii a produktivitu, protože když se vzbudíte, najede vám kofein a jste plní energie.

 

Kofein se poté, co ho vypijete, dostane do tenkého střeva a poté se vstřebá do krve. Aktivuje chemii vašeho mozku blokováním receptorů, které jsou normálně naplněny chemickou sloučeninou zvanou adenosin, která způsobuje ospalost. Když se však na tyto receptory místo toho naváže kofein, dostanete ten energetický otřes a soustředění. Tento proces obvykle trvá asi 20 minut, takže pokud si lehnete těsně po vypití kávy, otevřete adenosinové receptory kofeinu, který jste právě vypili. Vyzkoušejte to a uvidíte, jak se budete cítit energičtí a bdělí.

Chcete se dozvědět více, jak zlepšit soustředení? Pokračujte na náš blog.

 

Informace poskytované touto webovou stránkou nebo touto společností nenahrazují přímé, individuální lékařské ošetření nebo poradenství. Je odpovědností vás a vašich poskytovatelů zdravotní péče, abyste učinili všechna rozhodnutí týkající se vašeho zdraví. Doporučujeme, abyste se poradili se svými poskytovateli zdravotní péče ohledně diagnózy a léčby jakékoli nemoci nebo stavu.

Zpět do obchodu