16 způsobů, jak znovu nastartovat svojí rutinu

jak změnit rutinu

Jak změnit rutinu a zbořit stereotyp?

Máte pocit, že jste uvízli ve stereotypu? Naštěstí existuje spousta kreativních způsobů, jak změnit rutinu mysli a těla a dát jehlu zase správným směrem. Od přepnutí okna na jídlo až po posílení zásob suplementů se můžete dopracovat k dosažení rovnováhy pomocí několika jednoduchých, ale účinných metod. Pokud potřebujete vrátit svůj mozek a tělo do správných kolejí, připravte se na oživení své rutiny novými nápady, které vás budou motivovat k dosažení všech vašich cílů.

Jak změnit stereotyp, než novým oblečením? Naše fitness obleceni se skvěle hodí do fitka či na běhání.

Proč na rovnováze mysli a těla záleží

Stres je v našich životech přítomen každý den. Přestože práce, škola, rodina a finance mohou těžce zatěžovat naši mysl, musíme se naučit vypořádat se s jakýmikoli problémy, které jsou na našich pověstných talířích. Namísto toho, abychom dovolili stresu, aby z nás dostal to nejlepší, měli bychom se snažit podniknout kroky k jeho zvládnutí, abychom se mohli cítit dobře a podávat co nejlepší výkon. Péče o své duševní zdraví je samozřejmě jen částí rovnice mysli a těla. Kromě toho, že se účastníme praktik, které prospívají našemu mozku, musíme se starat o své tělo. To zahrnuje doplnění kvalitních tuků, vyhýbání se cukru, začlenění silového a kardio tréninku a věnování času regeneraci.

Dobře zakulacená rutina, která klade důraz na vaše duševní i fyzické zdraví, vám pomůže přinést rovnováhu a naplnění vašeho života. A když budete uzamčeni, budete se cítit inspirováni ke sklízení odměn.

16 způsobů, jak oživit svou rutinu

Může být vhodné řídit se známým postupem, ale není to nutně nejlepší cesta k dosažení rovnováhy. Ve skutečnosti je přepínání věcí skvělým způsobem, jak omladit svůj mozek a vyzvat své tělo. Ať už se cítíte trochu zaseklí nebo prostě chcete zkusit něco nového, zde je 16 snadných způsobů, jak oživit svou rutinu.

Stanovte si konkrétní čas pro denní meditaci

I když máte nabitý program, určitě si vyhraďte nějaký čas pro sebe. Denní meditace může být užitečným způsobem, jak uvolnit stres a vycentrovat svou mysl. Začněte své ráno 10 minutovým sezením, kde si stanovíte své záměry pro daný den, nebo meditujte po skončení pracovního dne, abyste se zamysleli a uvolnili se.

Do spánkové rutiny můžete začlenit i meditaci. To zbaví vaši mysl zbytečných rušivých vlivů a připraví vaše tělo na zasloužený noční odpočinek.

Přidejte do svého života nootropika

Nootropika jsou doplňky na podporu kognice a nálady, které prospívají vašemu mozku. Jejich zahrnutím může pomoci podpořit vyváženou mysl a existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Stanovte si jeden malý, dosažitelný cíl pro daný měsíc

Všichni máme cíle, kterých chceme dosáhnout, ale to neznamená, že musíte použít komplexní přístup. Spíše než se snažit dělat příliš mnoho příliš brzy, začněte v malém a stanovte si jeden dosažitelný cíl pro daný měsíc. To se může pohybovat od úspory konkrétní částky peněz přes dokončení projektu až po naučení se nové dovednosti. Ve skutečnosti byste mohli začít tím, že začleníte kteroukoli z metod pro oživení vaší rutiny jako dosažitelný měsíční cíl. Nakonec chcete být realističtí ohledně svých očekávání, abyste mohli zůstat motivováni na každém kroku.

Zařaďte do své cvičební rutiny alespoň tři nové pohyby

Je snadné pokračovat ve věcech, ve kterých jste dobří. Ale když se vaše cvičební rutina trochu zasekla, je čas začlenit nové pohyby, které připraví vaše tělo (a mysl), aby se přizpůsobily. To však neznamená, že musíte přepracovat celý svůj program. Pro začátek jednoduše přidejte do svého režimu tři cviky, které běžně necvičíte. Od shybů po variace dřepů, existuje nespočet způsobů, jak posunout svůj trénink novým směrem.

Zkuste přerušovaný půst nebo prodlužte dobu půstu

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změnit rutinu, je změnit, kdy jíte. Přerušovaný půst může pomoci s regulací hmotnosti, spalováním tuků a odstraňováním buněčného odpadu prostřednictvím procesu zvaného autofagie. S půstem je spousta flexibility, takže neváhejte experimentovat s různými metodami, abyste našli to, co vám nejlépe vyhovuje. Pokud již dodržujete protokol, obnovte svou rutinu prodloužením období půstu. Ve skutečnosti může kombinace delšího půstu s keto zlepšit citlivost na inzulín a urychlit autofagický proces. Pokud jste těhotná, kojíte, starší lidé, máte v minulosti poruchu stravování, máte zdravotní potíže nebo užíváte léky, promluvte si se svým lékařem o tom, zda se zapojit do přerušovaného půstu.

Pěnový váleček a protažení před spaním

Pokud vaše každodenní práce zahrnuje sezení u stolu, rozhodně musíte přidat tuto praxi. A i když se v práci pohybujete, pěnové válení a protahování by stále měly být součástí vaší rutiny před spaním. Proč se vystavovat nepříjemnému (a někdy bolestivému) procesu pěnového rolování? Myofasciální uvolnění může pomoci zmírnit bolestivost svalů s opožděným nástupem (DOMS) po tréninku a napomoci celkovému zotavení. Zkombinujte to s protahovacím protokolem, který se zaměřuje na otevření vašich boků, spodní části zad, hamstringů a ramen, a budete na dobré cestě k dosažení lepší rovnováhy.

Cvičte dechová cvičení

Když pomyslíte na cvičení, možná vás napadnou přítahy, kliky a pocení. Vaše mysl-tělo by však měla zahrnovat také dechová cvičení, která vám pomohou cítit se klidnější a soustředěnější. Co přesně byste měli cvičit? Dýchání nosem se zavřenými rty je jedním z nejčastějších, protože pomáhá zlepšit ventilaci a podporuje celkovou relaxaci. Nebo zkuste dýchání 4-7-8 – což zahrnuje nádech na 4 sekundy, zadržení dechu na 7 a výdech na 8, aby se vaše tělo vrátilo do rovnováhy.

čtení knihy

Založte si deník

Začněte dokumentovat své výhry týdne a pozitivní zkušenosti do deníku vděčnosti. Psát na papír a přitom hluboce přemýšlet o tom, za co jste vděční, může být neuvěřitelně motivující a obohacující. Rychle si uvědomíte, že uprostřed veškerého chaosu každodenního života máte za co děkovat. A i když strávíte jen pár minut každý večer psaním deníku, tato malá investice vám může přinést dlouhodobou rovnováhu a vnitřní klid.

Používejte doplňky pro podporu lepšího spánku

Z lepšího nočního odpočinku bude těžit jak vaše tělo, tak váš mozek. Pokud tedy hledáte rovnováhu, používejte doplňky na podporu kvalitního spánku.

Zařaďte do svého dne 30minutovou procházku

Chcete oživit svou rutinu, aniž byste investovali spoustu času? Strávit 2 % dne venku, na nohou, užívat si čerstvého vzduchu a sluníčka. 30minutová procházka je fantastickou příležitostí, jak si pustit podcast nebo motivační seznam skladeb a dekomprimovat. Pokud se vydáte na denní procházku, nejenže se do toho pustíte, ale také využijete výhody světelné terapie, která může pomoci vašemu spánku, náladě a energii. Samozřejmě, že si vždy můžete uložit 30minutovou procházku na večer jako způsob, jak si odpočinout po dlouhém dni v kanceláři.

Přihlaste se na jógu

Těžko budete hledat lepší aktivitu pro vaši mysl a tělo, než je jóga. Nejen, že se zaměřuje na flexibilitu a mobilitu, ale také klade důraz na osvobození vaší mysli od stresorů a rušivých vlivů. Pokud se budete cítit pohodlněji, nacvičte si pózy doma. Nebo se přihlaste do kurzu v místním studiu a budete se moci zúčastnit spolu s ostatními, kteří hledají rovnováhu. 

Přečtěte si před spaním knihu

Pokud většinu vašich nocí tvoří sledování Netflixu nebo procházení aplikací v telefonu, je čas dát vašim očím odpočinek. Místo toho, abyste trávili hodiny koukáním na obrazovky, vyberte si dvě noci v týdnu, kdy budete číst knihu. Vyberte si něco, co vás zaujme a budete chtít otočit stránku. Možná se budete chtít dozvědět více o určitém tématu nebo možná budete chtít uniknout skutečnému světu s fantasy románem. V každém případě bude pozitivní změnou vypnout televizi a zapnout mysl.

Vytvořte něco hmatatelného

Dejte svému mozku šanci být kreativní. Ať už máte rádi malování, sochařství, práci se dřevem nebo jinou uměleckou formu, uspokojení z výroby něčeho hmatatelného může vrátit rovnováhu do vašeho života. Budete překvapeni, jak terapeutické může být věnovat svůj čas projektu, který nemá žádné termíny ani tlak. Navíc, až skončíte, budete moci ocenit to, co jste vytvořili ve svých vlastních rukou a množství úsilí a odhodlání, které bylo potřeba dát dohromady.

Přidejte do kávy kvalitní tuky

Jste připraveni upgradovat svůj ranní šálek kávy? Zatímco na kouřícím hrnku černé kávy není nic špatného, můžete to zlepšit přidáním kvalitních tuků, které pomáhají zvýšit produkci ketonů a poskytují trvalou energii.

Vytvořte nový recept pro rodinu a přátele

Sdílení jídla s rodinou a přáteli je více než způsob, jak zajistit, aby jejich břicho a srdce byly plné. Je to také příležitost předvést svou kreativitu v kuchyni. Pokud vás nebaví vařit stejná jídla, dejte svým blízkým ochutnat něco nového, co je může inspirovat k vlastnímu experimentování. 

Nastavte výzvu týkající se fitness, kterou musíte zdolat

Pusťte se do toho, abyste dosáhli fitness výkonu, který jste nikdy předtím neudělali. Ať už to znamená zaběhnout prvních 5 km (nebo půlmaraton), pokořit nový osobní rekord v mrtvém tahu nebo dosáhnout určitého procenta tělesného tuku, vyzvěte se, abyste zůstali v kurzu a hlídejte si cenu. Vaše tělo je schopno mnohem více, než si myslíte, takže zůstaňte pozitivní, soustředění a motivovaní, když se vydáte na cestu k překonání milníku souvisejícího s fitness z vašeho seznamu.

Závěr

Všichni potřebujeme trochu postrčit, abychom vystoupili ze svých komfortních zón. Přijetí nových myšlenek, od meditace přes nootropika až po psaní deníku, vám může pomoci prorazit plošinu a postavit vás na lepší cestu k dlouhodobému úspěchu. Použijte výše uvedené strategie k oživení své světské rutiny a dosažení motivace mysli a těla a rovnováhy.

 

Jaké jsou nejčastější důvody proč nemůžeme zhubnout?

Zpět do obchodu