5 způsobů, jak podpořit spánkový cyklus vašeho těla

jak zlepšit spánkový cyklus

Jak zlepšit spánkový cyklus?

Všimli jste si někdy, že se někdy při večírku cítíte úplně vzhůru? Nebo máte tendenci se probouzet mezi 3:00 a 5:00, pokud jste toho z předchozího večera vypili příliš mnoho? Existuje vysvětlení pro tyto a další důvody, proč jsou vaše cykly spánku a bdění narušeny. Profesor a přední výzkumný pracovník v oblasti cirkadiánních rytmů studoval účinky široké škály vstupů na váš cyklus spánku a bdění a ukázal dopad těchto změn na různé chorobné procesy, jako jsou srdeční choroby, cukrovka, rakovina a další.

Mezi nejčastější doporučení, jak zlepšit spánek patří fyzická aktivita před spaním, takže krátká procházka může být ideální, jak zalehnout a spát lépe, proto doporučujeme vhodné damske fitness obleceni, které dohledáte na našich stránkách.

Být osm hodin v posteli

Mnoho odborníků tvrdí, že osm hodin spánku každou noc je ideálních, ale rozlišujeme mezi spánkem a časem v posteli. Říká, že ne každý potřebuje osm hodin spánku, ale každý by měl usilovat o osm hodin v posteli. Říká se, že z osmi hodin v posteli může člověk spát šest nebo sedm hodin, což je naprosto v pořádku ve skutečnosti výzkumy ukazují, že nejzdravější lidé potřebují jen šest hodin spánku. Pokud strávíte osm hodin v posteli, je pravděpodobnější, že zasáhnete jedinečný spánkový cíl vašeho těla.

Nesvačte před spaním

Je čas na trávení a čas na spánek. „Lidé zjistili, že stejně jako náš mozek má téměř každý orgán své vlastní hodiny,“. Váš žaludek, vaše játra, váš mozek, každý orgán ve vašem těle má chvíle, kdy vykonává určité funkce. Trávení potravy v době, kdy má být váš trávicí systém neaktivní, může narušit váš cirkadiánní rytmus spánku, což naruší vaše spánkové fáze a druhý den se budete cítit unavení.

spánek a vstávání

Snižte teplotu před spaním

Spánek v chladné místnosti, upuštění termostatu nebo dokonce sprchování před spaním snižuje teplotu vašeho jádra, což má za následek kvalitnější spánek.

„Někdo má rád teplou sprchu, někdo studenou. Ale podstatou je, ať si dáte jakoukoli sprchu, váš krevní oběh se stáhne směrem k vaší pokožce od jádra a to pomáhá ochlazovat vaše tělo,“.

Dvě až tři hodiny před spaním se vyhněte světlu

Umělé osvětlení mate váš cirkadiánní rytmus a udržuje vás vzhůru, když by se vaše tělo jinak začalo uchylovat ke spánku. Díky jasným světlům v místnosti, indikátorům a světlům na zařízeních a spotřebičích, navíc ke světlu z televizorů a počítačů, je stále obtížnější večer regulovat cirkadiánní rytmus. „Právě vyšla studie, která ukazuje, že i jeden lux světla v ložnici, který se rovná jasnému měsíčnímu světlu za úplňkové noci, může některým lidem narušit spánek,“. "Pokud nemůžete mít tmu, možná vám pomůže pár očních krytek nebo spací maska."

Nevstávejte příliš brzy

Existuje kulturní názor, že brzké probuzení znamená, že jste svědomitější, pracovitější nebo jinak obdivuhodnější než lidé, kteří vstávají pozdě. To prostě není pravda. Odborníci na spánek, zastávají názor, že někteří lidé odvádějí svou nejlepší práci brzy ráno a jiní lidé najdou tok spánku později během dne nebo dokonce v noci. Váš cirkadiánní rytmus se v průběhu života mění. Například teenageři mívají pozdější cyklus spánku a bdění než jiné věkové skupiny. Nedávná studie, která zahrnovala sledování spánku teenagerů před a po změně času začátku školy z 7:30 ráno na 8:30 ráno. Výzkumníci zjistili, že pozdější čas zahájení vedl k tomu, že studenti více spali, měli lepší známky, měli méně zpoždění a dokonce měli méně dopravních nehod než dříve.

 

Závěr

Pokud jste ranní ptáče a přirozeně se probouzíte před sluncem, pak se rozhodně probuďte, až budete připraveni. Pro všechny ostatní pochopte, že nemá žádnou morální hodnotu vstávat dříve, než to vaše tělesné hodiny chtějí. Nesprávné sladění vašeho rozvrhu s vaším cirkadiánním rytmem snižuje vaše zdraví a produktivitu.

Co je nejlepší na svaly?

Zpět do obchodu