Jaké doplňky stravy používat přes den?

suplementy na svaly

 

Víme, že každý den může vypadat trochu jinak, takže existuje několik možností pro nejlepší doplňky v závislosti na načasování vašeho tréninku. Klíčem k zotavení je vyvážená strava a dobře načasované doplňky. Pokud je vaším cílem budování svalů, je klíčové soustředit se na příjem bílkovin a rychlou regeneraci. I když se snažíte zpevnit a spálit tuky, následující doplňková rutina může opravdu změnit hru. Tato příručka doplňků navrhne některé z nejlepších doplňků, které byste měli přijmout, aby se vešly do vašeho denního plánu.

Suplementy pro ranní cvičení

Načasování vašeho tréninku je důležitým faktorem při přemýšlení o nejlepších doplňcích. Pokud cvičíte ráno na lačno, doplněk před tréninkem vám může dodat energii, abyste mohli začít a ze cvičení si užít maximum, i když jste ještě nejedli. Předtréninkový nápoj poskytuje nejen přírodní energii z kreatinu, ale má také další přísady ke zvýšení síly a omezení únavy, většinou obsahuje vitamíny B (Niacin a B12) pro optimalizaci energie a metabolismu. Vypijte asi 30 minut před zahájením tréninku.

Doplňky stravy ke snídani

Co byste měli udělat bezprostředně po ranním tréninku? Doplňte energii a hydratujte! Zvláště pokud jste ještě nesnídali, je důležité dát si kvalitní jídlo a přidat nějaké bílkoviny. Ať už si vyberete omeletu nebo něco lehčího, zkuste přidat 20 až 40 gramů bílkovin. Pokud jste na cestách, smoothie s proteinem je skvělou volbou, smíchané s trochou ovoce a zdrojem zdravého tuku (avokádo, mandlové máslo nebo arašídové máslo), může to být vaše kompletní jídlo. Pokud nemůžete jíst jídlo okamžitě, můžete použít protein s vodou nebo mlékem kdykoli a kdekoli. Užívání denního multivitaminu se snídaní je další dobrou praxí. Všichni víme, že bychom měli jíst vyváženou stravu z ovoce, zeleniny, bílkovin, celozrnných produktů a zdravých tuků, ale s naším nabitým programem to není vždy tak jednoduché. Udržování rutiny multivitaminu se snídaní může nahradit vše, co ve vaší stravě chybí po celý den. Protože je váš metabolismus, v tuto denní dobu v provozu a právě jste jedli, tak lze multivitamin dobře vstřebat. Na základě vašeho věku a úrovně aktivity mohou být užitečné i další vitamíny. Mnoho lidí má prospěch z doplňku vitaminu D, zvláště pokud se pravidelně nedostáváte na slunce, což může být obzvláště těžké v zimních měsících. Vitamín D je zásadní pro zdraví kostí a udržení vašeho imunitního systému ve špičkové kondici. Vitamin D je také spojen se zlepšením svalového výkonu a rovnováhy.

Dalším doplňkem, který je třeba zvážit, je denní dávka Omega-3. Výhody těchto zdravých tuků sahají od srdce k mozku. Omega-3 mastné kyseliny, známé svými protizánětlivými účinky, mají také potenciál snižovat bolest svalů a zlepšovat budování svalů. Víme, že naše srdce je klíčové pro to, abychom zůstali fit a připraveni na trénink, a denní dávka tohoto doplňku vás udrží na správné cestě.

Oběd a odpoledne

Udržujte pitnou vodu po celý den, abyste zůstali dobře hydratovaní, a ujistěte se, že váš oběd a svačiny mají nějaký obsah bílkovin, abyste mohli pokračovat v regeneraci po tréninku. Zaměřte se na zahrnutí zeleniny ke každému jídlu a svačině, abyste svým jídlům dodali na objemu. Když si chcete dát pamlsek, můžete vyměnit obvyklou čokoládu nebo lupínky za křupavou vrstvenou tyčinku. Pokud cvičíte po obědě, nebo více než hodinu před večeří, nezapomeňte si dát protein po tréninku nebo svačinu s vysokým obsahem bílkovin. Přidání kreatinu pomůže zvýšit fyzickou výkonnost během dalšího tréninku a udržet vaše svalové zásoby na maximum tím, že přidáte jakýkoli kreatin.

 

kasein a tvaroh

Doplňky na večerní cvičení a před spaním

Připravujete se na večerní cvičení a nechcete to s kofeinem přehánět? Vyzkoušejte předtréninkové doplňky bez kofeinu. Dodáte svému tělu klíčové ingredience, které vám dodají energii po celou dobu tréninku a nebudete mít problémy se spaním. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak pomoci vašemu tělu zotavit se, je spánek. Zaměřte se alespoň na 8 hodin. Pokud dáváte přednost maximalizaci regenerace svalů přes noc, máte dvě různé možnosti, jak se zotavit po tréninku. Použít směs proteinu, která se bude postupně uvolňovat, většinou musí obsahovat kasein. Kasein s pomalým uvolňováním je dobrou alternativou. Je navržen tak, aby se vstřebával pomaleji a poskytoval stabilnější přísun bílkovin do svalů, když spíte. Výzkum ukazuje, že naše svaly potřebují bílkoviny k regeneraci až 24 hodin po skončení tréninku, takže když den zakončíte kaseinem s pomalým uvolňováním, můžete si být jisti, že jste svému tělu dali ty nejlepší ingredience, abyste viděli výsledky.

 

Závěr

Regenerace může být stejně důležitá jako trénink, pokud jde o budování svalů. Zatímco zdravá strava je základem pro dosažení výsledků, dobře načasované a konzistentní doplňování může mít zásadní vliv na vaše cíle. Ať už se snažíte nabrat na váze, zhubnout nebo jen zkrátit dobu rekonvalescence, důsledné užívání kvalitních doplňků po celý den vás udrží na správné cestě.

 

Krásné bezešvé sportovní oblečení od značky Better Bodies. Poznejte opravdovou kvalitu.

Zpět do obchodu