Co je keto chřipka? Co dělat, když vás keto dieta položí

keto chřipka

Keto chřipka

Začínáte s ketogenní dietou a máte chuť sklízet všechny ty zdravotní výhody keto, o kterých jste slyšeli: zvýšené spalování tuků, trvalou energii a nejvyšší soustředění. Ale místo toho se u snídaňového stolu začnete cítit podrážděně, vaše hladina energie klesá a v noci máte problémy se spánkem. Špatná zpráva, máte keto chřipku. Přechod na metabolismus spalující tuky je pro vaše tělo velkou změnou. Zpočátku se můžete cítit dost mizerně. Čtěte dále, abyste lépe porozuměli keto chřipce a jak se jí vyhnout.

I tento měsíc máme v nabídce řadu novinek, třeba fitness leginy V-scrunch, které jsou pohodlné a mají řasení.

Co je keto chřipka?

Keto chřipka je přirozenou reakcí vašeho těla na přechod ze spalování glukózy na spalování tuků na energii. Tyto příznaky podobné chřipce se objevují již během prvních 24 hodin nebo kdykoli během prvního týdne, kdy vaše tělo začne žádat cukr. Pokud se s následujícími příznaky keto chřipky potýkáte déle než dva týdny, poraďte se se svým lékařem.

Příznaky keto chřipky

 •      Mozková mlha
 •      Špatné soustředění
 •      Bolesti hlavy
 •      Nespavost
 •      Podrážděnost
 •      Svalové křeče
 •      Bolest svalů
 •      Chuť na cukr

 

Když omezíte sacharidy, vaše tělo nakonec vyčerpá sacharidy, aby se přeměnily na energii. Jakmile začnete spalovat svůj záložní zdroj energie (tuk), vaše tělo spustí alarm. Zaznamenáte vedlejší účinky, jako jsou ty, které jsou uvedeny výše, nebo dokonce jen celkový pocit, že se necítíte dobře.

Proč keto chřipka vzniká

Zde je přehled toho, co se děje ve vašem těle, aby způsobilo běžné příznaky keto chřipky:

Sodíková očista

Když se vaše tělo dostane do stavu ketózy, hladina inzulínu může klesnout, což signalizuje ledvinám, aby se zbavily sodíku. Když vaše tělo vyplaví sodík, vezme s sebou asi 4,5kg vody. To se obvykle děje během prvních pěti dnů na keto dietě. Vyčištění veškerého sodíku vám může způsobit závratě a nevolnost se svalovými křečemi, bolestmi hlavy a gastrointestinálními problémy, jako je zácpa. Abyste se cítili lépe, pijte hodně tekutin a přidejte dostatek elektrolytů, to pomůže zmírnit některé z těchto příznaků.

Nerovnováha hormonů štítné žlázy

Sacharidy, které jíte, mají vliv na pravidelnou funkci štítné žlázy. Takže když přestanete jíst sacharidy, vaše hladina hormonu štítné žlázy zvaného T3 může klesnout. Kombinace T3 a dalšího hormonu štítné žlázy, T4, reguluje tělesnou teplotu, metabolismus a srdeční frekvenci. Tyto snížené hladiny hormonů vám mohou způsobit mozkovou mlhu, zimnici a únavu.

Nárůst kortizolu, stresového hormonu

Hormonální změna T3 je spojena s dalším posunem hormonů, konkrétně začnou stoupat vaše hladiny kortizolu. Budete vědět, kdy se to stane, protože si všimnete, že vaši přátelé a spolupracovníci nebudou chtít být kolem vás. Dělám si srandu. Ale můžete se cítit podrážděnější a mít problémy se spánkem. Vyrovnáte se, až se vaše tělo přizpůsobí používání ketonů jako nového zdroje paliva.

 

Jak porazit keto chřipku

Nyní, když víte, proč se necítíte nejlépe, je čas začít zmírňovat příznaky pomocí těchto jednoduchých léků na keto chřipku:

Hydratujte celý den

Měli byste pít hodně vody, ale to platí zejména pro keto. Abyste zůstali hydratovaní, mějte vždy na dosah sklenici vody.

Vezměte si elektrolyty

Doplnění elektrolytů je skvělý způsob, jak se rychle začít cítit lépe. Získejte klíčové hráče: draslík, hořčík a sodík. Pokud jich ze stravy nepřijímáte dostatek, což může být obtížné při dietě s nízkým obsahem sacharidů, vyzkoušejte tyto tipy:

 

 • Vychutnejte si teplý šálek vývaru z kostí jako svačinu nebo uklidňující večerní nápoj.
 • Keto-přátelské potraviny, jako je tmavá listová zelenina, avokádo, ořechy a semena, jsou bohatými (a lahodnými) zdroji hořčíku a draslíku.
 • Přírodní soli, jako je himálajská růžová sůl a mořská sůl, jsou také snadným způsobem, jak získat podporu minerálů a elektrolytů. Prostě si osolte jídlo!

himalájská sůl a keto

Jezte více tuku, zejména MCT oleje

Abyste minimalizovali příznaky keto chřipky, jezte na začátku keto diety více kvalitních tuků. Na seznamu keto potravin budete chtít jíst kvalitní tuky, jako je kokosový olej, avokádový olej, máslo a bio ghí.

Ale také se budete chtít ujistit, že do svého jídelníčku přidáte klíčový tuk: MCT olej. MCT olej je nejvíce ketogenní olej. To znamená, že se rychle přeměňuje na ketonovou energii, kterou může vaše tělo využít jako palivo. Dodá čtyřikrát více ketonové energie než kokosový olej. Je to nezbytná součást získávání energie na spalování tuků a energie, která pohání mozek při keto dietě.

Zajímá vás, jak používat MCT olej? MCT oleje jsou bez chuti, takže je opravdu snadné přidat do vaší stravy.

Dopřejte si dostatek spánku

Bojujte s keto chřipkou kvalitním spánkem. Spánek udržuje hladinu kortizolu pod kontrolou, což pravděpodobně sníží příznaky chřipky. Při zahájení ketodiety (a po ní také!) upřednostněte ve svém rozvrhu kvalitní spánek. Zaměřte se na sedm až osm hodin spánku v noci.

Zbavte se stresu jemným cvičením, jógou a meditací

Jakmile začnete s ketogenní dietou, jděte na lehkou váhu do posilovny a nesnažte se tlačit, abyste překonali své PR. Cílem je zde snížit hladinu kortizolu, takže cokoli, co snižuje nebo zmírňuje stres, vám na cestě pomůže. Jsme příznivci jemné jógy, procházek a meditace, abychom zůstali soustředěni v době stresu. Sečteno a podtrženo, nesnažte se cvičit, dokud se vaše tělo nepřizpůsobí keto dietě.

Závěr

Pokud vše ostatní selže, trochu zvyšte příjem sacharidů. Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak dělat nízkosacharidovou dietu, a pokud to vašemu tělu nefunguje, nemusíte výrazně omezovat příjem sacharidů. Postupujte pomalu, provádějte mikroúpravy a brzy budete schopni najít směs maker, která maximalizuje ketogenní dietu pro vaše tělo.

 

Co jíst v keto dietě?

Zpět do obchodu