Vyzkoušeli jste už kokosovou mouku?

kokosová mouka

 

Kokosová mouka je jednou z mnoha „alternativních“ mouk na trhu. Tato mouka byla dříve zařazována do obchodů se zdravou výživou nebo do specializovaného maloobchodů, ale nyní ji běžně najdete v obchodu. Jedním z důvodů je zvýšené povědomí o možnostech zdravých potravin, díky čemuž je pro supermarkety komerčně životaschopnější skladovat výživné alternativy mouky. Dalším důvodem je zesílení hlasu těch, kteří musí nebo dávají přednost bezlepkové stravě.

 

Co je na kokosové mouce tak skvělé a jak může obohatit vaše recepty? Tady je náš rychlokurz:

 

Co je to kokosová mouka?

Kokosové ořechy jsou velmi výživné. Z tohoto důvodu je kokosová mouka nabitá vlastnostmi podporujícími zdraví. Kokosová mouka obsahuje velmi mnoho vlákniny. Díky tomu je skvělou zažívací pomůckou. Na rozdíl od některých produktů vyrobených z hladké bílé mouky, která může vést k nadýmání, kokosová mouka proti tomu vlastně bojuje. Pomáhá tělu při trávení vyplavovat toxiny a odpad. Obsah vlákniny v kokosové mouce je také skvělý pro hladinu cholesterolu. Bylo prokázáno, že konzumace kokosové mouky pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu. Díky tomu je velmi atraktivní pro ty, kteří se zajímají o jejich cholesterol a zdraví srdce. Kokosová mouka je také zdrojem mastných kyselin se středním řetězcem. To pomáhá tělu udržovat zdravý metabolismus. Tyto mastné kyseliny mohou být tělem rychle použity na energii, takže je méně pravděpodobné, že se v těle změní na tuk. Tento efekt můžete posílit kombinací receptů z kokosové mouky s kokosovým olejem. To samozřejmě doplní lehkou chuť mouky a zahrne spoustu triglyceridů se středním řetězcem, které také pomáhají zvýšit váš metabolismus. Tímto způsobem můžete zajistit, aby vaše tělo zpracovávalo energii co nejúčinněji. Kokosová mouka je také dobrým zdrojem bílkovin. 1/2 šálku kokosové mouky se rovná asi 8 g bílkovin. To je skvělá zpráva, pokud používáte mouku k přípravě svačinky po tréninku. To také znamená, že se budete cítit plnější déle, než kdybyste použili běžnou mouku.

 

Výhody kokosové mouky

Kokosová mouka má širokou škálu výhod. Jednou z výhod, kterou je třeba zvážit je, že je velmi nízkokalorická ve srovnání s mnoha jinými moukami, včetně dalších bezlepkových alternativ, jako je mandlová mouka. Díky tomu je skvělou volbou pro každého, kdo hledá jednoduché dietní triky, které mu pomohou zhubnout. Další úvahou u kokosové mouky je regulační účinek, který má na hladinu cukru v krvi. Nejen, že má nízký glykemický index, ale může také snížit glykemický index potravin, se kterými se konzumuje. To má vynikající účinek na hladinu cukru v krvi. Poskytuje vám dostatek energie k soustředění a zásobování energií, přičemž zabrání nárůstu a zhroucení energie.

Kokosová mouka je velmi schopná nasávat vodu. Jednou z její výhod při pečení je to, že často vytváří velmi vlhké produkty. Pokud se obáváte, že voda zachovávající kvalitu kokosu zkazí pokrm, můžete do své běžné směsi přidat několik polévkových lžící, abyste si mohli užít některé z jejích nutričních výhod. Koneckonců, protože je tak nabitá živinami, nepotřebujete obrovské množství, abyste začali vidět nějaké pozitivní účinky na nutriční obsah vašich pokrmů.

 

Sacharidy v kokosové mouce 

V 1/2 šálku kokosové mouky je 32 g sacharidů. To z nich dělá skvělý zdroj energie, zejména proto, že pomalu spaluje. Je běžným mýtem, že sacharidy nemají ve zdravé stravě místo. Pro udržitelnou a výživnou stravu jsou však nezbytné přírodní sacharidy. To platí zejména tehdy, když pravidelně cvičíte a potřebujete zdroje energie, které vás posílí v posilovně.

 

Je kokosová mouka bez lepku?

Ano! Většina mouky se vyrábí ze zrn nebo někdy i z ořechů. Kokosová mouka se vyrábí z bílého kokosového jádra. Bílý vnitřek kokosu je napnut, aby se odstranil veškerý obsah vody. Poté se zahřívá na nízkou teplotu, dokud nevyschne a pak teprve můžeme udělat mouku. Zkontrolujte obal mouky, abyste se ujistili, že je to pravá kokosová mouka a obsahuje pouze kokos jako přísadu. To znamená, že mouka je zcela bez lepku. Z tohoto důvodu je kokosová mouka velmi oblíbená mezi celiatiky, těmi, kteří dodržují paleo stravu a těmi, kteří mají citlivé trávení. Když uvidíte výrobky označené jako vyráběné nebo obsahující kokosovou mouku, nezapomeňte zkontrolovat, zda nebyla naplněna jinými moukami, pokud máte alergii nebo citlivost.

 

Naše dámské fitness leginy jsou skvělou volbou na jógu nebo na běhání.

 

Jak vidíte, kokosová mouka je ideální volbou, bez ohledu na vaše stravovací potřeby. Zkuste ji zavést do svých běžných receptů a uvidíte, jestli poznáte rozdíl!

Zpět do obchodu