Studie ukazuje, že kolagenové peptidy jsou více než jen bílkovinné stavební bloky

kolagen účinky a losos

Kolagen a jeho účinky

Uvědomil jsem si, jak důležitý je kolagen, když jsem šel na túru v Tibetu, a dlouhý trek plus nadváha mi zničila kolena. Když jsme se večer šli najíst, věděl jsem, že potřebuji kolagen nebo chrupavku, a tak jsem si objednal velkou mísu dušených vepřových uší. Chutnalo to asi tak drsně, jak byste čekali, ale moje kolena se ráno cítila mnohem lépe. Kolagen hraje důležitou roli při regeneraci. Kanystry s kolagenovými peptidy jsou po celém vašem zdroji sociálních médií, a to z dobrého důvodu. Dostatečná produkce kolagenu udržuje vaši pokožku hladkou, klouby hydratované a pružné, a kosti pevné

Je pravděpodobné, že se chcete ujistit, že vaše tělo vytváří dostatek vysoce kvalitního kolagenu. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste se ujistili, že si vaše tělo dokáže vyrobit kolagen, je poskytnout mu to, co potřebuje, aby vytvořilo co nejvíce kolagenu. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak podpořit tvorbu kolagenu v těle. Na pořádnou túru potřebujete pořádné sportovní oblečení, proto nezapomeňte na náš eshop.

Aminokyseliny, peptidy a kolagen

Stejně jako u jiných proteinů vaše tělo používá aminokyseliny a peptidy, což jsou kousky proteinů, k výrobě kolagenových fibril (vlákna kolagenového proteinu). co to všechno znamená? Představte si aminokyseliny jako písmeno, peptidy jako slovo a kompletní proteiny jako větu. Aminokyseliny a peptidy získáte konzumací potravin obsahujících bílkoviny a váš trávicí proces rozloží bílkoviny na menší složky, které může využít. Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie na lidech (aka nejspolehlivější typ designu studie) ukazuje, že konzumace kolagenových peptidů, které jsou v podstatě kousky kolagenového proteinu, měřitelně redukuje vrásky a udržuje vaši pokožku hydratovanou a pružnou.

 

Aminokyseliny a peptidy mohou zapnout buňky produkující kolagen

Výzkumníci si také všimli, že kolagenové peptidy dělají více než jen čekání, aby se staly stavebním materiálem pro bílkoviny. Ve skutečnosti probudí vaše fibroblasty, což jsou buňky, které nastartují proces tvorby kolagenu. Další věcí, která rozhýbe vaše fibroblasty, je vitamín C, který je nezbytný pro produkci kolagenu. Vaše fibroblasty nebudou tvořit kolagen bez vitamínu C.

 

špenát a kolagen 

 

Zde je několik věcí, které můžete jíst, abyste svému tělu dali to, co potřebuje k produkci kolagenu:

  •      Vývar z kostí
  •      Kůže z vepřového masa a lososa
  •      Tužší kusy masa, jako jsou šlachy, dršťky, hovězí oháňky a koleno (pomalu je vařte, aby byly jemné a chutné)
  •      Kolagenní peptidové doplňky
  •      Potraviny s vitamínem C, jako jsou citrony, špenát a brokolice

 

Závěr

Kolagen je důležitý, proto by měl tvořit součást vašeho jídelníčku. Hovězí vývar může být skvělým pomocníkem při doplňování kolagenů a pokud nejste fandové živočišné kuchyně, tak existují doplňky, které snadno tuto funkci zastoupí. Kolagen vám pomůže rychleji regenerovat po náročném tréninku nebo dlouhém běhu. Nevěřili byste, jak rychle dokáže zregenerovat vaše tělo. Další dobrým důvodem, proč zařadit kolagen do své stravy, je ten, že vám pomůže oddálit stárnutí, zmírňuje vrásky a rychleji hojí jizvy. Za nás rozhodně kolagen patří na seznam, protože je to velký pomocník.

Znáte super potraviny?

Zpět do obchodu