11 nápadů, jak prožít prázdniny

jak prožít dovolenou doma

Jak prožít dovolenou doma?

Letní cestování je za dveřmi, ale to neznamená, že svůj čas doma nemůžete využít na maximum. Nyní je čas proměnit „pobyt v pokoji“ na samoobslužný pobyt, který vám pomůže cítit se nabití energií, uvolnění a soustředění, protože si zasloužíte trochu odpočinku. Zde jsou některé z našich oblíbených nápadů na pobyt a jak toho dosáhnout.

Sport je skvělý způsob odreagování, proto kratší procházka v přírodě nebo jízda na kole může být skvělou součástí vaší dovolené. Nezapomeňtena vhodné oblečení, jako jsou naše sportovní legíny nebo trika.

11 tipů na relaxační letní pobyt

Jděte kempovat na dvorek (nebo glamping v obývacím pokoji)

Žádné přeplněné kempy ani zvědavá zvířátka. Stačí si postavit stan na zahradě (nebo v obývacím pokoji) a vyhřívat se v pohodlí s vědomím, že pokud jste na něco zapomněli, můžete se vrátit dovnitř. Bonusové body, pokud si zabalíte svá oblíbená kempingová jídla a vychutnáte si je pod širým nebem. Jsme velcí fanoušci keto svačinových talířů.

Opalujte se

Když jste zvyklí letnit se u bazénu, opalování je další nejlepší věcí. Sluneční světlo je pro vás skvělé:

 • Pomáhá vašemu tělu přirozeně produkovat vitamín D, který podporuje imunitu, funkci svalů a pevné kosti.
 • Sluneční světlo stimuluje vaši hladinu serotoninu, což má za následek pozitivnější náladu.
 • Dostatek slunečního světla také podporuje cirkadiánní rytmus vašeho těla, váš přirozený cyklus spánku a bdění. To znamená, že dostatek slunečního světla vám může pomoci snadněji usnout.

Natáhnout se na 15 až 20 minut na slunci je snadná forma sebepéče, která působí luxusně.

 

Uvařte nový recept

Vaření teď vypadá pro každého jinak. Pokud máte pocit, že jste ve vyjeté koleji, využijte této příležitosti a vařte si pro radost pomocí nových a chutných receptů, ke kterým se budete chtít znovu a znovu vracet.

 

… nebo nevařte

Pokud jste vyhořeli na vaření, využijte svůj letní pobyt na maximum a objednejte si jídlo s sebou v místní restauraci. Navštivte starého oblíbeného nebo vyzkoušejte něco nového. Bonusové body, pokud to vezmete ven a sníte ve stylu pikniku.

Udělejte digitální detox

Už víte, že trávit spoustu času na telefonu pro vás není dobré. Nadměrné používání technologií ovlivňuje vaši produktivitu a pohodu. Pokud jste přilepeni ke zprávám a své časové ose Twitteru, je čas na odpojení, i když je to jen na krátkou chvíli.

Nemusíte se vzdát techniky na celý víkend. Místo toho vyzkoušejte tyto snadné způsoby odpojení: 

 • Zůstaňte na jeden den mimo své nejpoužívanější platformy sociálních médií.
 • Přepněte telefon do režimu Nerušit. Umístěte jej do jiné místnosti, zatímco se budete soustředit na něco jiného, jako je čtení nebo meditace.
 • Nedívejte se na obrazovky po setmění. Deník, jděte na procházku nebo zavolejte příteli místo videochatu. Je to skvělý způsob, jak zvládnout modré světlo a zlepšit kvalitu spánku. Zjistěte, proč modré světlo zasahuje do vašeho spánku.

Udělejte si volno

Začněte pobyt na správné notě – tj. dejte svým spolupracovníkům vědět, že jste na dovolené z domova a již nepracujete z domova. Pokud můžete, dejte si třídenní víkend. Nastavte zprávu o nepřítomnosti. A odolejte nutkání kontrolovat svůj e-mail, dokud nebudete zpět v kanceláři.

opalování na zahradě

Vydejte se na výlet po městě

Je načase vydat svůj oblíbený seznam skladeb na výlet. Pokud chcete vyskočit z auta, zkontrolujte si předem, jaká veřejná prostranství jsou otevřená (a dodržujte pokyny k sociálnímu distancování). Nebo stáhněte okna a vydejte se na scénickou jízdu. Nezapomeňte na svačiny na výlet, kolagenové proteinové tyčinky jsou perfektním palivem pro jakékoli dobrodružství.

Najděte svůj vnitřní zen

Jóga je spojena se snížením stresu, lepším spánkem a zlepšením pohody a je opravdu snadné ji přidat do vaší rutiny. Nedělejte si starosti ani s tím, že zvládnete psa směřujícího dolů hned za branou, existuje spousta praktik vhodných pro začátečníky, které můžete vyzkoušet ve svém obývacím pokoji s nulovým vybavením (ačkoli může pomoci podložka na jógu nebo ručník rozložený na podlaze). Na YouTube najdete řadu bezplatných cvičení podle délky a úrovně dovedností, nebo se zapojte do živých cvičení CorePower Yoga.

Použijte akupresurní podložku

Akupresura je léčba, která stimuluje spoušťové body podél vašeho těla, bez akupunkturních jehel. Je to relaxační způsob, jak se uvolnit, ale nemusíte čekat na lázeňský den, abyste to vyzkoušeli. Podložka na indukci spánku je navržena tak, aby stimulovala akupresurní body na zádech, takže se budete cítit svěží, uvolnění a plní endorfinů.

Dopřejte své spánkové rutině pětihvězdičkové ošetření

Máte ranní rutinu, ale jak vypadá vaše rutina před spaním? Pokud to zahrnuje jakoukoli kombinaci „zírání na obrazovku“ + „necítím se ospalý“, je čas dopřát si něco nového. Využijte naplno dobu pobytu a spěte, jako by to byla vaše práce. A ne, to neznamená spát až do poledne, to znamená věnovat si zvláštní péči a pozornost, kterou si zasloužíte, abyste zvýšili kvalitu svého spánku. Zde je několik nápadů:

 

 • Po setmění ztlumte světla a pokud se díváte na obrazovky, použijte noční režim nebo nízký jas.
 • Udělejte si svůj pokoj co nejtmavší. Pokud zatemňovací závěsy nepřicházejí v úvahu, vypněte elektroniku v ložnici a noste masku na oči. Mělo by to být jako v jeskyni.
 • Pořiďte si zvukový stroj se zvuky oceánu, abyste se cítili, jako byste spali v tropech.
 • Jednu až dvě hodiny před spaním se osprchujte nebo vykoupejte, podle studie vám to může pomoci rychleji usnout.
 • Asi 30 minut před spaním zapněte režim spánku, abyste zmírnili stres a pomohli svému tělu uvolnit se melatoninem rostlinného původu.

Zapojte své koníčky

Konečně máte čas napsat ten složitý seznam. Věnujte se své zahrádce. Vytvořte něco krásného. Běhejte na otevřené stezce. Kreslete.

 

Závěr

Během dovolené neexistují žádná pravidla, ale dostatek času na prozkoumání nových aktivit, které vám přinášejí radost, a o tom vlastně dovolená je, i když jste třeba doma a nikam jinam se nedostanete.

 

Jak správně zvládnout digitální detox?

Zpět do obchodu