Kompletní náhrada stravy nebo kompletní výživa?

koktejl kompletní náhrada stravy

 

Zatímco koktejly nahrazující jídlo existují už léta, možná jste slyšeli o koktejlech kompletní výživy. Jak to tedy funguje? Oba jsou pohodlné a mohou být součástí vzorce zdravé výživy, ale každý nabízí jedinečné výhody založené na vašich cílech. Čtěte dále a dozvíte se více o koktejlech kompletní výživy a náhradách jídla a o tom, jak fungují. 

Co je to kompletní výživa?

Kompletní nutriční koktejly nabízejí výhodu zdravé výživy na cestách. Může být tak časově náročné a komplikované naplánovat si všechna jídla a občerstvení na týden nebo dokonce na celý den. Díky kompletnímu výživovému koktejlu můžete získat všechna svá makra (mikroživiny, jako jsou vitamíny a minerály) v jednom kompletním balení. Nejsou konkrétně pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale mohou být pro kohokoli s nabitým programem a pro ty kteří stále chtějí zůstat zdravý a fit.

 

Kompletní výživa znamená vyvážené kalorie, makra, vitamíny, vlákninu a minerály v jednom nápoji.

 

Co jsou to koktejly na náhradu stravy?

Tradiční koktejly na náhradu jídla byly zaměřeny na ty, kteří chtěli zhubnout. Obvykle se pohybují mezi 200–300 kaloriemi a nemusí být nutně zaměřeny na makra. Pohodlí a snadné nahrazení jídla znamenalo méně práce s počítáním kalorií. Náhrada jídla může nahradit místo jednoho nebo dvou jídel s vyššími kaloriemi z typické stravy, což může vést k rychlejšímu úbytku hmotnosti. I když nízké kalorie náhradních koktejlů mohou být účinné při hubnutí, nejsou vhodné pro všechny. Chcete-li pohodlí náhrady jídla, ale více výživy a vyšší makra, naplní tuto potřebu kompletní výživa, zejména pro ty, kteří se zaměřují na budování nebo udržování hmoty. Kompletní výživa je skvělá pro pracovně zaneprázdněnou osobu, která chce jíst zdravě na cestách.

 

kompletní strava koktejl

Co říká výzkum na kompletní náhradu stravy?

Výzkum podporoval použití koktejlů s náhradou jídla jako součást plánu omezeného hubnutí s kalorickým příjmem, díky čemuž jsou populární od 90. let. Přestože jsou účinné, nízkokalorické náhrady jídla často dočasným řešením a nikoli dlouhodobou změnou životního stylu. Náhrady jídla usnadňují hubnutí, ale nemusí nutně učit, jak vytvářet udržitelné vzory a makra pro plnohodnotnou stravu.

Kompletní výživový koktejl, můžete použít místo jídla nebo jako vyvážené občerstvení. Pohodlí koktejlu připraveného k míchání znamená, že můžete ovládat celkové kalorie na základě toho, kolik odměrek přidáte do vody. Nevyžaduje žádné chlazení a může být uložen v autě, na pracovním stole nebo kdekoli jinde, kde byste mohli potřebovat jídlo nebo svačinu na cestách.

 

Závěr

Zatímco koktejly s náhradou jídla a koktejly s kompletní výživou nabízejí výhody, jeden je užitečnější pro hubnutí, zatímco druhý může používat kdokoli, kdo je zaměřený na zdravý životní styl. Kompletní výživové koktejly jsou ideální pro zaneprázdněného, ​​zdravě uvědomělého člověka, který je na cestách a chce mít jistotu, že může zůstat na správné cestě se svým jídlem. Koktejly jsou skvělým pomocníkem, ale nikdy by neměly nahrazovat klasická vyvážená jídla. Vždy si zkuste najít ten čas, i když to může být těžké a připravit si aspoň polovinu dne z klasické stravy a zbytek dohnat koktejlem. Koktejly Vám pomohou vyplnit mezeru během dne, ale z dlouhodobého hlediska nebudou mít takový vliv na hubnutí tuku nebo nabírání svalů.

 

Mezi naše nejprodávnější zboží patří naše fitness legíny Avant s krásným řasení a vysokým pasem.

Zpět do obchodu