Mohu si dát protein místo snídaně?

protein místo snídaně

Proč je k snídani vhodný proteinový koktejl?

Znáte ta rána, kdy se probudíte pozdě a máte doslova 10 minut na to, abyste se připravili a vyrazili ze dveří? Všichni máme ta rána, a to je moment, kdy je rychlá snídaně na cestách nejvíce potřeba. Mnoho z vás se ptá, jestli je dobré mít na snídani proteinový koktejl. Ačkoli z jídla můžete získat širokou škálu vitamínů a minerálů, proteinový koktejl může být velmi užitečným způsobem, jak zajistit, že je stále získáte, aniž byste museli vynechat snídani nebo sáhnout po tom pečivu.

Výběr dobrého bílkovinného koktejlu na snídani může být složitý, protože je toho na výběr spousta, takže který je pro vás nejlepší k snídani?

 

 

Proteinové koktejly jsou pohodlné

Mít proteinový koktejl na snídani může být rychlý a snadný způsob, jak začít den, s minimální potřebnou přípravou, ve srovnání s jinými možnostmi snídaně.

Můžete si dokonce připravit ovoce předem a nechat ho v mrazáku, dokud ho nebudete potřebovat.

 

Proteinové snídaňové koktejly vám pomohou zhubnout

Ze tří makroživin má protein nejvyšší účinek na sytost, což je pocit plnosti po jídle. Nejdůležitějším faktorem, pokud jde o hubnutí, je kalorický deficit. Začátek dne proteinovým koktejlem má uklidňující účinek, díky kterému je méně pravděpodobné, že se později během dne přejídáte. Bílkoviny se štěpí pomalu, zatímco snídaně s vysokým obsahem sacharidů (například toasty nebo obiloviny) se štěpí rychle a můžou způsobit efekt odrazu hladiny cukru v krvi (a hladu). Zatímco kalorie v proteinových koktejlech se liší, existuje spousta možností, jak zůstat na rozumné úrovni kalorií.

 

Proteinové snídaňové koktejly vám pomohou zvýšit denní příjem bílkovin

Při hubnutí je důležité udržet si co nejvíce svalové hmoty. Pokud se snažíte mít kalorický deficit a udržet si svalovou hmotu, doporučuje se vysoký příjem bílkovin. Když se zaměřujete na hubnutí, je důležité udržovat svalovou hmotu a zajistit, aby vaše tělo místo toho spalovalo tuky. To může být těžké, pokud nemáte mnoho kalorií na hraní.

Snídaňový koktejl s vysokým obsahem bílkovin může poskytnout vysokou dávku bílkovin s nízkým počtem kalorií. Hledejte směsi na hubnutí nebo náhradu jídla, nebo se rozhodněte smíchat proteinové prášky s nízkokalorickými alternativami mléka nebo s vodou, abyste ušetřili na kaloriích.

 

protein s ovocem

Proteinové snídaňové koktejly pomohou udržovat či budovat svaly

Ať už se snažíte udržovat svalovou hmotu během hubnutí, nebo chcete budovat svalovou hmotu, konzumace bílkovin při snídani je důležitá. Zvláště pokud pracujete soustavně, chcete se ujistit, že dostáváte dostatečné množství bílkovin k doplnění paliva až 24 hodin po tréninku. Pokud máte pro tento den vysoké cíle v oblasti bílkovin, připravte si k snídani proteinový koktejl, který vás připraví na úspěch.

 

Vaše tělo prochází nepřetržitým obdobím rozpadu svalových bílkovin a syntézy svalových bílkovin. Po celonočním půstu bude váš rozpad vyšší než syntéza, ale proteinový koktejl na snídani to změní tím, že podpoří vaši syntézu svalových bílkovin.

 

Je proteinový koktejl na snídani vhodný pro spalování tuků?

Ať už snižujete kalorie při hubnutí nebo se jen snažíte spalovat tuky, proteinový koktejl na snídani může podporovat růst svalů (nebo retenci), a proto pomáhá chránit svalovou hmotu při cílení na úbytek tuku (pokud máte kalorický deficit).

Proteinové koktejly jsou tak univerzální, že mohou podporovat mnoho různých cílů. Proteinový koktejl na snídani může být také dobrý pro přibývání na váze, ale pokud máte na den kalorický přebytek. Pokud je vaším cílem přibývání na váze, vyzkoušejte směs gaineru a ujistěte se, že po zbytek dne adekvátně doplňujete palivo.

 

Závěr

Dopřát si na snídani proteinový koktejl není pro vaše zdraví nijak škodlivé, bez ohledu na to, zda je vaším cílem nabrat svaly nebo zhubnout. Je to mnohem lepší, než přeskočit snídani nebo sáhnout po pečivu nebo něčem nezdravém na cestách.

K dispozici je široká škála proteinových prášků a můžete dokonce zkusit experimentovat s některými veganskými variantami. Přidání špenátu nebo bobulí do vašeho snídaňového proteinového koktejlu je skvělý způsob, jak zvýšit nutriční profil vašeho koktejlu, aby se co nejlépe podpořil váš imunitní systém a celkové zdraví.

 

Klikněte na náš eshop a vyberte si dámské fitness oblečení, najdete u nás mnoho stylů, které jsou moderní a phodlné.

 

Zpět do obchodu