Konopný protein a jeho využití

co je to konopný protein

 

S rostoucím počtem lidí, kteří stále více dodržují rostlinnou stravu a hledají zdravé alternativy ke zdrojům živočišných bílkovin, jsou doplňky z konopných bílkovin v současné době populárnější než kdy dříve. Konopí je skvělá přísada, kterou lze použít ve formě doplňků, lze ho konzumovat vcelku nebo ji lze použít k pečení, na polévky, dušená masa, dipy a mnoho dalšího. Pokud hledáte několik rostlinných alternativ bílkovin k proteinovým doplňkům ze syrovátky a kaseinu, mohl by být ideální konopný protein. Abyste se dozvěděli více, zde je průvodce tímto úžasným zdrojem bílkovin.

 

Co je to konopný protein?

Rostliny konopí skutečně pocházejí z druhu „cannabis sativa“, ale jsou zcela bezpečné a neobsahují nic pochybného. Konopí se pěstuje z mnoha důvodů, protože je to ve skutečnosti neuvěřitelně užitečná rostlina. Může být použit k výrobě textilu, papíru, oděvů nebo k vytváření biologicky odbouratelných zásobníků, samozřejmě může být použito jako zdravá přísada a doplněk podporující naše zdraví. Konopný protein je neuvěřitelně rafinovaná forma konopného semínka. Toho je dosaženo, když je konopný olej extrahován z každého jednotlivého semene, které pak může být zpracováno a přeměněno na konopný proteinový prášek.

 

Jaké jsou výhody konopného proteinu?

 

Jedním z klíčových důvodů, proč se konopný protein ukazuje jako tak populární, je to, že je považován za komplexní protein. Konopné proteinové prášky obsahují jedinečnou a účinnou kombinaci dvou proteinů, které jsou známé jako albumin a edestin. Tyto proteiny obsahují řadu esenciálních a neesenciálních aminokyselin, které lidské tělo potřebuje. Jelikož aminokyseliny působí jako stavební kameny pro sval a přispívají k mnoha dalším důležitým fyziologickým procesům, je jejich dostatek každý den naprosto zásadní.

 

Konopný protein je bohatý na živiny

Nejen, že je konopný protein úplným zdrojem bílkovin, ale také je plný zdravých živin. Patří mezi ně vitamin E, thiamin, vápník, železo, měď, mangan, draslík, sodík a riboflavin. Tyto živiny mají pro tělo obrovské množství výhod, například posilují imunitní systém, pomáhají chránit před nemocemi a mohou zlepšit krevní oběh. Měď, železo a mangan zvyšují metabolické funkce a vitamin E je silný antioxidant. Z tohoto důvodu jsou konopné proteiny nejen ideální pro růst a regeneraci svalů, ale jsou také ideální pro zdraví a pohodu.

 

Konopný protein a vliv na zdraví

I když je konopný olej extrahován ze semen, před jejich zpracováním, konopné proteinové prášky stále obsahují slušné množství zdravých tuků.Zejména jsou bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které hrají důležitou roli na zdraví srdce a mají také protizánětlivé vlastnosti.

konopný protein prášek

Konopný protein a dávkování?

Jako každý jiný doplněk, konopný protein je navržen tak, aby vyhovoval zdravé stravě a chytrému cvičebnímu plánu. Kromě toho bude jeho použití záviset na vašich individuálních fitness cílech. Obecně však doporučujeme, aby svaly rostly a regenerovali, doporučujeme přidat další bílkovinu. Můžeme obohatit sójovým či mandlovým mlékem nebo jen zalít vodou.Konopný proteinový prášek můžete také použít při pečení, přidávat do džusů, smoothies, přimíchat  do polévek a dušených pokrmů, abyste zvýšili obsah bílkovin a živin ve vašich pokrmech.

 

Dámské fitness legíny Avant jsou vyrobeny z pružného nylonu, který je velmi příjemný a perfektně drží na těle. Prohlédněte si naší nabídku dámských legín.

 

Závěr

Vždy by měla být strava na prvním místě a doplňky by neměly stravu nahrazovat. Proto se nejdříve zaměřte na vaši stravu a pak můžete vyzkoušet nějaký doplněk v podobě proteinového prášku. Jaký proteinový prášek to bude? To už necháme na vás.

Zpět do obchodu