5 způsobů, jak zvládnout stres

léčba stresu

Pro mnoho z nás se stres stal známou součástí našeho každodenního života. A to natolik, že online studie z roku 2020, zjistila, že stres měl vliv na 74% lidí.

„Pracovní stres a úzkost jsou hlavní příčinou špatného zdraví.“  

Takže rozhodně nejste sami ve dnech, kdy máte pocit, že je toho všeho příliš mnoho na zvládnutí a existuje spousta jednoduchých kroků, kterými se můžete pokusit ulehčit zatížení.

  1. Zůstaňte aktivní

Je dobře známo, že cvičení může být skvělým lékem na špatnou náladu, protože vám pomůže vypustit páru a dá vám vítanou podporu endorfinů. Mnoho studií prokázalo, že vysoce intenzivní aerobní cvičení má zejména pozitivní účinky na duševní zdraví a pohodu.

  1. Udělejte si digitální detox

Jak často zjistíte, že kontrolujete své pracovní e-maily mimo pracovní dobu? Nebo ještě horší je, kolikrát posedle obnovujete Instagram, jen aby vás zaplavila spousta prázdninových destinací, na kterých byste nejraději byli, spolu s nedosažitelnými vysekanými „plážovými těly“?

Když se už cítíte na nízké úrovni, sociální média mohou být špatným místem, kam se obrátit. I když pravděpodobně víte, že nejde o přesnou reprezentaci skutečného života, je těžké neporovnat vaši okamžitou situaci se silně filtrovanými usmívajícími se tvářemi, které vidíte na každém kanálu. Dejte si pauzu a vypněte obrazovku.

  1. Jděte ven na procházku

Jedná se v zásadě o kombinaci prvních dvou bodů, ale může to být obzvláště užitečná technika pro zvládání vašich emocí v práci. Pokud máte pocit, že byste mohli dosáhnout bodu zlomu po obdržení obzvláště agresivního e-mailu, nebo jste museli sedět na dalším zbytečném setkání, pouhé vymanění se z tohoto prostředí může udělat zázraky pro vaši mysl. Dejte si čas a prostor trochu se vyvětrat, zaměřte se na dech a pravděpodobně se vrátíte ke svému stolu s vědomím, že ve schématu věcí jsou mnohem větší ryby.

  1. Promluvte si s přáteli a rodinou

Nedělejte ze sebe lidský tlakový hrnec. Vždy byste chtěli, aby se vám vaši přátelé a členové rodiny svěřili, pokud by měli něco na srdci, takže jim laskavost oplatíte tím, že jim uděláte totéž. Lidé, kteří jsou vám nejblíže, jsou tu, aby sdíleli a podporovali vás v dobrých i špatných dobách, ale aby vám bylo lépe, musíte se nejprve otevřít. Pokud máte pocit, že vaši přátelé a rodina jsou si příliš blízcí, pak není nic špatného obrátit se na někoho trnestranného. Pravděpodobně je ve vašem HR oddělení někdo, kdo je vyškolen, aby naslouchal vašim problémům, bez ohledu na to, jak triviální si myslíte, že jsou, nebo byste mohli najít terapeuta nebo poradce ve vaší oblasti. Sdílený problém je problém na polovinu, pamatujte. Nikdy byste neměli být nuceni procházet sami.

  1. Mějte denní seznam úkolů

Už jste někdy měli na talíři tolik, že nevíte, kde začít ... takže jen sedíte a místo toho neděláte absolutně nic produktivního? Možná jeden z nejméně účinných způsobů řešení vašich problémů. Přesně to jsme v určitém okamžiku pravděpodobně udělali všichni. Místo toho, abyste se nechali úplně přemoci, kolik toho právě teď „potřebujete“, udělejte si chvilku a vytvořte seznam. Najednou se všechny tyto úkoly zdají mnohem lépe zvládnutelné, když jsou rozepsány, že? Užitečným nástrojem k ujištění, že vám nebudou chybět důležité věci, je stanovení prioritních úkolů. Někteří lidé to raději dělají v pořadí podle termínů, tj. Od věci, která je splatná jako první. Jiní mohou shledat užitečnější úkoly seskupování podle důležitosti, tj. Věci, které musím udělat dnes, věci, které bych měl udělat zítra, a věci, které chci udělat do budoucna.

Najděte, co vám vyhovuje, a svěřte se. Užijte si to nepopiratelné uspokojení, které přináší rozepsání věcí ze seznamu.

Naše legíny Hugged jsou kvalitní dámské legíny na cvičení, které perfektně vytvarují postavu.

Zpět do obchodu