Jak vybrat nejlepší multivitamín pro muže?

multivitamín pro muže

 

Dobrý multivitaminový doplněk je pohodlný způsob, jak zajistit, že splňujete všechny své požadavky na vitamíny. Různé vitamíny hrají ve vašem těle různé role a ujištění, že jich máte dostatek, je klíčem k udržení zdraví.

Mužské a ženské tělo se také liší a nejlepší multivitamin pro ni nemusí být tím nejlepším. Rozeberme si, co hledat, když hledáte vhodný multivitamín pro muže.

Proč jsou multivitamíny důležité?

Vitamíny a minerály jsou nesmírně důležité pro udržení kondice a zdraví. I když je možné získat většinu vašich požadavků z důkladné stravy, existují určité okolnosti, které mohou vyžadovat další vitaminovou podporu.

To může zahrnovat období s vysokou úrovní aktivity, stresující fáze nebo při dodržování stravy se značným energetickým deficitem. V takových případech může být kvalitní multivitamin skvělou volbou pro udržení optimálního zdraví.

Potřebují muži různé vitamíny?

Pro optimální a každodenní pohodu není velký rozdíl v požadavcích na vitamíny pro muže a ženy.

Rozdíly v doporučené denní dávce některých vitamínů jsou založeny na velikosti těla. Muži obvykle potřebují více vitamínu A, B, E, K a zinku kvůli své větší velikosti těla. Hlavní výjimkou jsou železo a kyselina listová, které ženy potřebují podstatně více kvůli svému menstruačnímu cyklu.

Jedním z hlavních rozdílů mezi muži a ženami je však hladina testosteronu a pro udržení tohoto důležitého hormonu je zapotřebí řada vitamínů. Jako takové existují určité vitamíny, kterým muži možná budou muset věnovat větší pozornost než ženám.

Kromě rozdílů mezi muži a ženami existují i ​​rozdíly mezi muži. Multivitamíny proto nebudou mít na všechny stejné účinky. Nejlepší multivitamíny pro muže se pokusí pokrýt všechny základy tím, že většině mužů poskytne více než jen doporučenou dávku vitamínů.

 

Mezi dva specifické vitamíny patří:

Zinek

Protože zinek hraje důležitou roli v plodnosti, je často obsažen v multivitaminech pro muže. Důkazy naznačují, že zinek může také pomoci při spánku, který je důležitý pro tvorbu testosteronu.

Vitamín D

Vitamin D hraje roli ve funkci svalů, udržuje zdraví kostí a snižuje riziko infekce tím, že udržuje vaši imunitu. Rovněž bylo navrženo, že vitamin D může také hrát roli v produkci testosteronu díky přítomnosti enzymů vitaminu D ve varlatech, kde se testosteron produkuje.

Jak si vybrat nejlepší mužský multivitaminový doplněk:

Zvažte, jaký je váš cíl

Různé vitamíny a minerály mají v těle svou vlastní roli. Multivitamíny se budou lišit v obsahu konkrétních vitamínů a váš důvod pro doplnění bude mít proto vliv na to, který multivitamin je pro vás nejlepší.

Například pokud si chcete v zimě budovat imunitu, nejlepší multivitamin bude ten, který obsahuje vitamin D. Pro potenciální zvýšení energie může být prospěšný multivitamin s vitamíny B a vitamín C. Pro růst a výkon v posilovně jsou důležité vápník a zinek.

 

Forma multivitamínu

Existuje řada různých forem, ve kterých můžete své multivitamíny získat. Ty sahají od standardních tobolek až po prášky, nebo dokonce jako gummies (gumoví medvídci).

Pokud máte potíže s užíváním tobolek a velkých vitamínových tablet, může být gumová forma dobrá volba, protože je žvýkací a má různé příchutě. Prášky lze také pohodlně házet do koktejlu nebo smoothie.

 

Zkontrolujte sílu vitamínů

Je důležité vždy kontrolovat obsah multivitaminu (doporučená denní dávka). Nejprve se ujistěte, že obsahují dostatek určitého vitaminu, ale také abyste se ujistili, že užíváte správné množství. Více není vždy lepší a nadměrná konzumace konkrétního vitaminu může mít negativní zdravotní důsledky.

Bez ohledu na to, jaký multivitamin si vyberete, dodržujte předepsanou dávku a ujistěte se, že žádné další doplňky, které užíváte, neobsahují velké množství stejného vitaminu. Jednou z výhod dobrého multivitaminu je to, že zajistí velkou většinu vašich denních potřeb a sníží potřebu dalšího doplňování vitamínů.

Chcete své partnerce udělat radost? Koukněte na naše dámské fitness obleceni, které máme v nabídce.

 

Závěr

Multivitaminové doplňky mohou být snadným a pohodlným způsobem, jak zajistit, že získáte všechny své vitamíny a minerály, které potřebujete, abyste zůstali zdraví. Nejlepší doplněk pro vás bude záviset na vašich cílech a důvodech pro doplnění.

Vždy zkontrolujte seznam přísad, abyste se ujistili, že jsou zahrnuty požadované vitamíny a že toto množství je vhodné. Je také užitečné se poradit se svým lékařem, zda zejména potřebujete nějaký vitamin.

Zpět do obchodu