Nejlepší sportovní podprsenky na běhání

 

Dobře padnoucí běžecká sportovní podprsenka by vám měla zanechat dostatek plynu v nádrži, abyste zvládli ten extra kilometr. I když nemůžeme zaručit, že vám vaše sportovní podprsenka dodá stejnou energii, víme, že nošení sportovní podprsenky, která správně padne, vám může pomoci při běhání, dodá vám sebevědomí a podporu, kterou potřebujete k tomu, abyste zvládli trénink nebo zvýšili počet uběhnutých kilometrů


 

sportovní podprsenka na běháníAutor fotografie: Andrea Piacquadio/pexels.com

Jaký typ sportovní podprsenky je nejlepší na běhání?

Nejlepší sportovní podprsenky na běhání jsou podprsenky s vysokou oporou. Sportovní podprsenky na běhání by měly držet váš hrudník v bezpečí a přiléhat k tělu, aby pomohly snížit odrazy při běhu a minimalizovaly jakékoli nepohodlí nebo bolest.

Naše běžecké sportovní podprsenky se hladce snoubí se stylem a funkcí. S esteticky příjemným designem, který vám zajistí oporu a budete se cítit pohodlně, s tímto módním prvkem. Stejně jako u běžeckých bot je důležité, abyste nakupovali tu správnou sportovní podprsenku a nenosili jen tu starou, kterou jste si v 16 letech strčili do zadní části šuplíku. Vaše tělo se změní a vaše prsa změní tvar a velikost. Jak stárnete, zažíváte změny na váze nebo nabíráte svaly, je proto nezbytné, abyste měli sportovní podprsenku, která vám padne na každém kroku vaší fitness cesty.

S tolika typy sportovních podprsenek dostupných online, které nabízejí různé styly a úrovně podpory, může být obtížné zjistit, do jakého stylu běžecké podprsenky musíte investovat. Proto jsme odstranili dohady a sestavili seznam těch nejlepších podpůrných sportovní podprsenek na běhání, které zjišťují, jaké vlastnosti byste měli hledat při výběru své další sportovní podprsenky.

 

Obsah

Potřebujete sportovní podprsenku s vysokou podporou na běhání?

Jak by měla sportovní podprsenka sedět?

Jaké různé typy sportovních podprsenek jsou k dispozici?

Nejlepší sportovní podprsenky na běhání

 

Potřebujete sportovní podprsenku s vysokou podporou na běhání?

Na běhání se doporučují sportovní podprsenky s vysokou podporou, protože správná podpora hrudníku může pomoci snížit pohyby prsou a bolest prsou související se cvičením [1]. Pro ty, kteří mají menší hrudník nebo preferují méně kompresní střih, mohou být vhodné sportovní podprsenky se střední podporou. Menší velikosti poprsí se mohou rozhodnout pro sportovní podprsenky se střední oporou, protože pravděpodobně poskytnou dostatečnou podporu a zakrytí při běhání, zatímco větší velikosti košíčků budou potřebovat více podpory, aby se snížilo odrážení a minimalizovaly pohyby prsou.

Jak by měla sportovní podprsenka sedět?

Studie Dr. Pechtera jednou zjistila, že 70 % žen nosí špatnou velikost podprsenky, takže si představte, kolik z nás nosí při běhání špatnou velikost sportovní podprsenky [2].

Víme, že vyndat měřicí pásku, postavit se čelem k zrcadlu a vypočítat si správnou velikost podprsenky může být hračka, ale slibujeme vám, že to stojí za to. Nejen, že se v tom, co máte na sobě, budete cítit lépe a pohodlněji, ale také se zlepší váš výkon. Výzkum zjistil, že větší podpora prsou poskytuje nejen pohodlí při běhu, ale může vést k nižší spotřebě kyslíku a efektivnější ekonomice běhu [3]. Další menší studie zjistila, že zvýšená podpora prsou vedla ke zvýšení stability kolena (ztuhlost kolenního kloubu), která je spojena se zlepšeným běžeckým výkonem, formou a dýcháním [4].

Stejně jako dámské legíny, vyžadují podprsenky určitý řad v nošení, takže pokud to není pobídka k nošení správně padnoucí sportovní podprsenky na běhání, pak nevíme, co to je.

Jak by měla běžecká podprsenka sedět?

Pevná

Vaše běžecká sportovní podprsenka musí bezpečně sedět, protože běh je velmi náročná aktivita, která vytváří hodně pohybu v oblasti hrudníku a úkolem vaší podprsenky je to minimalizovat.

I když možná zapomenete, že máte na sobě i každodenní podprsenku, mělo by být patrné, že nosíte sportovní podprsenku. Budou se vám zdát o něco těsnější než standardní podprsenka, ale to neznamená, že je to špatná velikost, jen se ujistěte, že není příliš těsná tím, že změříte, zda se vám pod ramínka vejdou dva prsty.

 

Pohodlná

Aby vaše běžecká sportovní podprsenka bezpečně seděla, měla by vaše spodní část pasu přiléhat k pokožce, aniž by se rozevírala nebo vyboulila. Spodní pásek by měl těsně přiléhat k horní části hrudního koše, aniž by se zarýval, a vaše prsa by měla pohodlně sedět nad pásem.

Střed podprsenky by měl přiléhat k hrudní kosti, aniž by se rozevřel. Ujistěte se, že se vám pod spodní pásek vejde prst, abyste zajistili, že není příliš těsná, a v případě potřeby velikost zvyšte nebo snižte.

 

Podpůrná

Neexistuje žádné jiné cvičení, které vyžaduje větší pozornost na podporu hrudníku než běh. Vaše prsa jsou vyrobena z kombinace tuku a tkáně, a proto nemají žádný přirozený způsob, jak se podepřít, takže to musí splňovat vaše sportovní podprsenka.

Běžecké sportovní podprsenky by měly nabízet vysokou podporu, protože se vaše ňadra při běhu výrazně pohybují. To znamená, že potřebujete sportovní podprsenku s vycpávkami nebo košíčky a ramínky nebo zapínáním, které lze nastavit tak, aby dokonale padly. Vaše prsa by měla zcela zapadnout do podprsenky.

 

Komfortní

Budete vědět, že když se vydáte na běh, máte na sobě nějakou nepohodlnou věc, která rýpe, tahá nebo jezdí nahoru, velmi rychle si to uvědomíte. Nemůžete uběhnout kilometr v nepohodlných botách, natož v nepohodlné sportovní podprsence.

Vaše podprsenka by neměla mít žádné mezery na bocích nebo spodním lemu, neměla by mít žádné rušivé vzory, které by vám trčely nebo se zarývaly do kůže, a ramínka by vám měla správně sedět s určitou volností. Vyzkoušejte, jak vaše sportovní podprsenka sedí, a pokud zaznamenáte nějaké problémy, vyzkoušejte jiný styl podprsenky.

 

Jaké různé typy sportovních podprsenek jsou k dispozici?

jak vybrat správnou podprsenku na běhání

Autor fotografie: cottonbro studio/pexels.com

 

K dispozici jsou tři hlavní typy sportovních podprsenek; zapouzdřující podprsenka, což znamená, že má velikost košíčku, kompresní velikost alfa nebo kombinace, která je hybridem obou.

Zapouzdření

Zapouzdřená sportovní podprsenka má dva samostatné košíčky, které podpírají každé prso samostatně jako tradiční podprsenka. Jedná se o strukturovanější styl sportovní podprsenky, která má obvykle nastavitelná ramínka, zapínání na zádech a kostice a má velikost jako vaše každodenní podprsenka s použitím velikosti košíčků a spodního pásku, jako je například 34C nebo 36DD. Tento typ sportovní podprsenky je vhodný pro všechny velikosti košíčků, zejména s větším hrudníkem velikosti C a výše, a doporučuje se pro vysoce náročné aktivity, jako je HIIT a běh.

 

Komprese

Sportovní podprsenka kompresního střihu poskytuje všestranný tlak na oblast hrudníku, aby zajistila prsa a minimalizovala pohyb. Vaše kompresní sportovní podprsenky jsou obvykle pulovrového typu a často mají design racerback. Obvykle nemají nastavitelná ramínka a nemají samostatné košíčky, ale středový díl leží naplocho na vaší hrudi, když jsou nasazené. Tento typ podprsenky obvykle nabízí maximálně střední podporu, takže máme tendenci doporučovat pouze kompresní sportovní podprsenky na běhání pro ty, kteří mají menší poprsí, košíček B nebo nižší.

 

Kombinace

Kombinované sportovní podprsenky jsou kombinací zapouzdřeného designu, který podporuje obě prsa jednotlivě, a kompresního designu, který stlačuje prsa k hrudníku. Kombinace těchto dvou vlastností dělá z těchto hybridních podprsenek skvělou volbu pro ty, kteří potřebují největší podporu. Nabízejí nejlepší podporu a pohodlí a jsou ideální pro sporty s vysokou podporou, jako je běh, a nabízejí vysokou podporu pro všechny velikosti košíčků při všech aktivitách.

 

Nejlepší sportovní podprsenky na běhání

Už nemusíte hledat nejlepší sportovní podprsenku na běhání. S naší kolekcí sportovních podprsenek s vysokou podporou máte vyhráno. Podpůrné, pohodlné, přiléhavé a bezpečné, to jsou naše čtyři nejlepší sportovní podprsenky na běhání.

 

Sportovní podprsenka Suture

Lehká sportovní podprsenka Suture je skvělou volbou pro běžkyně, které mají rády lehčí oděv nahoře. Na rozdíl od mnoha kompresních stylů. Vypadá také docela elegantně, s lichotivými pruhy přes záda. Jemná látka je velmi příjemná při běhu a spodní pásek úhledně obepíná váš hrudní koš, aby vám pevně držel.

 

Sportovní podprsenka Reach

Sportovní podprsenka Reach je nádherná sportovní podprsenka na běhání. Sportovní podprsenka Reach, navržená tak, aby byla vidět, se vyznačuje elegantními páskovými detaily na zadní straně, ideální pro ty, kteří raději zahodí tričko a běhají jen ve sportovní podprsence. Podprsenka je vyztužená, takže nabízí skvělou podporu pro vaše prsa.

 

Sportovní podprsenka Skill

Podprsenka Skill ve stylu Racerback je skvělou volbou pro běžkyně s větším poprsím nebo se šikmými rameny, protože nastavitelná ramínka vám umožní přesnou . Tvarované košíčky jsou ultralehké a prodyšný design nabízí maximální pohodlí při běhu.

 

Chystáte se po běhu do fitka na relaxační lekci regenerační jógy? Možná budete chtít vyměnit podprsenky. Vyměňte ji za něco lehčího, třeba za naše nejlepší sportovní podprsenky na jógu.

 

  

 Reference:

[1] Alexandra Kiri Milligan - THE EFFECT OF BREAST SUPPORT ON RUNNING BIOMECHANICS - https://core.ac.uk/download/pdf/77050235.pdf

[2] Pechter, Edward A. M.D. - A New Method for Determining Bra Size and Predicting Postaugmentation Breast Size - https://journals.lww.com/plasreconsurg/Citation/1998/09020/A_New_Method_for_Determining_Bra_Size_and.56.aspx

[3] Hailey B Fong, Douglas W Powell - Greater Breast Support Is Associated With Reduced Oxygen Consumption and Greater Running Economy During a Treadmill Running Task - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35774380/

[4] Douglas W. Powell,corresponding, Hailey B. Fong and Alexis K. Nelson - Increasing breast support is associated with altered knee joint stiffness and contributing knee joint biomechanics during treadmill running - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10160436/

 

 

Autor: Štěpánka Motlová

Štěpánka je pětinásobná autorka, která píše o výživě, fitness a přirozeném zdraví. Je držitelkou titulu v žurnalistice. Od roku 2008 využívá svou vášeň pro zdraví a pohodu k tomu, aby svým psaním pomáhala ostatním. Získala certifikace v oblasti zdravotního koučování a fitness výživy a je instruktorkou jógy. Poté, co žila a vařila na třech kontinentech, nyní žije v Berlíně se svým manželem a čtyřmi kočkami

Zpět do obchodu