Přejděte na nízkosacharidový režim, abyste spalovali více kalorií a řídili svojí váhu


Nízkosacharidové diety pomáhají lidem spálit více kalorií a udržet úbytek hmotnosti, podle studie Bostonské dětské nemocnice a Framinghamské státní univerzity.

Studie sledovala 164 dospělých po dobu 20 týdnů. V průměru skupina s nízkým obsahem sacharidů spálila o 250 kalorií více než skupina s vysokým obsahem sacharidů.

Tato zpráva mě nepřekvapuje. Byl jsem obézní a vážil jsem 150kg. Konečně jsem zhubl, když jsem přešel na životní styl s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů.


 

měření pasu

Zdroj obrázku: Pexels.com

Kdysi jsem vážil 150 kilo. Byl jsem obézní, frustrovaný a v depresi. Strávil jsem roky zkoušením všech diet pod sluncem, ale prostě jsem nemohl zhubnout, dokud jsem nezměnil způsob, jakým jsem přemýšlel o výživě. Nyní studie podporuje to, co říkám už léta: Když budete jíst méně sacharidů, vaše tělo nakopne do nového stavu vysokého výkonu.

 

Zde je to, co studie zjistila a co to pro vás může znamenat.

 

Obsah

Nízkosacharidové diety spálí více kalorií, tvrdí studie

Důležité poznatky o nízkosacharidových dietách

Jsou nízkosacharidové diety bezpečné?

Žijte delší a lepší život s touto dietou

 

Nízkosacharidové diety spálí více kalorií, tvrdí studie

nízkosacharidová strava

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Výzkumníci z Boston Children’s Hospital a Framingham State University sledovali 164 dospělých po dobu 20 týdnů. Účastníci byli rozděleni do tří skupin, které měly dodržovat kontrolovanou dietu: s vysokým, středním a nízkým obsahem sacharidů.

Na výběr máme fitness obleceni, které je dostatečně pružné a pomůže vám s vašimi cíli.

 

Zde je to, co vědci zjistili na konci studie:

  • V průměru skupina s nízkým obsahem sacharidů spálila o 250 kalorií více než skupina s vysokým obsahem sacharidů.
  • Skupina s nízkým obsahem sacharidů hlásila vyšší úroveň fyzické aktivity.
  • Hladiny ghrelinu (hormon hladu) a leptinu (hormon, který signalizuje, že jste sytí) byly nižší ve skupině s nízkým obsahem sacharidů.

 

Účastníci, kteří omezili příjem sacharidů, tedy spálili více kalorií v klidu, více se pohybovali a cítili méně hladu.

 

Důležité poznatky o nízkosacharidových dietách

měření cukru

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Autoři poznamenávají, že nízkosacharidové diety mohou být zvláště užitečné pro obézní lidi, zejména pro ty, kteří mají vysokou citlivost na inzulín. Když jíte potraviny, které mají vysokou glykemickou zátěž, jako jsou rafinované obiloviny a cukry, vaše hladina inzulínu prudce stoupne. Tento skok přispívá k bažení a přibírání na váze.[1]

Slabé hladiny inzulínu jsou špatnou zprávou. Mohou zvýšit vaše riziko obezity, cukrovky a inzulínové rezistence. Nízkosacharidové diety pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi tím, že udržují špatné cukry mimo váš systém. A když tyto rafinované sacharidy nahradíte zdravými tuky, cítíte se sytí a spokojení. Přečtěte si více o tom, jak zvrátit inzulínovou rezistenci bez léků.

 

Související: Je pro vás nízkosacharidová dieta vhodná?

 

Jsou nízkosacharidové diety bezpečné?

zdravé jídlo

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Představte si typického 30letého muže. Je asi 175cm vysoký a váží asi 100kg. Podle autorů studie byly účinky nízkosacharidové diety tak významné, že muž během tří let zhubl asi 10kg, aniž by změnil svůj příjem kalorií nebo úroveň aktivity.

To byla moje zkušenost. V jednu chvíli jsem jedl 4 000 až 4 500 kalorií denně a stále jsem měl six-pack. Jak? Moje strava se primárně skládala z vysoce kvalitních tuků a bílkovin a cyklicky nízkých sacharidů. Během té doby jsem necvičil. Nepotřeboval jsem to. Moje tělo bylo konečně schopné fungovat jako vyladěný stroj. (Výsledky nemusí být nutně typické. Úbytek hmotnosti se bude lišit od osoby k osobě.)

Možná jste na začátku tohoto roku viděli zprávu, že lidé, kteří dodržují nízkosacharidové diety, mají vyšší riziko úmrtí.

Tato studie je založena na údajích, které sami uvedli lidé z konce 80. let, a neodráží skutečnost, že ne všechny sacharidy a bílkoviny jsou stejné (nebo dokonce dobré pro vás). Jak uvádí studie, kvalita vaší stravy určuje, jak efektivně vaše tělo spaluje kalorie.[2]

Jde o to, že vaše tělo se změní, když se zbavíte potravin, které vás oslabují. Rafinované sacharidy, zpracované nezdravé potraviny a desítky koblih mohou chutnat dobře, ale zvednou vám hladinu cukru v krvi, naruší vaše metabolické hormony a za hodinu budete mít hlad.

 

Žijte delší a lepší život s touto dietou

hubnutí a cyklistika

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Pokud jste jako já, možná se ptáte: „Dobře, nízkosacharidová dieta je správná cesta. Co dál?" Dieta mi pomohla rozpustit tuk, odstranit odpad z těla a pochopit, jak pomoci mému tělu pracovat na maximální výkon. Pokud jste to ještě neudělali, nejvyšší čas, jak řídit váhu, probudit mozek a tělo a nabrat svaly s minimálním cvičením. Vyhledejte dietu, kde se dozvíte více o cyklickém keto, udržitelném stylu stravování, který si budete užívat na dietě. A pokud opravdu chcete nakopnout spalování tuků na vyšší obrátky, budete si chtít prohlédnout tento průvodce přerušovaným půstem. Tato nejnovější studie podporuje to, co říkám už věky: Zbavte se nezdravých sacharidů. Váš pas vám poděkuje.

 

 

Reference

[1] Belinda Lennerz, Jochen K Lennerz Food Addiction, High-Glycemic-Index Carbohydrates, and Obesity - https://academic.oup.com/clinchem/article/64/

[2] Manfred J. Müller, Corinna Geisler, Steven B. Heymsfield and Anja Bosy-Westphal Recent advances in understanding body weight homeostasis in humans - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6039924/

 

Autor: David Vencl

David Vencl je spisovatel a podnikatel. V roce 2011 zhubl a napsal knihu. Mezi jeho koníčky patří fotbal, knihy a zdravý životní styl.

Zpět do obchodu