Přerušovaný půst, efektivní hubnutí nebo hazard?

jak nejrychleji zhubnout

Jak nejrychleji zhubnout?

Nejlepší způsob, jak zhubnout, je přerušovaný půst. Pokud ale čekání na výsledky prostě není vaše věc, můžete použít tento protokol rychlého úbytku tuku, ale pouze v případě, že máte v současné době výraznou nadváhu nebo obezitu a máte zdravé a fungující ledviny a játra. Musíte však pochopit, že vaše tělo ukládá toxiny do tuku, které vaše játra nedokázala vylučovat, takže když velmi rychle zhubnete, tyto toxiny se uvolní a mohou vám způsobit vážné onemocnění. Tento protokol rychlého úbytku tuku vám pomůže vyhnout se jakýmkoli vedlejším účinkům tohoto uvolňování toxinu, takže je důležité pečlivě dodržovat plán.

Pokud rychle zhubnete, je dobré obnovit šatník novým oblečením. Zkuste naše fitness leginy nebo sportovní topy.

Stručně řečeno: plán využívá 6 dní ketózy, kdy vaše tělo spaluje tuky na energii, následovaných 1 dnem nakládání sacharidů spolu s konstantními doplňky vázajícími toxiny, které vašemu tělu pomohou zbavit se uvolněných toxinů. Tento protokol není nízkokalorický a nevystavujete se stejnému riziku způsobení metabolických problémů, jako když dodržujete nízkokalorickou dietu.

Být tlustý není zdravé

Je to špatné pro každou část vašeho těla. Vaše tělo se ve skutečnosti hroutí, vaše vztahy trpí, váš mozek nefunguje správně, bolí vás klouby, ztrácíte svaly a v zrcadle prostě nevypadáte dobře. Poté, co jsem to roky prožil, když jsem vážil 140kg, vím, jak frustrující to může být. Naštěstí hubnutí nemusí být tak těžké

Varování

Bezpečnější a lepší nápad je používat k hubnutí pouze přerušovaný půst a dietu.. Ale pro některé lidi je 6 týdnů věčnost a teď hned chtějí zhubnou, co to dá. Vaše tělo ukládá toxiny ve vašem tuku, včetně nezoxidovaných látek, které vaše játra neměla energii na oxidaci pro vylučování, stejně jako těžké kovy a pesticidy.

Velmi rychlý úbytek hmotnosti uvolní tyto toxiny, a to vám může způsobit velké nevolnosti. Může vás to i zabít. Pokud nejste nastaveni na oxidaci, vázání a vylučování těchto toxinů, když tuk rozpustíte, tyto toxiny znovu poškodí vaše tkáně, včetně jater, ledvin a mozku. Vytvořil jsem tento protokol pro lidi, kteří prostě nedají na mou radu, aby byli trpěliví a jedli dietu při používání přerušovaného půstu. Využívá biohackingové techniky, které jsem na sobě propagoval, abych snížil, ale ne eliminoval, rizika rychlé ztráty tuku. Zabraňuje poškození metabolismu a mozkové mlze, které přicházejí s velmi nízkokalorickými dietami (nebo vícedenními půsty), a dělá vše, na co si vzpomenu, abych si zachoval zdravou tvář proti dalším toxinům. Toto také není určeno pro lidi, kteří jsou již poměrně štíhlí (10-14% tělesného tuku). Je určen pro obézní lidi a lidi s výraznou nadváhou, kteří chtějí co nejrychleji zhubnout. Než to uděláte, navštivte svého poskytovatele zdravotní péče a nechte si otestovat jaterní enzymy a funkci ledvin, jak doporučujeme níže. Pokud jsou vaše játra nebo ledviny již ve stresu, musíte to před použitím tohoto protokolu opravit. V takovém případě se držte diety, zlepšujte metabolismus a odstraňujte toxiny.

 

Ztraťte co nejvíce tuku co nejrychleji

Protokol kombinuje modifikovanou cyklickou ketogenní dietu se stimulací mTOR, mitochondriální optimalizací a pokračující vazbou toxinů. Výsledkem je rychlá ztráta tuku s menším nebo žádným (myslíme si), metabolickými problémy spojenými s VLCD (velmi nízkokalorické diety). Bude kombinovat 6denní ketogenní fázi s použitím kávy, následovanou 1denním dokrmováním vysokým obsahem sacharidů.

Jezte a otestujte se

Nejlepší je jíst přísnou dietu alespoň týden nebo dva předem, abyste si uchovali další živiny. To také pomáhá obnovit váš hormonální stav, pokud jste drželi jo-jo dietu. Nemusíte to dělat, ale je to dobrý nápad. Možná zjistíte, že konzumace je dostatečným stimulem pro hubnutí a že půst je zbytečný. Na trávení tuků si také musíte zvyknout, pokud jste drželi nízkotučnou dietu. Před půstem si otestujte jaterní enzymy, hladinu vitamínu D a krevní lipidy. Tyto testy budou provedeny znovu po půstu. Pokud se během tohoto procesu necítíte opravdu dobře, navštivte svého lékaře.

 •      Funkce jater a ledvin
 •      Hladiny vitamínu D (25OHD), když jste na tom
 •      Krevní lipidy

Pijte kávu

Káva je směs vařených vylepšených kávových zrn (nebo jiných zrn, která splňují normy pro toxiny definované na blogu, asi 92 % zrn obsahuje toxiny, které ovlivňují vaše hubnutí). Dejte si lžíci mandlového másla. Pijte ráno tolik kávy, kolik chcete, v závislosti na vaší kofeinové toleranci. Během dne nejezte nic jiného, pouze asi 500 ml nebo méně kávy. Můžete si dát další šálek před 14:00, pokud dostanete hlad a kofein není problém. Žádná káva po 14:00, takže můžete spát. Pijte hodně vody, vždy se špetkou růžové himalájské soli (nenamáhejte se, jen nezapomeňte zůstat hydratovaní). Pokud nesnášíte kávu nebo jste raději bez kofeinu, můžete použít zelený čaj. Jen nejezte žádné bílkoviny a žádné sacharidy. V tomto procesu budete pokračovat pět nebo šest dní. Poté (viz krok 3) máte den jídla.

Díky tuku v tomto programu se budete cítit mnohem lépe než při rychlé nebo nízkotučné dietě. Většina lidí může pokračovat v práci (v kancelářských zaměstnáních) na normální úrovni. Ve skutečnosti se většina lidí cítí jako rockové hvězdy s ještě více energií než normálně. Toto není dieta, kterou byste měli používat, když nadměrně cvičíte, i když vám pomůže krátké cvičení jednou týdně těsně před jídlem. Může se to zdát extrémní, ale pamatujte, že nebudete mít nedostatek kalorií, nebudete nastydlí, nebudete hloupí nebo rozmrzelí jako při nízkokalorické dietě. Jen pevně říkáte svému tělu, že pokud chce přežít (věřte mi, že ano), pak se musí naučit velmi dobře spalovat tuk.

Pravděpodobně si budete muset ke kávě vzít kapsli betain HCL, podporující trávení, abyste pomohli tělu strávit a emulgovat tuk, který budete jíst. Doplňky nejsou z bezpečnostních důvodů volitelné. Kromě aminokyselin s rozvětveným řetězcem a glutathionu tyto doplňky měl stejně užívat téměř každý.

 

Doplňky

 •      Vitamín D - U vitamínu D užívejte 1000 IU na 15kg váhy
 •      Hořčík (500 mg) a draslík (200 mg) v noci.
 •      Krillový olej – 1 kapsle každý den (s vaší kávou).
 •      Vitamin K – 2000 mcg vitaminů K1 a K2.
 •      Nepufrovaný vitamín C – 1–2 gramy (nebo více) každých 8 hodin.
 •      Glutathion odděleně od ostatních tuků, dvakrát denně (to je velmi důležité pro funkci jater).
 •      Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) – (5 gramů) dvakrát denně.
 •      Černé uhlí – 2–10 kapslí 2–3krát denně. Odstraňte je z jiných doplňků stravy nebo léků, protože živočišné uhlí váže všechny toxiny, včetně léčiv. Příliš mnoho je zácpa.
 •      Růžová himalájská sůl – 1 lžička ráno ve velké sklenici vody (pokud máte průjem, snižte na 1/2 nebo 1/4 lžičky). To vám dává malý výbuch energie. Opakujte růžovou himalájskou solí po celý den, pokud vám chutná nebo se cítíte lépe. Pro tvorbu elektrolytu je důležitá alespoň špetka v každé sklenici vody.
 •      Pokud se někdy cítíte unavení nebo slabí, vezměte si až 10-20 gramů L-Glutaminu. Nepřekračujte 40 gramů za jeden den.

 

Co čekat

Někdy budete mít hlad, ale pokud tak učiníte, můžete jíst více tuku. První tři dny možná budete potřebovat L-glutamin. Pokud je vaše tělo opravdu toxické, můžete pociťovat bolesti hlavy nebo jako byste dostali chřipku. Za pár dní to přejde. Pokud potřebujete léky proti bolesti, jděte na aspirin. Pak očekávejte, že se budete cítit opravdu dobře, že vám nebude chybět jídlo, budete mít velkou energii a že nebude tak těžké se toho držet. Zjistíte, že rychle ztratíte až 4kg, což znamená, že váš glykogen (a voda) klesá. Poté se na několik dní vyrovnáte. Doporučuji vážit se pouze jednou týdně, čímž zastavíte emocionální vzestupy a pády. Zrcadlo je vaším měřítkem po zbytek času. Váha se poté po kouscích sníží. Pár dní nic, pak někdy 2-3kg za jeden den. Prostě se to pořád děje. Ale zrcadlo nikdy nelže. Pokud se necítíte opravdu dobře, ukončete program a zavolejte svého lékaře. Protokoly, jako je tento, se nějakou dobu používají (bez mTOR z kávy nebo detoxikačních činidel, což jsou 100% přísady) s dobrou bezpečností.

 

Dokrmujte alespoň po 5 dnech, kdy jste jedli pouze tuky

Během posledních pěti nebo šesti dnů tohoto protokolu jste byli v hluboké ketóze a spalovali jste pouze tuky, ale nemuseli jste být nijak zvlášť omezováni kaloriemi. Abyste vynulovali hladinu leptinu a zabránili velkému poklesu hladiny energie, musíte znovu krmit. Oproti našim běžným doporučením musíte snížit sacharidy. Pokud jde o normalizaci hladiny leptinu, tuk nemá žádný účinek, zatímco sacharidy je vyženou do nebes.

Toto není „cheat day“. To vám nedává oprávnění utopit se v cukru. To vás vrátí o několik dní zpět. Musíte sníst tolik sladkých brambor a dalších škrobových hlíz, kolik chcete. Pro bílkoviny jezte velké množství masa, vajec a divokých mořských plodů. Nemyslete si, že nízkosacharidový příjem v den překrmování zlepší výsledky. Zhorší je to. Nemusíte se vyhýbat tuku, ale musíte zapracovat na tom, aby byly sladké brambory a bílá rýže hlavní částí vaší stravy pro tento jeden den. Sladké brambory můžete utopit v másle nebo ne, na tom nezáleží, pokud jíte brambory. Je důležité zvolit zdroje sacharidů na bázi glukózy, jako jsou sladké brambory, než ovoce. Fruktóza je při překrmování o 10-20 % více lipogenní (tvorí tuk) než glukóza.

K opětovnému krmení dochází jednou za 6 nebo 7 dní. Většina lidí se rozhodne držet půst po dobu 6 dnů a jeden den z víkendu si ušetří na den dokrmování.

 

zdravé tuky

Co čekat

Vychutnáte si den a budete jíst jako král (nebo královna). Budete spát opravdu dobře. Když se probudíte, budete mít nějakou váhu vody a můžete přibrat kilo nebo dvě. Nebojte se, neměli jste se vážit. Vraťte se na kávu a pokračujte. Pokud se necítíte dobře, zastavte program a v případě potřeby zavolejte svého lékaře.

Znovu se otestujte

Proveďte stejné testy jako před protokolem. Váš HDL bude pravděpodobně vyšší. Váš LDL bude pravděpodobně vyšší, někdy až nebetyčný, což je normální, protože metabolizujete roky toxinů uložených ve vašem těle. Časem klesají, ale nebudou příliš nízké. To není dobré pro váš mozek ani pro vaše hormony.

Jak dlouho v tomto procesu pokračovat?

Dokud neztratíte požadované množství tukové hmoty. Většina lidí může dosáhnout 10-14% tělesného tuku na tomto protokolu bez problémů.

Co když nepotřebujete zhubnout?

Přerušovaný půst je perfektní způsob, jak využít zdravotních výhod přerušovaného půstu pro lidi, kteří se necítí dobře vynechávat jídla. Umožňuje vám udržet si mentální výkon a zároveň využívat mnoho výhod přerušovaného půstu.

Hladovět na nízkokalorické dietě je pro vás špatné, ale přerušovaný půst posiluje metabolické zdraví, bojuje proti rakovině, zlepšuje krevní lipidy a činí váš mozek zdravějším. Půst zvyšuje účinek inzulínu a zlepšuje vychytávání glukózy. U potkanů půst prodlužuje životnost (PDF).

Přerušovaný půst je lepší než kalorická restrikce pro zlepšení metabolického syndromu u žen s nadváhou. Střídavý denní půst snižuje triglyceridy a LDL cholesterol. To platí i pro obézní dospělé. Půst je pro boj s rakovinou u myší lepší než omezení kalorií. Přerušovaný půst prodlužuje život téměř u všech druhů. Půst zvyšuje autofagii, která zvyšuje zdraví buněk. Přerušovaný půst snižuje oxidační stres a zvyšuje odolnost vůči buněčnému stresu (IF vás činí odolnějšími). Přerušovaný půst může dokonce snížit negativní účinky chemoterapie a pomoci závislým na kokainu zotavit se. Možná nejdůležitější je, že přerušovaný půst zvyšuje neuronální plasticitu a neurogenezi (zdraví mozku). Je zřejmé, že přerušovaný půst má vážné výhody. Problém je v tom, že někteří lidé se necítí dobře vynechávat jídlo. Stejně jako u všeho existuje způsob, jak tento problém hacknout. Studie zjistila, že omezení sacharidů bylo jedním z hlavních důvodů, proč přerušovaný půst funguje. Mnoho výhod přerušovaného půstu můžete získat právě omezením příjmu sacharidů. Bereme všechny tyto informace a aplikuje je jednoduchým způsobem, abyste se stali silnějšími. Tato metoda může být použita jak pro ztrátu tuku, prodloužení života.

 

Informace, poskytované touto webovou stránkou nebo touto společností nenahrazují přímé, individuální lékařské ošetření nebo poradenství, jsou pouze informativní. Vždy byste to měli nechat na odborníkovi přes výživu a ten vám nastaví individuální výživový plán. Je odpovědností vás a vašich poskytovatelů zdravotní péče, abyste učinili všechna rozhodnutí týkající se vašeho zdraví. Doporučujeme, abyste se poradili se svými poskytovateli zdravotní péče ohledně diagnózy a léčby jakékoli nemoci nebo stavu.

 

 Zjistěte, jak funguje kofein.

Zpět do obchodu