Studie ukazuje, že káva po ránu, zvyšuje hladinu ketonů

jak zvýšit ketony

Jak zvýšit ketony?

Vědci z Kanady zjistili, že káva pomáhá vašemu tělu produkovat ketony, a jak účastníci pili více kávy, ketony v krvi se zvýšily.

 

Co říká studie:

 • Ranní pití kávy zvýšilo biomarkery ketonů o 88–116 % po dobu až čtyř hodin po jejím vypití.
 • Konzumace kávy odbourávala tuky v těle a zvýšila volné mastné kyseliny (FFA) v krvi, které játra přeměňují na ketony.
 • Ketony produkované po pití kávy přispívají k 5-6 % energetických potřeb mozku.[2]
 • Hladiny ketonů v krvi se zvyšovaly s rostoucí konzumací kávy.

 

Co už víme:

 • Ketóza pomáhá zhubnout tím, že resetuje hormony hladu a plnosti.
 • Tuk po ránu signalizuje vašemu tělu, že nezažíváte hladomor.
 • Tuk zvyšuje ketony, zejména ráno, protože jste stále ve stavu nalačno ze spánku.
 • Vědci zjistili, že kofein zvýšil citlivost na inzulín, což by způsobilo, že budete toužit po méně cukru, protože jste schopni použít cukr, který máte.

 

Vyhodí vás káva z ketózy?

Část nízkosacharidové komunity se vyhýbá kávě, protože si myslí, že zvyšuje hladinu cukru v krvi, vyhání je z ketózy a způsobuje hlad. Můžete najít studie, které podporují i odmítají myšlenku, že káva mění hladinu glukózy v krvi, a to obvykle proto, že jídla nabízená spolu s kávou a přidávaná do kávy se neslučují s glukózou v krvi a inzulínem. Kanadská studie však po konzumaci kávy naměřila zvýšené ketony v krvi, které játra přeměňují na ketony. Všechna ta ketonová síla vám dává stálou energii a duševní výdrž, abyste zvládli přerušovaný půst, aniž byste mysleli na jídlo.

 

A co tuk ve vaší kávě?

Smícháním vysoce kvalitního tuku s ranní kávou podporuje tyto účinky? Vědecká komunita nestudovala synergii kávy a vysoce kvalitních tuků dohromady, ale můžete zažít výhody z první ruky.

Pokud jste vyzkoušeli byť jen jeden šálek této kávy, víte, jak neomezeně se cítíte. Takže káva nemůže být špatná, že?

 

zrková káva a dieta

Jednodušší cesta ke ketóze

Lidé zjišťují, že jim dieta dodává nekonečnou energii a zároveň potlačuje hlad. Součástí diety je dostat se do ketózy a většinu času v ní setrvávat s krátkými cykly „doplňování“ sacharidů.

 

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do ketózy, je zvýšit produkci ketonů.

 •      Začnete tím, že si ráno uvaříte kávu a zkuste do ní přidat nějaký zdravý tuk.
 •      Poté snězte svá denní jídla v kratším časovém rozpětí.
 •      Jednou týdně nebo tak si dejte nějaké sacharidy ze zelené zóny, jako je tykev nebo sladké brambory.

Myšlenka je taková, že když je vaše tělo ve stavu nalačno, nehledá potravu. Místo toho vaše buňky vynesou odpadky a vaše tělo spaluje tuk na energii. Jakmile něco sníte, váš systém se přepne do stavu nasycení a začnete dostávat signály hladu. Vaše tělo nezachází s bílkovinami, sacharidy a tuky stejným způsobem. Bílkoviny a sacharidy vás vykopnou z ketózy, ale čistě tučná snídaně vám s hormony hladu nerozhodí. Ve stavu „na lačno“ zůstanete až do odpoledne nebo později. Nezažíváte typický pokles energie uprostřed odpoledne, protože vaše tělo si nemyslí, že jste hladoví.

 

Závěr

Časem uvolněná energie, bystrá mysl a znatelné změny ve způsobu, jakým vaše dámské fitness oblečení sedí. Nemusíte hrát hru na hádání. Dejte si kávu hned ráno a uvidíte, jak se cítíte. Pokud potřebujete přesně vědět, co se děje ve vašem těle, pořiďte si měřič krevních ketonů a otestujte se. Můžete sbírat hromady a hromady výzkumů a odborných článků, ale vy jste ten nejlepší, kdo rozhoduje, co funguje a co ne.

Zpět do obchodu