Co byste měli vědět o omega-3 mastných kyselinách?

krilový olej nebo rybí tuk

Je lepší krilový olej nebo rybí tuk?

Možná jste slyšeli, že ryby jsou skvělým zdrojem omega-3. Tyto mastné kyseliny prospívají všemu od mozku až po srdce a užívání doplňků s omega-3 pomáhá zajistit, že budete pravidelně přijímat dostatek ve vaší stravě. Otázkou je, jaký je nejlepší doplněk omega-3? Nemusí to být vůbec ryba. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili výhody užívání rybího oleje a jak ho získat více.

Co jsou omega-3 mastné kyseliny?

Omega-3 mastné kyseliny jsou základní součástí vašich buněk. Nacházejí se ve všem od vašich vlasů a kůže až po vaše kosti a krev.

 

Každý kus našeho fitness oblečení kontrolujeme, aby opravdu splňoval požadavky, které požadujeme, proto naše dámské fitness legíny jsou skvělou volbou.

Existují tři hlavní typy omega-3 mastných kyselin:

  •      Kyselina alfa-linolenová (ALA)
  •      Kyselina eikosapentaenová (EPA)
  •      Kyselina dokosahexaenová (DHA)

 

Vaše tělo není dobré ve výrobě omega-3. Proto se jim říká esenciální mastné kyseliny, musíte je získat z potravy nebo doplňků.

Co dělají omega-3 mastné kyseliny?

Omega-3 mají velké zdravotní přínosy. Jsou nezbytné pro struktury buněčných membrán a hrají důležitou roli ve funkci mozku a nervového systému. Omega-3 také podporují vaši náladu, srdeční činnost, citlivost na inzulín, růst svalů a kvalitu spánku. V roce 2013 vědci prokázali souvislost mezi delším životem a konzumací asi dvou porcí ryb týdně. Ve studii lidé s vyššími hladinami omega-3 měli 27% snížení celkového rizika úmrtnosti. Takže, jaké je tajemství? Omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci podpořit zdraví srdce a snížit známky zánětu. Tyto mastné kyseliny najdete v potravinách, jako jsou tučné ryby, hovězí maso chované v trávě, oleje z řas, sardinky, růžičková kapusta a vlašské ořechy. Ale pokud chcete největší výhody, krilový olej přináší více než jeden způsob.

 

rybí tuk 

Proč je krilový olej lepší?

Omega-3 z doplňků krilu a rybího tuku jsou pro vás lepší než omega-3 na rostlinné bázi, které se nacházejí ve zdrojích, jako je lněný olej. Zdroje na rostlinné bázi také obsahují oxidované omega-6 mastné kyseliny, které mohou přispívat k zánětu. Ne to, co potřebujete z doplňku stravy. Také většina omega-3 mastných kyselin v rostlinných zdrojích přichází ve formě jediného typu mastné kyseliny zvané kyselina alfa-linolenová (ALA). ALA může být přeměněna na další dvě formy esenciálních mastných kyselin (EPA a DHA), ale zde je háček: lidé mohou přeměnit pouze asi 1-4% ALA. To znamená, že s rostlinnými zdroji omega-3 nebude vaše tělo mít dostatek dalších dvou typů mastných kyselin, které potřebuje.

 

Naštěstí krilový a rybí olej jsou oba vynikajícími zdroji EPA a DHA.

Krilový olej vs. rybí olej: Co byste měli vědět

Doplňky krilového oleje dodávají všechny omega-3 (ALA, EPA a DHA) a vaše tělo je snáze používá, protože jsou zabaleny jako fosfolipidy. Proč je to důležité? Každá buněčná membrána v těle je vyrobena z fosfolipidů, takže vaše tělo může použít fosfolipidové stavební bloky, aby opravovaly poškození buněk a budovaly nové buňky. Doplňky krilového oleje také obsahují bonus, silný antioxidant zvaný astaxanthin pro podporu vašich očí a mozku. Antioxidanty také chrání tuky před oxidací a tvorbou nebezpečných volných radikálů, které zvyšují účinky stárnutí.

Sečteno a podtrženo, omega-3 v rybích a krillových olejích dodávají plný počet esenciálních mastných kyselin. Krillový olej je speciální, protože se snáze používá pro vaše tělo a poskytuje vám dávku silného antioxidantu zvaného astaxanthin. Pro nejúplnější doplněk omega-3 si vyberte takový, který nabízí optimální dávky EPA a DHA a také antioxidant, který pomáhá bránit se volným radikálům. Většinou získáte jedinečnou směs omega-3 mastných kyselin z antarktického krilového oleje, norského sleďového jikry, atlantických a tichomořských rybích olejů. Astaxanthin a extrakt z olivového ovoce navíc zvyšují schopnost vašeho těla bojovat proti volným radikálům. Skutečný bonus přichází s trochou GLA ze semene brutnáku lékařského pro podporu zdravé pokožky, a navíc s dávkou chuti z pravých kalifornských citronů.

 

Informace poskytované touto webovou stránkou nebo touto společností nenahrazují přímé, individuální lékařské ošetření nebo poradenství. Je odpovědností vás a vašich poskytovatelů zdravotní péče, abyste učinili všechna rozhodnutí týkající se vašeho zdraví. Doporučujeme, abyste se poradili se svými poskytovateli zdravotní péče ohledně diagnózy a léčby jakékoli nemoci nebo stavu.

 

Proč bychom měli jíst slunečnicová semínka?

 

Zpět do obchodu