5 pozitivní účinků oleje z tresčích jater

olej z tresčích jater

 

Olej z tresčích jater je pravděpodobně doplněk, který byl zaveden již ve 30. letech 20. století. S vysokým obsahem omega-3 jsou hlášené pozitivní výhody oleje z tresčích jater. Na rozdíl od typického rybího oleje má olej z tresčích jater také vysoký obsah vitamínu D a vitaminu A, které hrají velkou roli ve zdraví člověka.

Jak se získává olej z tresčích jater?

Jak název napovídá, olej z tresčích jater pochází z jater tresčích ryb. Ryby jedí fytoplankton (druh mořských řas), ryby tím přijímají omega-3 mastné kyseliny. Na rozdíl od běžných doplňků rybího tuku má olej z tresčích jater také obsah vitaminu D a vitaminu A, které hrají roli při udržování zdravého těla.

Kdo by měl užívat olej z tresčích jater?

Vzhledem k široké škále souvisejících zdravotních výhod omega-3, vitaminu D a vitaminu A může ho užívat každý, kdo chce těžit z jeho výhod. Pro lidi, kteří jsou ohroženi nedostatkem vitaminu D, může být obzvláště prospěšný olej z tresčích jater. Zdroje vitaminu D ve stravě jsou omezené, přičemž většina našeho vitaminu D je absorbována slunečním zářením. To znamená, že obsah vitaminu D v oleji z tresčích jater z něj bude pro většinu lidí v zimě prospěšný.

 

5 výhod oleje z tresčích jater

 

Olej z tresčích jater může pomoci zlepšit zdraví kostí

Vitamin D hraje klíčovou roli při udržování zdraví vašich kostí. Nedostatek vitaminu D vede ke snížení uvolňování vápníku, což ovlivní tvorbu kostní hmoty. To může vést k několika různým zdravotním problémům, takže udržování zdravých kostí je velmi důležité.

 

Může podporovat zdraví vašeho srdce

Tvrdí se, že omega-3 obsažené v rybím oleji pomáhají snižovat riziko srdečních chorob, i když od té doby to bylo zpochybňováno. Doporučujeme zahrnout tučné ryby do vaší stravy jednou týdně, takže pokud vám ryby nehutnají, může být doplnění oleje z tresčích jater pomocí doplňků, skvělým způsobem, jak doplnit důležité vitamíny.

 

Může pomoci zlepšit náladu

U lidí trpících špatnou náladou existují důkazy o tom, že olej z tresčích jater může být prospěšný. Ve studii porovnávající náladu mezi těmi, u nichž byla suplementovaná tresčí játra, a těmi, kteří tak neučinili. Výsledkem bylo, že ti kteří nesuplementovali olejem, tak se u nich projevovaly depresivní příznaky,

Náladu však může ovlivnit velké množství věcí a důkazy o účincích oleje z tresčích jater zlepšující náladu jsou stále velmi smíšené, studie se účastnili účastníci, kteří již užívají antidepresiva.

 

Může pomoci podpořit imunitu

Vitamin D i vitamin A hrají důležitou roli při udržování imunity vašeho těla a snižují rizika infekcí. Vzhledem k vysokému obsahu každého z nich v oleji z tresčích jater může doplnění pomoci s funkcí vaší imunity. Zvláště pokud je ve vaší stravě málo vitamínů.

 

Olej z tresčích jater může pomoci snížit bolest kloubů

Existují důkazy, které ukazují, že při doplňování oleje z tresčích jater lze snížit tuhost a bolest kloubů. Důkazy jsou však docela smíšené a snížení bolesti kloubů je omezeno na osoby trpící artritidou.

 

Kdy si vzít olej z tresčích jater

Výhody rybího oleje se projevují po dlouhodobém doplňování. To znamená, že příliš nezáleží na tom, v kterou denní dobu ho užíváte, pokud ho užíváte důsledně.

 

Dávkování oleje z tresčích jater

Typická dávka je obvykle jedna až dvě čajové lžičky a ukázalo se, že až 3 g denně jsou bezpečné. Vzhledem k tomu, že olej z tresčích jater obsahuje vitamín A, měli byste zkontrolovat, že nekonzumujete vitamin A dále v žádných jiných doplňcích, jako je multivitamin.

 

Existují nějaké vedlejší účinky?

Pro většinu lidí, pokud nepřekročíte doporučenou dávku, je bezpečné ho konzumovat. Doporučuje se však, aby se těhotné ženy vyvarovaly doplňování kvůli obsahu vitaminu A.

V nabídce najdete ideální legíny na cvičení, které můžete vzít na skupinové lekce nebo na trénink do fitka.

Závěr

Vzhledem k obsahu omega-3, vitaminu D a vitaminu A může být olej z tresčích jater užitečným doplňkem pro každého, kdo si chce udržet své každodenní zdraví.

Mezi širokou škálu výhod spojených s olejem z tresčích jater patří zdraví srdce, zdraví kostí a podpora imunity. Je bezpečné konzumovat až 3 g omega-3 denně.

Takže pokud nejste fanouškem mastných ryb, ale chcete využívat některé z jeho výhod, může být dobrým doplňkem doplnění oleje z tresčích jater.

Zpět do obchodu