5 dobrých potravin pro zdraví a zářivou pleť

péče o pleť

Péče o pleť

Kdo by netoužil po mladistvé, zářivé pleti? Koneckonců, může být neuvěřitelně frustrující řešit problémy se suchou kůží nebo stárnutím pokožky. I když je lákavé hledat zlatý odstín prostřednictvím slunečních paprsků, není to nejlepší přístup ke kráse kvůli potenciálnímu poškození UV zářením. Skutečné tajemství zářivé a zdravé pokožky není pod sluneční lampou, ale na farmářském trhu s dobrými potravinami pro pokožku. Dieta bohatá na živiny, která vašemu tělu dodá karotenoidy a polyfenoly, dodá vaší pokožce zdravý, růžový jas (a také další výhody pro celé tělo). Zjistěte, jak podpořit zářivou pleť pomocí našeho komplexního průvodce nejlepšími potravinami pro pokožku.

Pečujte o svojí pleť i o svojí postavu vhodnou sportovní aktivitou. Pokud nemáte pořádné fitness legíny, tak je nejvyšší čas nějaké pořídit a pustit se do toho.

5 nejlepších potravin pro zdravou a zářivou pleť

Zatímco mluvíme o tom, jak získat lepší pleť z potravin, pamatujte, že je to obsah živin, který dělá rozdíl. V konečném důsledku dieta bohatá na živiny výrazně zjemňuje pokožku. Tyto živiny podporují zdraví pokožky tím, že neutralizují volné radikály a obnovují kožní buňky. Než tedy odběhnete na schůzku s dermatologem, zde je pět potravin, které byste měli jíst pro zářící pleť, která začíná zevnitř.

Potraviny a doplňky s obsahem kolagenu

 •      Vývar z kostí
 •      Tužší kusy masa vařené pomalu
 •      Vnitřnosti

Kolagen je v každé buňce vašeho těla, od vašich šlach a membrán až po nehty a vlasy. Kolagen hydratuje vaši pokožku a zlepšuje elasticitu pokožky, díky čemuž je plnější a pevnější. To je důvod, proč větší množství kolagenu ve vaší stravě pomáhá udržet vrásky a ochabnutí pokožky na uzdě, zejména s přibývajícím věkem. Nejen, že produkce kolagenu klesá, jak stárnete, ale každodenní agresoři životního prostředí, jako je UV záření a znečištění, také narušují produkci kolagenu. Pokud to zní jako těžký boj, nezoufejte. Kolagenové doplňky poskytují všechny stavební kameny, které vaše tělo potřebuje k přirozené tvorbě je více kolagenu.

Kolagen můžete získat také v kostním vývaru a v mase z orgánů, ale množství kolagenu, které získáte z vašich surovin, není konzistentní. Kosmetické produkty, které zvyšují produkci kolagenu, mohou pomoci, ale doplnění vaší stravy zajistí, že vaše tělo bude mít to, co potřebuje pro produkci a opravu kolagenu. Vaše tělo upřednostňuje, které buňky se krmí jako první, a protože vlasy, kůže a nehty jsou nejníže na totemu, dostanou kratší konec hole, když vaše tělo nedostává dostatek kolagenu.

 

A věda říká, že to funguje:

Ve studiích na zvířatech doplňování kolagenem zahušťovalo kolagenové fibrily (v podstatě lešení, které vypíná kůži). Lidé zažívali stejné výhody. Výzkumníci naměřili významné zvýšení kolagenu a elastinu (látky, která udržuje pokožku pružnou) po dvou měsících suplementace kolagenem. Můžete přidat kolagenový proteinový prášek do téměř čehokoli, jako je káva, smoothies a dokonce i voda. Teplý hrnek kolagenu před spaním vám nejen pomůže dosáhnout klidnějšího spánku, ale také prospěje zdraví vaší pokožky.

 

Potraviny bohaté na vitamín C

 •      Sytě barevná zelenina
 •      Citrony, limetky a další citrusové plody s nízkým obsahem fruktózy
 •      Doplňky kyseliny L-askorbové

 

Některé potraviny, které jsou bohaté na vitamín C, jako je listová zelenina, citrusy, červená paprika a brukvovitá zelenina, chrání vaše buňky před nadměrným slunečním zářením a působí protizánětlivě v pokožce. Vitamin C je také silným antioxidantem, který chrání vaši pokožku před volnými radikály, se kterými se setkáte, jen když jdete během dne. Volné radikály, FYI, jsou hlavními faktory stárnutí pokožky a způsobují oxidační stres, takže ochrana proti nim je klíčová.

Jasně žluté, červené a oranžové potraviny

 •      Zelenina jako sladké brambory, mrkev a červená paprika
 •      Ovoce jako pomeranče, mango a meloun

Mezi mnoha výživnými látkami v zelenině jsou karotenoidy, rostlinné pigmenty v jasně žluté, oranžové a červené zelenině. Karotenoidy chrání rostlinu neutralizací volných radikálů a totéž dělají u lidí, kteří je jedí. Nemůžeme vidět, co dělá zelenina bohatá na karotenoidy uvnitř, ale vidíme, co dělá s naší pletí větší množství. Jíst více potravin bohatých na karotenoidy dává naší pleti růžový odstín, který lidé vnímají jako zdravější a atraktivnější. Některé karotenoidy, jako je beta-karoten, jsou prekurzorem vitaminu A. Retinoidy, syntetická forma vitaminu A, se běžně používají ve formě na předpis jako lokální léky k prevenci lupénky. Lykopen, který se nachází v zelenině s nízkým obsahem sacharidů, jako je chřest a červené zelí, je karoten s červeným odstínem, který chrání vaši pokožku před poškozením sluncem a podporuje zdravé mitochondrie ve vaší kůži. Mitochondrie udržují buňky fungující tak, jak mají, a unavené mitochondrie vytvářejí unaveně vypadající pleť.

Tyto škodlivé UV paprsky, které mohou způsobit další škodlivé kožní stavy, jako je spálení sluncem, poškození DNA a rakovina kůže, mohou být také zastaveny karotenoidy, jako je lykopen a beta karoten, díky jejich fotoprotektivním vlastnostem.

 

mango a pleť

Potravinové zdroje s glutathionem

 •      Syrovátkový protein dává vašemu tělu stavební kameny pro tvorbu glutathionu
 •      Špenát, avokádo, chřest

 

Antioxidanty získáváme v naší stravě tím, že je jíme, ale vaše tělo je také vytváří přirozeně. Glutathion je hlavním antioxidantem vašeho těla, což znamená, že je to přirozený detoxikační prostředek vašeho těla. Je zodpovědný za obranu proti škodlivým molekulám nazývaným volné radikály. Glutathion také dobíjí další antioxidanty, jako je vitamín C, a chrání před účinky toxinů ve vašem prostředí a stravě. Takže, co to má společného s kůží? Stejně jako zbytek vašeho těla je vaše pokožka tvořena buňkami. Volné radikály (škodlivé molekuly způsobené faktory, jako je stres, kouř a znečištění) mohou způsobit poškození kůže, rozkládají kolagen a urychlují účinky stárnutí.

A co víc, produkce glutathionu s věkem klesá, takže časem budete mít méně detoxikační ochrany. Zvyšte hlavní antioxidant vašeho těla pomocí potravin bohatých na glutathion pro zdraví pokožky. Nedenaturovaný syrovátkový protein z krav krmených trávou poskytuje stavební kameny, které vaše tělo potřebuje k přirozené tvorbě glutathionu. Nachází se také v brukvovité zelenině, jako je brokolice a růžičková kapusta, které mají nízký obsah sacharidů.

Potraviny s vysokým obsahem polyfenolů

 •      Byliny
 •      Vysoce kvalitní hořká čokoláda
 •      Tmavě zelená a fialová zelenina
 •      Čistá kávová zrna

 

Polyfenoly jsou sloučeniny ve vysoce pigmentovaných rostlinách. Polyfenoly vychytávají volné radikály a zabraňují jim poškozovat buňky. Chrání také před známkami fotostárnutí (tj. slunečními skvrnami a jemnými linkami). Resveratrol je polyfenol, který se dostává do tisku, protože je ve víně. Kvůli tomu lékaři začali říkat, že červené víno je pro vás dobré. Červené víno má nějaký resveratrol, ale nemá nejvyšší dávku polyfenolu, jakou můžete dostat. Chcete-li vyplnit mezery ve vaší stravě a získat pohodlnou denní dávku antioxidantů, vyzkoušejte směs širokospektrých polyfenolů ze zdrojů, jako je granátové jablko, kurkuma, borůvky a zelený čaj. Všechny ty nejlepší potraviny pro pokožku jsou zdravé i z jiných důvodů. Tento seznam je plný živin bohaté zeleniny, bílkovin a ovoce, protože tyto potraviny podporují celé vaše tělo. Chcete-li zvýšit svou denní zeleninu, naučte se jíst více zeleniny s každým jídlem.

 

Mořská sůl a účinky na pokožku.

Zpět do obchodu