Mořská sůl a její účinek na pokožku

 Autor: Roland Hazuka

mořská sůl účinky

Zdroj: Pexels.com

 


Mořská sůl je přírodní poklad, který nám může přinést mnoho výhod pro naši pokožku. Možná jste si již všimli, že po pobytu u moře se vaše pleť zdá být zdravější a svěžejší. To není náhoda. Mořská sůl obsahuje mnoho minerálů a živin, které jsou pro naši pokožku prospěšné. V tomto článku se podíváme na účinky mořské soli na pokožku a jak ji správně využít.
 

 

Jak mořská sůl působí na pokožku?

Naše těla obsahují stejnou koncentraci minerálů a živin jako mořská voda. Proto není překvapením, že mořská sůl je tak prospěšná pro naši pokožku. Obsahuje minerály, jako je hořčík, vápník a draslík, které jsou důležité pro zdraví naší pokožky. Mořská sůl dokáže absorbovat toxiny jak v našem těle, tak na povrchu pokožky. Dokáže odstranit nečistoty, které ucpávají póry a podporují růst nové pokožky. Tím pomáhá v boji proti akné a urychluje proces hojení ran.

Kvalitní a pohodlné dámské legíny? Opravdu existují? Ano, na našem eshopu.

Výhody mořské soli pro pokožku

Mořská sůl přináší řadu výhod pro naši pokožku. Zde je pár z nich:

 1. Boj s bakteriemi způsobujícími akné: Mořská sůl má antimikrobiální vlastnosti a dokáže bojovat s bakteriemi, které způsobují akné. Pomáhá udržovat pokožku čistou a zabraňuje vzniku nových pupínků.
 2. Obnova rovnováhy pH pokožky: Mořská sůl pomáhá obnovovat přirozenou rovnováhu pH naší pokožky. To je důležité pro udržení zdravého vzhledu pokožky a prevenci růstu škodlivých bakterií.
 3. Detoxikace těla: Mořská sůl pomáhá odstraňovat toxiny z našeho těla, což přispívá k celkovému zdraví naší pokožky. Je to jako očista pro naši pokožku.
 4. Poskytování vitamínů, minerálů a živin: Mořská sůl je bohatá na vitamíny, minerály a živiny, které jsou pro naši pokožku nezbytné. Tyto látky podporují zdravý vzhled pokožky a zabraňují jejímu stárnutí.
 5. Podpora krevního oběhu: Používání mořské soli na pokožku může podpořit lepší prokrvení. To znamená, že více živin a kyslíku se dostane k buněčným strukturám pokožky, což ji posiluje a zlepšuje její vzhled.
 6. Prevence kožních infekcí: Díky svým antimikrobiálním vlastnostem může mořská sůl pomáhat předcházet kožním infekcím. Udržuje pokožku čistou a zabraňuje šíření škodlivých bakterií.

Jak mořskou sůl správně používat?

sůl a účinky na pokožku

Zdroj: Pexels.com

 

Existuje několik způsobů, jak využít výhody mořské soli pro naši pokožku. Zde je několik metod:

Metoda 1: Mytí obličeje mořskou solí

 • Smíchejte 1 polévkovou lžíci mořské soli s 1 šálkem destilované nebo převařené vody. Můžete přidat i několik kapek oleje, jako je například kokosový nebo levandulový olej.
 • Nalijte směs do rozprašovací láhve a nastříkejte ji na pokožku.
 • Masírujte pokožku krouživými pohyby po dobu několika minut.
 • Opláchněte vodou a osušte pokožku.

Nejlepší výsledky dosáhnete, když tuto metodu opakujete každý den.

Metoda 2: Maska s mořskou solí

 • Smíchejte stejné množství mořské soli s vodou, abyste vytvořili pastu.
 • Omyjte si obličej teplou vodou, abyste otevřeli póry.
 • Naneste pastu z mořské soli na postiženou část pokožky s akné a jemně ji masírujte krouživými pohyby po dobu několika minut.
 • Nechte působit 15 minut a poté opláchněte teplou vodou.
 • Na závěr opláchněte studenou vodou, abyste póry uzavřeli, a osušte pokožku.

Metoda 3: Mořská sůl na pupínky a skvrny

 • Vytvořte silnou pastu z mořské soli a vody.
 • Jemně ji aplikujte na pupínky. Tímto způsobem vysušíte pupínky a urychlíte jejich zrání.
 • Nechte pastu z mořské soli působit po dobu 15 minut a poté si umyjte obličej vodou.

Na trhu existuje mnoho produktů, které obsahují mořskou sůl a mohou být účinné při péči o pokožku. Doporučujeme však vybrat si přírodní produkty bez přidaných chemikálií pro nejlepší výsledky.

Závěr

Mořská sůl může být skvělým přírodním prostředkem pro péči o naši pokožku. Je bohatá na minerály a živiny, které jsou důležité pro zdravý vzhled a funkci naší pokožky. Pomáhá bojovat s akné, detoxikuje tělo, poskytuje potřebné vitamíny a minerály, podporuje krevní oběh a chrání před kožními infekcemi. S mořskou solí můžeme oživit naši pleť a získat zdravější a svěžejší vzhled. Kolik soli naše tělo potřebuje?

 

Tento článek byl aktualizován o nový obsah 26.10.2023

Zpět do obchodu