Jednoduché cviky na vetší hrudník

Autor: Petr Mašek

jak zvětšit prsa

Zdroj obrázku: Pexels.com

 


Mnoho žen touží po větších prsou, ale nechtějí podstoupit chirurgický zákrok. Šťastně existuje několik jednoduchých cviků a tipů, které vám mohou pomoci zvětšit prsa přirozeně. Bez ohledu na to, zda jste začátečnice nebo pokročilá cvičitelka, tyto cviky vám pomohou posílit svaly hrudníku a zlepšit tvar a vzhled vašich prsou. Připravte se, že budete cvičit alespoň dvakrát týdně a brzy uvidíte výsledky!


Zahřátí těla

Než začnete cvičit, je důležité zahřát své tělo. Na začátku si dejte 5 minut na lehké kardio cvičení, jako je běhání na místě nebo skákání přes švihadlo. Tímto způsobem zvýšíte tepovou frekvenci a připravíte své svaly na nadcházející trénink.

 

Tlaky v leže s jednoručkami

Tento cvik je skvělým způsobem, jak posílit svaly hrudníku. Lehněte si na rovnou lavici s činkou v každé ruce a stabilizujte své tělo přitlačením ramen, hlavy a boků na lavici. Pomalu a kontrolovaným pohybem zvedejte obě činky směrem nahoru, dokud nejsou ve střední výšce hrudníku. Poté vydechněte a pomocí hrudi vytlačte činky nahoru. Držte vrcholovou pozici na sekundu, zatněte hrudník a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Opakujte tento pohyb v souladu s počtem opakování v tréninku.

 

tlaky s jednoručkami 

Tlaky s činkami na šikmé lavici

Dalším účinným cvikem je tlak s činkami na šikmé lavici. Lehněte si na lavici se sklonem a držte činky v každé ruce. Stejně jako u předchozího cviku, stabilizujte své tělo přitlačením ramen, hlavy a boků na lavici. Pomalu a kontrolovaným pohybem zvedejte činky nahoru, až budou ve střední výšce hrudníku. Vydechněte a pomocí hrudi ještě více vytlačte činky nahoru. Držte vrcholovou pozici na sekundu, zatněte hrudník a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Opakujte tento pohyb podle tréninku.

 

Tlaky s činkami na šikmé lavici

 

Rozpažování s jednoručkami na šikmé lavici

Cvičení rozpažování s jednoručkami na šikmé lavici je skvělým způsobem, jak zapojit svaly hrudníku. Lehněte si na nakloněnou lavici pod úhlem 45 stupňů a vezměte činky do rukou. Natáhněte ruce nad vámi s mírným ohybem v loktech a otočte zápěstí tak, aby dlaně směřovaly k vám. Pomalu a kontrolovaným pohybem zvedejte obě činky, udržujte paže natažené a pokračujte dolů, dokud nebudou vaše ruce téměř rovnoběžné s podlahou. Vydechněte a pomalu se vraťte do výchozí polohy. Opakujte tento pohyb podle tréninku.

 

Rozpažování s jednoručkami na šikmé lavici

 

Kliky

Kliky jsou jedním z nejběžnějších cviků pro posílení svalů hrudníku, ramen a paží. Lehněte si čelem dolů na podlahu a položte ruce o trochu šíř než je šířka ramen. Pomalu se spouštějte dolů, dokud nebude váš trup blízko podlahy. Držte dolní pozici po dobu jedné sekundy, vydechněte a poté se pomalu zvedejte nahoru, dokud se nevrátíte do výchozí polohy. Opakujte tento pohyb podle tréninku. Při provádění kliků mějte vždy rovná záda.

 

 

Kliky

 

Během tohoto cviku, mějte vždy rovná záda.

 

Kliky s vytočením do boku

Další variací kliků jsou kliky s vytočením do boku. Začněte v klasické poloze kliku na podlaze nebo na cvičební podložce. Proveďte klik a před dosažením nejvyšší polohy vytočte své tělo na jednu stranu a zvedněte ruku protilehlé strany nahoru. Držte tuto pozici několik sekund, poté se vraťte do výchozí polohy a opakujte pohyb s posunutím na druhou stranu. Opakujte tento pohyb podle tréninku.

 

Kliky s vytočením do boku


Nezapomeňte na tyto základní věci:

Správná váha činek

Při cvičení na zvětšení prsou je důležité vybrat si správnou váhu činek. Měli byste mít pocit, že byste mohli udělat asi 15 až 20 opakování na každou sérii, ale ne více. Pokud je váha příliš lehká, cviky nebudou účinné. Pokud je váha příliš těžká, nemusíte být schopni provést cviky správně. Vyberte si váhu, která je pro vás přijatelná a kterou zvládnete s dobrou technikou.

Důležitost pravidelného tréninku

Aby byly cviky na zvětšení prsou účinné, je důležité je provádět pravidelně. Doporučuje se cvičit alespoň dvakrát týdně, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Mějte trpělivost, protože viditelné změny nebudou okamžité. S pravidelným tréninkem a pevnou vůlí však budete moci zvětšit svá prsa přirozeně.

Pohodlné fitness oblečení

Při cvičení je důležité mít na sobě pohodlné fitness oblečení. Můžete se podívat na nejnovější kolekci značky Gym Glamour, která nabízí pohodlné bezešvé materiály, které zaručují maximální komfort při cvičení. Nosit oblečení, ve kterém se cítíte dobře, vám může pomoci získat lepší výkon a motivaci při tréninku.

Závěr

Cvičení na zvětšení prsou je možné i bez chirurgického zákroku. S těmito jednoduchými cviky a tipy můžete posílit svaly hrudníku a zlepšit tvar a vzhled svých prsou. Nezapomeňte cvičit pravidelně a vybrat si správnou váhu činek. Buďte trpělivé a brzy uvidíte výsledky!

 

Tento článek byl aktualizován o nový obsah 27.10.2023

Zpět do obchodu