Jak na pevné a zdravé nehty?

pevné a zdravé nehty

Trpíte pomalým růstem nehtů, křehkými nehty, lámáním nehtů, štípáním nehtů a dalšími problémy s nehty?

Pak máme dobrou zprávu: Nemusíte utrácet celé své peníze za akrylové nehty nebo manikúru, abyste měli dlouhé, silné a zdravě vypadající nehty.

Ukážeme vám nejlepší přírodní domácí prostředky pro růst nehtů, které opravdu fungují!

1) Kokosový olej a med

Tři lžičky teplého kokosového oleje a jednu lžičku medu rozehřáté v mikrovlnné troubě asi 20 sekund. Namočte nehty do směsi po dobu asi 10 minut. Udělejte to každý den, měsíc v kuse, abyste viděli celý výsledek. Můžete také nosit bavlněné rukavice a nechat směs působit přes noc.

 

2) Olivový olej a citron

To je jeden z nejlepších přírodních způsobů, jak pěstovat nehty rychleji a posílit je! Namočte si nehty do směsi tří polévkových lžic olivového oleje a jedné polévkové lžíce citronové šťávy po dobu 10 minut. Následujte toto domácí ošetření asi 10 minut každý den, abyste posílili nehty.
Nanášení teplého olivového oleje na konce nehtů také slouží jako účinné ošetření vašich nehtů.

 

3) Přeslička

Do dvou šálků vroucí vody přidejte jednu čajovou lžičku sušené přesličky. Namočte ji asi 10 minut a nakonec ji vypijte jako bylinný čaj, abyste vyléčili křehké nehty a podpořili růst nehtů. Pokud se vám chuť nelíbí, přidejte trochu medu. Namáčení nehtů v této směsi vám také může pomoci pěstovat dlouhé a silné nehty.

 

4) Hydratovat

Nehty, které jsou suché a křehké, se snadno zlomí a rozdělí. Chcete-li posílit nehty a zabránit jejich lámání, masírujte nehty olejem z čajovníkového oleje, mandlového oleje, jojobového oleje, lněného oleje, oleje z dýňových semen nebo oleje z vitamínu E. Udělejte to každý den po dobu asi 10 minut.

 

5) Zvyšte průtok krve

Zlepšení krevního oběhu nehtů lze dosáhnout jemným otřením nehtového pufru přes nehtová lůžka.

 

6) Nekousat

Pokud si koušete nehty, můžete to zastavit tím, že kolem každého z nehtů, nalepíte pásku. Pomoct může také použití laku na nehty, který má hořkou chuť.

 

7) Péče o nehty

Vždy udržujte své nehty čisté, aby se zabránilo infekcím, které zpomalují růst nehtů. Nenechávejte je mokré, protože vlhké nehty jsou náchylnější k infekci.

 

8) Dieta pro růst nehtů

Nedostatek živin je nejčastějším důvodem pro pomalý růst nehtů. Nedostatky vitamínu způsobují, že nehty jsou slabé a křehké. Strava bohatá na vitamíny, jako je železo, zinek, vápník a bílkoviny (nehty jsou složeny z bílkovin a kreatinu) jsou velmi prospěšné pro zdravé nehty. Proto by vyvážená strava s ovocem, zeleninou a ořechy, ale také potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou vejce, mandle, jogurt, sýr a podmáslí, byla prospěšná pro posílení vašich nehtů.Bílkoviny jsou důležitým prvkem pro celkový rozvoj postavy. Tvrdý trénink Vám pomůže k vysněné postavě, proto doporučujeme naše legíny na cvičení Gymclothes.

Želé nebo jiné potraviny obsahující želatinu jsou také považováno za dobrý přírodní lék pro rychlejší růst nehtů.

Zpět do obchodu