8 potravin po kterých Vám porostou svaly

potraviny na svaly

 

Mějte tyto potraviny vždy po ruce, abyste podpořili vaše výsledky z posilovny.

Nezáleží na tom, jak tvrdě makáte v posilovně, a jak disciplinovanou stravu dodržujete, abyste dosahovali vašich fyzických cílů. Určitě víte, že jíst mimo domov není ten nejlepší způsob stravování se, ale potraviny, které máte doma k dispozici jsou mnohem důležitější, na co myslet. Vaše lednička může být buď minovým polem pro vaše chutě nebo zásobou všech „nábojů“, které potřebujete k posílení vašeho těla. Teď už jen záleží, čím ji naplníte.

Pokud budete mít po ruce těchto 9 základních potravin, nikdy nebudete mít problém sestavit jídlo vhodné před nebo po tréninku, které by mělo obsahovat hlavně hodně bílkovin.

1) Cottage cheese

 Kromě nabídky kompletního profilu aminokyselin, obsahuje cottage také solidní množství syrovátkové a kaseinové bílkoviny.

"Jeho vyšší hladiny kaseinu pomáhají zpomalit kinetiku proteinů, což může pomoci udržet pozitivní stav dusíku po delší dobu," To vytváří ideální prostředí pro růst nové svalové tkáně.

 

cottage sýr

2) Vajíčka

Vejce jsou levné nutriční elektrárny obsahující všech devět esenciálních aminokyselin a asi 8 gramů bílkovin. Mají také dobré množství vitamínu B-12, který je nezbytný pro odbourávání tuků a pomáhá mozku a svalům lépe komunikovat během stahování svalstva při posilování.

vejce

3) Avokádo

Snězení půlky avokáda jednou za čas může snížit vaši touhu po dodatečných svačinkách až o 40 %. Má také spoustu omega 3 mastných kyselin, které mohou snížit zpoždění svalové bolestivosti.

avokádo

 

4) Bobulovité plody 

Bobule jsou nízko-glykemickou potravinou, která snižuje chuť k jídlu a srážku cukru v krvi. Jsou také špičkovým antioxidantem, pomáhají opravit poškozenou svalovou tkáň, zklidnit zánět a urychlit tak zotavení. Můžete jíst například: jahody, borůvky, ostružiny, maliny a další…

bobulovité plody

 

5) Řecký jogurt

Tento zdravý mléčný produkt má dvakrát větší množství bílkovin než běžný jogurt, který pomáhá s regenerací svalů a s nižší hladinou cukru a soli v těle. Přeskočte druhy s ovocnou příchutí a přidejte si vlastní, popřípadě můžete přidat i ořechy, které jsou také velmi zdravé.

řecký jogurt

6) Losos

K vybudování svalů je třeba je doslova krmit bílkovinami a omega-3 mastnými kyselinami. Omega-3 mohou zlepšit regeneraci, protože pomáhají zvýšit rychlost syntézy svalových bílkovin.

 

Divoký losos také dodává solidní dávku vitamínu D. Jedna studie zjistila, že vitamin D zlepšil špičkový výkon již po čtyřech týdnech odporového cvičení a pomohl snížit obvod pasu u mužů s nadváhou po 12 týdnech.

 

losos

7) Špenát

 Pepek Námořník měl pravdu - špenát má opravdu ránu. Švédští vědci zjistili, že dusičnan, směs hojně se vyskytující ve špenátu, může budovat a dodávat sílu svalům. Špenát je také skvělým zdrojem kyseliny listové, která opravuje DNA a pomáhá vytvářet nové červené krvinky, a je bohatá na hořčík, který je potřebný k udržení normální funkce svalů a nervů.

 

Vždy si vyberte syrový špenát; vařený špenát ztrácí některé ze svých živin

 

špenát

8) Mléko

Mléko je ideálním nápojem pro zvýšení hmotnosti a podporu regenerace. Obsahuje jak kasein, tak syrovátkové proteiny, které v kombinaci mohou zvýšit syntézu svalových proteinů potřebných k podpoře růstu síly.

 

Koukněte na nejnovější kolekci Nebbia. V nabídce nesmí chybět legíny nebbia, dámské topy, sportovní podprsenky, mikiny a tepláky. Dále najdete značky Gymclothes, Better Bodies a Gym Glamour.

 

Pití mléka po tréninku, vedlo k vyššímu přírůstku svalové hmoty, než tomu ze sójové bílkoviny nebo ze sacharidů.

 

mléko

Zpět do obchodu