Potraviny, po kterých zhubnete

potraviny, které spalují tuk

 

Zatímco jedním ze skutečných způsobů, jak ztratit tuky, je mít kalorický deficit, existují určité způsoby, jak tento proces urychlit. Optimalizací metabolismu a plánováním tréninku a jídla můžete svému tělu dát nejlepší šanci spálit nejvíce tuků. Přečtěte si náš seznam nejlepších potravin na spalování tuků, které můžete zahrnout, když si připravujete jídlo a občerstvení, a zjistěte, jaké jsou závěry, když se snažíte zhubnout.

 1. Vejce

Vejce jsou plná bílkovin a tuků, takže jsou velmi uspokojivá. Zpomalují trávení a říkají vašemu mozku, že jste plní, což může zabránit nadměrné konzumaci jídla.

A díky obsahu vitamínů a minerálů také podporují chemické reakce, které naše tělo používá ke spalování tuků.

 1. Kuře

Dietní zdroje bílkovin, jako je kuřecí maso, ve skutečnosti potřebují k trávení více energie (nebo kalorií) než jednoduché sacharidy. Jíst čisté bílkoviny také chrání vaši svalovou hmotu, když máte kalorický deficit, a štíhlá hmota spaluje více kalorií než tuků.

 1. Losos

Je plný zdravých tuků a bílkovin, které podporují srdce. Jedna porce lososa obsahuje asi 2/3 denního množství selenu, které vaše tělo potřebuje k optimalizaci funkce štítné žlázy.

 1. Řecký jogurt

Řecký jogurt, který obsahuje dvakrát tolik bílkovin než běžný jogurt, podporuje vaši hmotu a je uspokojivým občerstvením. Pro největší užitek si vyberte neslazené verze.

 1. Syrovátka

Stejně jako všechny výše uvedené zdroje bílkovin pomáhá syrovátkový protein chránit vaše svaly při pokusu o hubnutí, což pomáhá při cíleném odbourávání tuků

 1. Meloun

Sladká letní pochoutka, vodní meloun má uvednou výhodu už ve svém názvu, díky vysokému obsahu vody (a vlákniny) je uspokojující bez spousty kalorií. Výběr ovoce s vysokým obsahem vody vás zasytí rychleji než sušené ovoce.

 1. Jablka

Jablka mohou opravdu omezit vaši chuť k jídlu před jídlem a zpomalit trávení. Rozpustná vláknina souvisí také se zdravím srdce a je klíčovou složkou ve fitness.

 1. Borůvky

Borůvky a další bobule mají vysoký obsah vody a mají nižší obsah cukru než jiné ovoce. Jejich vysoký obsah antioxidantů pomáhá udržovat zdravé tělo.

 1. Celer

Celer je slavné „negativně kalorické“ jídlo, někteří lidé tvrdí, že trávení celeru vyžaduje více kalorií než jeho konzumace. Díky obsahu vlákniny a vody v celeru je velmi nízkokalorický, ale ne kalorický. Je to stále velmi uspokojivé křupavé občerstvení a skvěle se hodí k humusu.

 1. Brokolice

Brokolice a její protějšky, jako květák a růžičková kapusta, mají vysoký obsah vlákniny a živin, díky nimž vaše tělo spaluje tuky. Experimentujte s pečením nebo konzumací této zeleniny v syrové nebo dušené podobě, různé metody poskytují zcela odlišné příchutě.

 1. Salát

Jíst salát před jídlem může skutečně pomoci při spalování tuků. Protože salát má vysoký obsah vody a vlákniny, vyplňuje váš žaludek a pomáhá udržovat vaše porce dalších potravin pod kontrolou. Snažte se nepřidávat příliš mnoho vysoce kalorických zálivek nebo dresinků a držte se syrové zeleniny.

 1. Oves

Snadná volba, jak si dát na snídani celé zrno, oves lze připravit večer, před nebo jen ráno a můžete přidat jogurt. Oves absorbuje při vaření tolik tekutin, že konečným výsledkem je porce, která je větší a plnější.

 1. Quinoa

Celozrnná volba plná bílkovin, quinoa má několik výhod pro zvýšení odbourávání tuků. Vyzkoušejte příležitostně quinou, která bude sloužit místo rýže k obědu nebo večeři. Je také skvělou přísadou do polévek ke zvýšení obsahu bílkovin, což vám také pomůže udržet pocit sytosti.

 1. Avokádo

Krémové ovoce s vysokým obsahem tuku. Avokádo, je v mnoha ohledech tučné, ale je to uspokojivý zdroj zdravých tuků a je klíčem ke zdravému metabolismu. Přestože se při konzumaci tuků cítíte špatně, může to omezit přejídání a udržet vás v kalorickém deficitu a zároveň poskytnout vitamíny rozpustné v tucích, které vaše tělo potřebuje pro optimální funkci.

 1. Ořechová másla

Dalším zdravým zdrojem tuků jsou mandlová, arašídová a ostatní másla. Přidání ořechového másla k vaší svačině, namísto obyčejných rýžových chlebíčků nebo mrkvových tyčinek, je uspokojivější varianta a zpomaluje trávení, tím udržuje hlad na uzdě.

 1. Chia semínka

Chia semínka mají mnoho výhod, z nichž mnohé jsou díky obsahu bílkovin a vlákniny. Lze udělat chia pudink nebo je přidat do ovesných vloček. Poskytnou minerály a vitamíny na podporu přeměny tuku na energii.

 1. Káva

I když poskytuje své vlastní zvýšení metabolismu, buďte opatrní, abyste do kávy nepřidali příliš mnoho cukru nebo tuku, a vyrovnejte její účinky zvyšující energii.

I když je spálení kalorií z pití kávy zanedbatelné, může vám pomoci při tréninku cvičit tvrději a spalovat tuky ještě dlouho po skončení tréninku.

 1. Zelený čaj

Zelený čaj má dlouhý seznam výhod, které zahrnují podporu pro váš metabolismus a váš mozek. Tento nootropní čaj lze použít jako nápojovou formu nebo jako doplněk k podpoře zdravého metabolismu.

 1. Kajenský pepř

Trochu koření může zvýšit váš metabolismus a dokonce pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi. Spolu s dalšími přísadami jako je česnek a zázvor, může toto koření udělat víc než jen vylepšit chuť vašich jídel.

 1. Skořice

Může pomoci normalizovat hladinu cukru v krvi. Stabilní hladina cukru v krvi znamená méně pocitů extrémního hladu a pomalého uvolňování energie.

 

Sečteno a podtrženo

I když jíte všechny výše uvedené potraviny, nebude to dobré, pokud nebudete mít kalorický deficit a nebudete spalovat tuky. Udržování konzistentních návyků a důsledného cvičení, spíše než dramatické škrty, může vést k udržitelnějšímu odbourávání tuků a zdravějším životním návykům. Ve spojení s tréninkem na spalování tuků můžete být na dobré cestě ke spalování tuků.

 

Závěr

Výběrem potravin s vysokým obsahem vlákniny, vody, vitamínů a minerálů můžete pomoci zvládnout hlad a poskytnout tělu živiny, které potřebuje k optimalizaci metabolismu, díky tomu budete lépe spalovat tuk.

 

V nabídce máme velké množství sportovního oblečení. Vyberete si opravdu kvalitní dámské fitness oblečení, které budete milovat.

Zpět do obchodu