5 tipů, jak přejít na vegetarianskou stravu

 

přechod na vegetarianství

Přechod na vegetarianství

Rušný životní styl s omezeným rozpočtem může vést k impulzivním nákupům a politováníhodným selháním, a to prostřednictvím bojů o upřednostnění takového posunu ve stravě. Je to změna životního stylu a je to těžké. Podpora a vedení jsou nezbytné. Tady se dostáváme ke slovu. Tento článek vás provede pěti tipy, jak se stát vegetariánem a jak se toho držet.

Dělejte to postupně

Výzkum ukazuje, že přibližně 54 % lidí, kteří se zavázali ke změně životního stylu, nedokáže, aby transformace trvala déle než šest měsíců. To nevěstí nic dobrého pro začínající vegetariány. Pokud tedy chcete uspět, je důležité věnovat čas a skutečně se na změnu připravit. První rada je jednoduchá. Ber to pomalu. Udělat velkou změnu příliš náhle je pravděpodobnější, že selžete. Na začátku se můžete cítit velmi motivovaní, ale to se může vytrácet a zanechat ve vás disciplínu. Dejte svému tělu a mysli čas, aby se přizpůsobily. Můžete zkusit začít s jedním dnem v týdnu bez masa a postupně přidávat dny. Případně by vám mohlo vyhovovat vyzkoušet jedno rostlinné jídlo denně a pracovat až na třech. Najděte, co vám vyhovuje. Všichni milujeme cíl, tak proč si svůj pokrok nenaplánovat podle časové osy (podobně jako dosažení cíle v oblasti fitness nebo osobního maxima)? Během jednoho tréninku byste svou váhu mrtvého tahu nezdvojnásobili. Buď trpělivý. Budujte postupně. Nechte změnu pomalu proniknout do vašeho života a časem se začlení do vaší rutiny, aby se stala pevnou a silnou.

U nás máte jistotu, že sportovní oblečení, které vyberete, bude pro vás to nejoblíbenější.

Řekněte ostatním své záměry

Toto je velmi osobní volba. Ale možná by stálo za to to říct přátelům a rodině, nejen z praktických důvodů, ale také jako nástroj, abyste zůstali oddaní. Studie odpovědnosti, kterou provedla Americká společnost pro výcvik a rozvoj, zjistila, že máte 65% šanci na splnění cíle, pokud s někým sdílíte svůj závazek. Sdělovat ostatním své záměry vám může pomoci dosáhnout úspěchu. Ten soutěživý duch se projevuje a my rádi dokazujeme, že toho můžeme dosáhnout. Přirozený lidský instinkt.

vegetariánský hamburger

Přijměte výměny

Nyní k samotnému jídlu. Mnoho začínajících vegetariánů se snaží vzdát svých oblíbených masových pokrmů. Zvažte svá oblíbená nevegetariánská jídla a zjistěte, jak je můžete udělat vegetariánsky. Ať už jde o fazolový burger, cizrnové kari nebo zeleninové lasagne, mohlo by to být tak jednoduché jako výměna jedné ingredience. Ale je to také příležitost vyzkoušet nové kulinářské speciality a být kreativní. Prozkoumejte nové recepty. Bavte se s tím. Pokud můžete, zkuste se držet dál od zpracovaných náhražek. Vaše zdraví je zde prioritou.

Ujistěte se, že nepřicházíte o živiny

Dobře naplánovaná vegetariánská a veganská strava může být obohacující a výživná. Ale je to velká změna. Je důležité zajistit dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Pamatujte, že toto je vaše palivo. Vaše tělo to vycítí, když mu něco chybí. Proveďte svůj výzkum, abyste pochopili, jak dát svému tělu to, co potřebuje. Například dostatek špenátu vám dodá železo, které vám může chybět z červeného masa. Kromě vajec a mléčných výrobků jsou dobrými zdroji vitamínů B (obsažených v drůbeži) listová zelená zelenina, luštěniny, ořechy a semena. Avokádo a olivy vám dodají ty dobré tuky, které se nacházejí v tučných rybách. Zkuste přemýšlet v tomto smyslu.

Buďte cílevědomí s proteiny

Jak mohu jako vegetarián jíst více bílkovin? Častá otázka. Jak dobře víte, bílkoviny nejsou synonymem pro maso. Fazole, vejce, mléko, ořechy a semena jsou fantastické přírodní zdroje. To je samozřejmě naše specializované téma. Buďte kreativní se svými proteinovými prášky. Nezapomeňte, že se dá přidat do snídaňového ovsa a do pečení. Vyměňte svou obvyklou svačinu za proteinovou tyčinku. Tyto extra zisky se zdvojnásobí jako zasloužená odměna za všechno vaše úsilí. Přechod na ekologii nemusí být komplikovaný, skličující nebo drahý. Proveďte průzkum a zkontrolujte, zda dostáváte správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Požádejte o radu lidi, svého lékaře, zdravotníky, vegetariány či veganské přátele. Pamatujte, že vaše zdraví by mělo být vždy vaším cílem číslo jedna.

Přečtěte si náš další podobný článek, jak nabrat svaly bez masa.

 

Zpět do obchodu