Nejlepší doplňky na zlepšení vašeho spánku

léky na lepší spánek

 

Spánek je důležitý z mnoha důvodů. Zatímco mnozí z nás jsou na konci dne vyčerpaní, stále může být výzvou snadno usnout a vydržet spát celou noc. I se zdravou stravoudobrý tréninkem a nabitým programem musíte stále počítat ovečky, abyste usnuli.Takže pokud jste se zbavili před spaním telefonu, vykoupali se, máte nadýchané polštáře a přesto nemůžete usnout, tak co děláte špatně? To je místo, kdy na scénu přicházejí doplňky, které by mohly být vaším klíčem k uklidňujícímu a revitalizujícímu spánku.

Proč je spánek důležitý?

Můžete si představit zotavení jako dny mezi tréninkem s vysokou intenzitou, protahováním a doplňováním paliva, ale spánek je konečnou formou zotavení. Zatímco spíme, vaše tělo se může soustředit na regeneraci, obnovu svalových a palivových zásob, zatímco vaše mysl konsoliduje vzpomínky či znalosti a pomáhá vyvážit vaše hormony.

 

Zde je několik dalších důvodů, proč je kvalitní spánek důležitý:

  •     Kvalitní spánek může zabránit problémům se srdcem.
  •     Zvýšená kognitivní funkce a rozsah pozornosti.
  •     Zlepšení regenerace po tréninku - kvalitní spánek je klíčem k úspoře energie a regeneraci nervového systému, což jsou klíče k regeneraci.
  •     Maximální úsilí a síla - s přerušovaným spánkem bylo zjištěno, že jak síla, tak maximální vnímané úsilí jsou nižší.
  •     Zdravý metabolismus a kontrola hmotnosti - zhoršená kontrola hladiny cukru v krvi a zvýšená chuť k jídlu nebo  hlad jsou spojeny se špatným spánkem.
  •     Zdraví imunitního systému - když jste nemocní, vaše tělo vyžaduje další spánek a odpočinek, aby se zabránilo infekci, špatná kvalita spánku nebo nedostatek spánku mohou způsobit, že budete náchylnější k nemocem.

 

Doplňky ke zlepšení spánku a kvality spánku

S tolika zjevnými výhodami zdravého spánku vás pravděpodobně zajímá, jak můžete podpořit své tělo v rychlém usínání v hlubokém a kvalitním spánku. Následující doplňky podporují nejen váš nejlepší spánek, ale i celkové zdraví. Některé jsou spojeny se serotoninem a melatoninem, relaxačními hormony spojenými se spánkem.

5HTP

5HTP je prekurzorem serotoninu, což je chemická látka „dobrý pocit“, díky níž se budete cítit uvolněně a šťastně. Užívání 5HTP bylo spojeno s méně snadným bděním v noci a dlouhodobým zlepšením kvality spánku.

Hořčík

Ukázalo se, že hořčík pomáhá tělu i mozku uvolnit se. Nízká hladina hořčíku souvisí s mnoha problémy spojenými s chronickým zánětem. Ukázalo se, že přerušovaný spánek a špatná kvalita spánku se zlepšují, když byl doplněn hořčík.

Kvalita hořčíku zlepšující spánek může být způsobena jeho rolí při produkci melatoninu (klíčového hormonu pro spánek) a schopností svalů relaxovat.

Vitamíny B

Mnoho vitaminů B je také klíčem k sekreci melatoninu. Zatímco vitamíny B také podporují zdravý metabolismus, nedostatek vitamínů B může bránit zdravému spánku a vést k nespavosti. Zejména niacin (vitamin B3) je klíčový pro produkci serotoninu i melatoninu, zatímco pyridoxin (vitamin B6) pomáhá s konverzí HTP na serotonin.

Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je strukturální složka neuronální membrány, která může s věkem klesat. Nízké hladiny fosfatidylserinu byly spojeny se špatnou kvalitou spánku.

Je klíčem k dalším zdravým mozkovým funkcím, jako je paměť a poznání.

Vitamín D

Vitamin D je klíčovou složkou imunitního systému, snižuje zánět a kromě toho udržuje zdraví kostí a svalů. Pokud jsou hladiny vitaminu D chronicky nízké, existuje zvýšené riziko mnoha autoimunitních onemocnění a infekcí, které mohou negativně ovlivnit kvalitu spánku a vést k poruchám spánku.

Závěr

I když lze snadno předpokládat, že více spánku je klíčem k optimálnímu zdraví a regeneraci, výzkumy ukazují, že kvalitní spánek je mnohem důležitější. I když existuje mnoho faktorů, které ovlivňují vaši schopnost usnout, doplňky prozkoumané v tomto článku mohou pomoci zlepšit kvalitu spánku a vaše celkové zdraví.

Abyste měli kvalitní trénink, zkuste naše skvělé fitness oblečení Gymclothes.

Zpět do obchodu