Nejlepší doplňky na zlepšení vašeho spánku

léky na lepší spánek

 

Spánek je důležitý z mnoha důvodů. Zatímco mnozí z nás jsou na konci dne vyčerpaní, stále může být výzvou snadno usnout a vydržet spát celou noc. I se zdravou stravoudobrý tréninkem a nabitým programem musíte stále počítat ovečky, abyste usnuli.Takže pokud jste se zbavili před spaním telefonu, vykoupali se, máte nadýchané polštáře a přesto nemůžete usnout, tak co děláte špatně? To je místo, kdy na scénu přicházejí doplňky, které by mohly být vaším klíčem k uklidňujícímu a revitalizujícímu spánku.

Proč je spánek důležitý?

Můžete si představit zotavení jako dny mezi tréninkem s vysokou intenzitou, protahováním a doplňováním paliva, ale spánek je konečnou formou zotavení. Zatímco spíme, vaše tělo se může soustředit na regeneraci, obnovu svalových a palivových zásob, zatímco vaše mysl konsoliduje vzpomínky či znalosti a pomáhá vyvážit vaše hormony.

 

Zde je několik dalších důvodů, proč je kvalitní spánek důležitý:

  •     Kvalitní spánek může zabránit problémům se srdcem.
  •     Zvýšená kognitivní funkce a rozsah pozornosti.
  •     Zlepšení regenerace po tréninku - kvalitní spánek je klíčem k úspoře energie a regeneraci nervového systému, což jsou klíče k regeneraci.
  •     Maximální úsilí a síla - s přerušovaným spánkem bylo zjištěno, že jak síla, tak maximální vnímané úsilí jsou nižší.
  •     Zdravý metabolismus a kontrola hmotnosti - zhoršená kontrola hladiny cukru v krvi a zvýšená chuť k jídlu nebo  hlad jsou spojeny se špatným spánkem.
  •     Zdraví imunitního systému - když jste nemocní, vaše tělo vyžaduje další spánek a odpočinek, aby se zabránilo infekci, špatná kvalita spánku nebo nedostatek spánku mohou způsobit, že budete náchylnější k nemocem.

 

Doplňky ke zlepšení spánku a kvality spánku

S tolika zjevnými výhodami zdravého spánku vás pravděpodobně zajímá, jak můžete podpořit své tělo v rychlém usínání v hlubokém a kvalitním spánku. Následující doplňky podporují nejen váš nejlepší spánek, ale i celkové zdraví. Některé jsou spojeny se serotoninem a melatoninem, relaxačními hormony spojenými se spánkem.

5HTP

5HTP je prekurzorem serotoninu, což je chemická látka „dobrý pocit“, díky níž se budete cítit uvolněně a šťastně. Užívání 5HTP bylo spojeno s méně snadným bděním v noci a dlouhodobým zlepšením kvality spánku.

Hořčík

Ukázalo se, že hořčík pomáhá tělu i mozku uvolnit se. Nízká hladina hořčíku souvisí s mnoha problémy spojenými s chronickým zánětem. Ukázalo se, že přerušovaný spánek a špatná kvalita spánku se zlepšují, když byl doplněn hořčík.

Kvalita hořčíku zlepšující spánek může být způsobena jeho rolí při produkci melatoninu (klíčového hormonu pro spánek) a schopností svalů relaxovat.

Vitamíny B

Mnoho vitaminů B je také klíčem k sekreci melatoninu. Zatímco vitamíny B také podporují zdravý metabolismus, nedostatek vitamínů B může bránit zdravému spánku a vést k nespavosti. Zejména niacin (vitamin B3) je klíčový pro produkci serotoninu i melatoninu, zatímco pyridoxin (vitamin B6) pomáhá s konverzí HTP na serotonin.

Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je strukturální složka neuronální membrány, která může s věkem klesat. Nízké hladiny fosfatidylserinu byly spojeny se špatnou kvalitou spánku.

Je klíčem k dalším zdravým mozkovým funkcím, jako je paměť a poznání.

Vitamín D

Vitamin D je klíčovou složkou imunitního systému, snižuje zánět a kromě toho udržuje zdraví kostí a svalů. Pokud jsou hladiny vitaminu D chronicky nízké, existuje zvýšené riziko mnoha autoimunitních onemocnění a infekcí, které mohou negativně ovlivnit kvalitu spánku a vést k poruchám spánku.

Závěr

I když lze snadno předpokládat, že více spánku je klíčem k optimálnímu zdraví a regeneraci, výzkumy ukazují, že kvalitní spánek je mnohem důležitější. I když existuje mnoho faktorů, které ovlivňují vaši schopnost usnout, doplňky prozkoumané v tomto článku mohou pomoci zlepšit kvalitu spánku a vaše celkové zdraví.

Abyste měli kvalitní trénink, zkuste naše skvělé fitness oblečení Gymclothes.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení