Jak doplnit bílkoviny a zároveň zůstat hydratovaní?

pitný režim a protein

Slyšeli jsme to už mnohokrát - „Ujistěte se, že jste dostatečně hydratovaní, pijte vodu, vypijte 2 l denně… nebo je to 6-8 sklenic?“ Pokyny k hydrataci mohou být přinejmenším matoucí. Úroveň hydratace lidského těla je neustále zpochybňována vodou ztracenou pocením, zejména při cvičení. Náhrada této ztráty tekutin je obzvláště důležitá, u běžné populace, a ještě více u sportovců. Hydratace během sportovní aktivity je klíčovým ukazatelem zdraví sportovců. Víme však, že dehydratace snižuje sportovní výkon a může být rizikem pro zdraví, pokud je prováděna při teplotním stresu. A co nápoje v prášku? Počítá se tato tekutina?

Co jsou práškové nápoje?

Práškové nápoje jsou navrženy tak, aby kombinovaly formulovaný prášek a vodu, a tím vytvořily tekutinu, kterou můžete pít. Skvělé je, že z výzkumu vyplývá, že hypertonického nápoje (s přidanými aminokyselinami a cukry) napomáhají regeneraci svalstva a zlepšují imunitu. Po cvičení to platí zejména u práškových hypertonických nápojů, které obsahují proteiny s vysokou biologickou hodnotou, jako jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem.

Počítají se práškové nápoje k vašim potřebám hydratace?

Po smíchání prášku ve vodě se rychle rozpustí. Pokud namícháte svůj nápoj s vodou místo mléka nebo džusu, může se váš nápoj v prášku započítat do vašeho příjmu vody. Světová zdravotnická organizace doporučuje, aby žena v průměru spotřebovala neuvěřitelných 2,7 l tekutiny a průměrný muž 3,7 l vody. A to jen pro potřeby vašeho těla, bez ohledu na pot, který produkujete při cvičení. Zní to jako velký úkol? Nápoje v prášku vám mnohem snáze pomohou dosáhnout cíle. Existuje mnoho různých příchutí, které někomu můžou chutnat více než voda a zároveň vám dodají potřebné živiny. Nelze popřít, že jídlo nebo pití před tréninkem vás může vážně rozhodit. To, co nechcete, je popíjet prášek a mít podrážděný žaludek, a proto je syrovátkový protein, tak skvělý, protože se dobře rozpouští a vstřebává do těla. Většina z nich je vyrobena mikrofiltrací, která zaručí tu nejlepší kvalitu. Vždy se chcete ujistit, že váš nápoj bezprostředně před, během a po cvičení má nízký obsah tuku a vlákniny, aby se snížilo riziko podráždění žaludku. Díky tomu je tak syrovátkový protein dokonalým kandidátem.

Měli bychom uvažovat o práškovém nápoji s přídavkem bílkovin?

Rozhodně ano! Pro sportovce je doporučený rozsah bílkovin od 1,2 do 2 g na kg v závislosti na vašich cílech. Dosažení toho může být těžké, když jste sportovec o hmotnosti 100 kg a potřebujete konzumovat 200 g bílkovin denně. Aby to bylo jednodušší, je konzumace bílkovin při hydrataci dvojnásobnou výhrou.

 bcaa drink

 

Závěr

Pokud se po celý den snažíte splnit své cíle hydratace i bílkovin, může být pro vás konzumace práškového proteinového nápoje tím správným řešením. Všichni jsme pro pohodlný způsob, jak udržovat štíhlou postavu a hydratovat tělo zároveň. Proto nezapomeňte pít dostatek tekutin, nejlépe vodu a práškové doplňky rozpustné ve vodě, jsou dalším skvělým způsobem, jak zůstat hydratovaný po celý den. Existuje mnoho drinků, my to doporučujeme ten, který vám dodá bílkoviny (syrovátkový protein) nebo aminokyselinová směs, která doplní základní aminokyseliny např. BCAA. U těchto nápojů je velká výhoda, protože obsahují jen potřebné živiny s minimem tuků nebo sacharidů, takže vás udrží ve formě. Produktů je na trhu mnoho, stačí si jen vybrat.

 

Na našem webu najdete vedle oblečení také suplementy. Prohlédněte si také damske fitness leginy, které najdete v sekci oblečení.

Zpět do obchodu