4 pozitivní účinky pšeničné trávy

pšeničná tráva účinky

Pšeničná tráva a její výhody

Pro ty z vás, kteří si dávají větší pozor na své zdraví, budete hned vědět, jak důležité je zajistit, abyste do svého těla denně dostávali dostatek živin a zdravých produktů. Problém je však v tom, že v dnešní společnosti není většina produktů ani zdaleka čerstvá a zdravá, protože jsou navrženy tak, aby je bylo možné konzumovat na cestách a aby vydržely co nejdéle. Supermarkety toho dokážou dosáhnout tím, že své potraviny intenzivně zpracují a napumpují je umělými chemikáliemi, dochucovadly, přísadami, barvivy a konzervanty. To dává produktu extrémně nízký nutriční profil a ve skutečnosti to může ohrozit vaše zdraví. Když přemýšlíme o zdravých produktech, jako první se nám vybaví čerstvé ovoce a zelenina, a to právem.

Jednou složkou, která je však značně nevyužitá a nedoceněná, je pšeničná tráva neboli mladá pšenice. Může být konzumována syrová, může být odšťavněna a konzumována jako tekutina nebo může být konzumována ve formě práškového doplňku. Ve skutečnosti je prášek z mladé pšenice jedním z nejrychleji rostoucích doplňků, pokud jde o popularitu, na celém světě, a když si přečtete jen o některých úžasných zdravotních výhodách, které může poskytnout, je snadné pochopit proč. Zde je podrobnější pohled na tuto úžasnou superpotravinu.

Už víte, že jsme pro vás přidali nové fitness obleceni, které můžete vzít do fitka i na ven?

Co je to mladá pšenice?

Mladá pšenice je forma trávy, u které bylo zjištěno, že má řadu terapeutických vlastností a také léčebných vlastností v tomto procesu. Je nabitá chlorofylem, vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyselinami, enzymy a dalšími živinami, které lidskému tělu naprosto prospívá. Ačkoli je to člen rodiny pšenice, odtud ten název, mladá pšenice ve skutečnosti neobsahuje žádnou formu lepku, na rozdíl od jiných forem pšenice. Jak již bylo zmíněno, mezi nejběžnější formy mladé pšenice patří: surová pšeničná tráva, šťáva z pšeničné trávy a prášek z pšeničné trávy. Ať už budete mladou pšenici konzumovat v jakékoli formě, můžete si být jisti, že budete mít velký prospěch z mnoha zdravotních a nutričních vlastností, které tato úžasná superpotravina nabízí.

Jaké jsou účinky mladé pšenice?

Nyní, když víme trochu více o tom, co je mladá pšenice, pojďme prozkoumat některé z hlavních zdravotních výhod spojených s touto úžasnou rostlinou.

Čistí tělo a játra

Jednou z hlavních výhod spojených s mladou pšenicí je skutečnost, že bylo zjištěno, že čistí játra, což z ní činí vynikající detoxikační složku. Mladá pšenice má schopnost pomáhat vyplavovat toxiny z těla, což zase pomáhá čistit játra. Mladá pšenice je plná vlákniny, která se ve skutečnosti váže na škodlivé toxiny a volné radikály v těle, což znemožňuje jejich vstřebávání. Protože se nemohou vstřebat, tělo neztrácí čas jejich vyplavováním. Jako by to nestačilo, mladá pšenice může také pomoci zlepšit funkci jater a může jí pomoci odplavit toxiny sama.

Zvyšuje cirkulaci

Další velkou výhodou mladé pšenice je skutečnost, že je skvělým zdrojem železa, což je nezbytný minerál, pokud jde o oběh. Železo je nezbytné pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, který pomáhá fungovat jako přenašeč kyslíku v krvi. Čím více hemoglobinu je v krvi, tím více kyslíku bude krev schopna uložit a roznést po těle. To zase vede k lepší cirkulaci, takže kolem vašeho těla může být přenášeno více živin a kyslíku, což následně vede k tomu, že jste zdravější a šťastnější.

mladá pšenice a imunita

Posiluje imunitní systém

Imunitní systém je první a poslední linií obrany těla proti nemocem a nemocem, takže čím zdravější a silnější je váš imunitní systém, tím zdravější budete ve výsledku. Silný imunitní systém vám nejen pomůže bojovat a rychleji se zotavit z běžných nemocí a neduhů, včetně běžného nachlazení, ale také vás pomůže ochránit před dalšími závažnějšími zdravotními stavy, včetně rakoviny. Lidskému imunitnímu systému se daří díky vitamínům, minerálům a antioxidantům, kterých všech obsahuje mladá pšenice absolutní hojnost. Protože je mladá pšenice plná zdravých a přirozených živin, čím více jí přijmete, tím silnější bude váš imunitní systém, a pokud to není důvod k tomu, abyste do svého jídelníčku zařadili více mladé pšenice, pak už nevíme, co to je.

Zlepšuje sexuální zdraví a funkci

Dalším fantastickým zdravotním přínosem spojeným s mladou pšenicí je skutečnost, že bylo zjištěno, že zlepšuje sexuální zdraví a funkci. Mladá pšenice obsahuje silné vitamíny a minerály, které pomáhají zvýšit libido a sexuální touhu, což vás naladí na sladkou chuť. Nejen, že vám může pomoci zlepšit náladu, protože pšeničná tráva také zvyšuje krevní oběh, může pomoci při léčbě sexuálních zdravotních problémů, jako je impotence a erektilní dysfunkce. Zjednodušeně řečeno, jak se okysličená krev řítí do genitálií, tento jedinec se sexuálně vzruší. Pokud je tento jedinec muž, krev se vrhne do erektilní tkáně v genitáliích, způsobí to erekci. Čím více krve je dodáváno, tím výraznější bude erekce. Právě, teď, když je to z cesty, můžete se přestat chichotat a jít si vyzvednout svůj doplněk z mladé pšenice ještě dnes.

Doporučujeme vám i tento článek, kde se dozvíte co jsou to zelené superpotraviny.

Zpět do obchodu