5 způsobů, jak na silový trénink

silový trénink

 

Pokud chcete nabrat a zvýšit svou sílu pro nadcházející chladnější měsíce, bude nutné přehodnotit a upravit stravu i trénink podle vašich cílů. Zatímco v teplejších letních měsících jde hlavně o zpevnění svalové hmoty, spalování tuků a zvýšení fyzičky, pro některé znamená konec teplého počasí konec sekání. Pokud se vás to týká, nebo pokud jednoduše trénujete na sílu, abyste mohli i nadále dělat velký pokrok, budete se muset ujistit, že ze své stravy a svého tréninku vytěžíte maximum. Pokud je vaším cílem síla, pokračujte ve čtení, protože se podíváme na několik zásad silového tréninku, podle kterých musíte cvičit.

 

Zaměřte se na své slabosti

Každý průměrný návštěvník fitka má partii, která lehce zaostává. Je to tím, že nás nebaví nebo že ji cvičíme špatně. Skuteční šampióni se však nevyhýbají svým slabostem, místo toho je obejmou a snaží se je proměnit ve své silné stránky. Pokud nějaký cvik je pro vás utrpením, tak tím bych určitě začal na začátku tréninku. Postupným cvičení se budete v této oblasti zlepšovat. Místo přeskočení cvičení zvažte přidání dalšího cvičení do svého tréninkového plánu. Jediným způsobem, jak můžete své slabosti vylepšit, je procvičování, takže ať už bojujete nebo nemáte rádi cokoli, ujistěte se, že to děláte dvakrát častěji.

 

Držte se základů

Nemůžeme vám říci, jak frustrující je vidět lidi v tělocvičně, že cvičí extrémně složitou tréninkovou rutinu, s níž by i IFBB pro s IQ 140 bojoval. Lidé mají skutečný talent překomplikovat věci a dělat věci mnohem obtížnějšími, než je třeba a opravdu to není potřeba. Pokud se snažíte být silnější a větší, zaměřte se na základní osvědčené metody, u nichž se osvědčilo, že fungují znovu a znovu. Držte se starých dobrých cviků. Jako jsou tlaky na lavičce, mrtvé tahy a dřepy. Samozřejmě můžete provádět i další cviky, ale nezapomeňte na cvičení a pohyby, u nichž se osvědčilo, že fungují.

 

 

Přijměte složené pohyby

Zmínili jsme, jak je důležité držet se osvědčených metod, které jsou základní a věcné. Složené pohyby jsou naprosto ideální pro budování svalů a zvyšování síly a to hlavně díky tomu, že zatěžují více svalových skupin najednou. Spíše než izolovat svalovou skupinu, jak byste očekávali od stroje, složené cviky získávají více svalových skupin, aby pomohly stabilizovat tělo a samozřejmě dokončit cvik. Pomáhají nejen posílit vaše jádro a stabilizovat svaly, ale také budují výbušnou sílu získáváním rychlých svalových vláken.

 

Těžký trénink

Abyste se stali silnějšími, musíte trénovat tvrdě, což znamená tlačit na sebe víc, než jste zvyklí. V minulosti jste možná uvízli v programu 8–12 opakování, ve kterém používáte závaží, která vám umožní provádět 8–12 opakování, než začnete mírně bojovat. Chcete-li však být větší a silnější, mnoho profesionálů doporučuje používat těžké váhy, které obvykle vedou k vaší únavě po 4 až 6 opakováních. Cvičení s nízkou váhou a těžkou váhou není novým konceptem, rozhodně to není vše a konec všeho, co se týče zvyšování síly, ale zároveň nemůžete popřít výsledky, které tato metoda výcviku přinesla v průběhu desetiletí.

 

mrtvý tah s vahou

 

Osvojte si mentalitu „méně je více“

Existuje řada různých principů silového tréninku, z nichž můžete těžit. Mnohé jsme uvedli právě zde, ale i tak, pokud jde o váš trénink, zkuste přijmout mentalitu „méně je více“ a budete mít rychlé výsledky. Tím máme na mysli, že byste se měli zaměřit na osvědčené cviky, u kterých bylo zjištěno, že pro vás poskytují nejlepší výsledky. Někteří lidé by například řekli, že pro zvýšení síly je optimální 6 pracovních serií na cvik, zatímco jste možná zjistili, že lépe reagujete na 4. Místo toho, abyste prováděli nespočet cviků a serií, najděte místo toho to, co vám vyhovuje, zaměřte se na to, který aspekt vašeho tréninku je nejlepší a nezapomeňte na pořádnou regeneraci.

 

Značka Gymclothes je na trhu více jak 5 let. V nabídce najdete dámské fitness legíny, pánská tílka, mikiny a tepláky.

Zpět do obchodu