Trendy 90. let v oblasti fitness

trendy 90. let

 

Pokud jste mileniál hledající nostalgii nebo člen gen-z hledající nějakou módní inspiraci, dnešní článek je pro vás.

Zavzpomínáme si na některé z nejlepších a nejhorších trendů v oblasti stravy a oblečení z 90. let. Udělejte si tedy přestávku v procházení našeho eshopu a připomeňte si, jak jsme jedli a oblékali se v 90. letech.

Restriktivní diety

Ach, doktor Robert Atkins. Muž, který zahájil potenciálně nejznámější dietu všech dob. Atkinsova dieta má vysoký obsah tuků, vysoký obsah bílkovin a nízký obsah karbohydrátů a vyžaduje, abyste omezili množství potravin, aby se do těchto maker vešla. Ačkoli Dr. Atkins vyvinul dietu již v 60. letech, byla propagována v 90. letech vydáním jeho neslavné knihy „Dr. Atkinsova nová dietní revoluce “. A byla to revoluce. BBC v roce 2003 uvedla, že dietu již vyzkoušelo 7% mužů a 10% žen, a to navzdory její přísné povaze. I když jsme rádi, že se zdá, že Atkinsova dieta byla populární v minulosti, vznáší se kolem několik podobných diet a to je keto.

Kolečkové brusle

Ať už jste potřebovali rychlý způsob cestování, nebo jste si mysleli, že máte šanci stát se profesionálem, kolečkové brusle byly v jednom okamžiku na všech našich vánočních seznamech.

Vše s nízkým obsahem tuku

Víme, že jsme právě mluvili o dietě s vysokým obsahem tuku, ale v 90. letech číhala další kultura stravování, vše s nízkým obsahem tuku. Je to tak, proti vysokotučnému a nízkosacharidovému davu stáli ti, kteří skákali po myšlence, že veškerý tuk je špatný, a vysekávali ho všude, kde mohli. To vedlo k bezpočtu beztukových občerstvení, nízkotučných nápojů, téměř každé nízkotučné položky, na které si vzpomenete. Móda byla tak populární, že dokonce i McDonalds vydal „McLean“, nízkotučný hamburger.

Tekuté diety

V 90. letech došlo k rozmachu jídla a USA zaznamenaly 28% nárůst tržeb jen v roce 1990. Tváře celebrit byly použity k vytlačení nejoblíbenějších koktejlů které byly použity k nahrazení jídla, slibovaly hubnutí tím, že jste si dali jeden koktejl k snídani, jeden na oběd a „pořádnou večeři“ podle reklamy z roku 1991. Náhrada jídla prošla od 90. let dlouhou cestu a my jsme za to rozhodně rádi.

Dieta podle krevních skupin

V 90. letech bohužel bojoval o naši pozornost další klíčový hráč, The Blood Type Diet. Myšlenkou je, že každá krevní skupina je vhodnější pro určitý typ diety.

Dieta ve skutečnosti nemá mnoho důkazů, které by ji podporovaly, takže jsme docela rádi, že byla ponechána v 90. letech.

Dieta na bázi cukru

Další běžnou dietou v 90. letech byla dieta Sugar Buster. Obecná myšlenka této diety se zdá být relativně zdravá, protože povzbuzuje proti konzumaci zpracovaných potravin, ale můžete jíst veškeré ovoce a zeleninu, libové červené maso a mléčné výrobky, které chcete, pokud nemají žádné přidané cukry.

Předmět této diety je však směšný a kvůli inzulínu nebude fungovat.

Dieta se zelnou polévkou

Věřte nebo ne, tato dieta se skládá ze zelné polévky! Naštěstí to nebylo úplně omezeno na zelnou polévku, jídlo se lišilo v závislosti na dni v týdnu, zahrnovalo ovoce a jinou zeleninu a dokonce i červené maso jeden den v týdnu. Dieta se zaměřila na rychlé hubnutí tím, že povzbudila následovníky ke konzumaci kolem 1000 kcal denně. Toto není nejudržitelnější způsob, jak zhubnout, protože je pravděpodobné, že nebudete ztrácet tuk, ale vodu. Milujeme efektivní přípravu jídla na začátku týdne, ale raději nebudeme připravovat kamiony se zelnou polévkou.

 

kolečkové brusle 90 let

Dresy

Cvičební oblečení bývalo mnohem okázalejší a my ho máme rádi. Za nás trikoty ano, ale doporučujeme nechat doma podkolenky a návleky na nohy.

Cyklistické šortky

Konečným základem 90. let byl dobrý pár cyklistických šortek. Ve spojení s největším tričkem, jaké jste mohli najít, s návleky na nohy a několika robustními trenéry, jste mohli vyrazit. Jsme rádi, že můžeme tomuto trendu dát zelenou, protože je to nadčasová klasika, jak v tělocvičně, tak mimo ni.

Tepláky s knoflíky na boku

O tom nejsme přesvědčeni. Pokud nejste obeznámeni, jsou to tepláky dodávané s knoflíky na bocích pro případ, že byste chtěli nechat proudit vzduch. Ty také skvěle fungují v hudebních videích z 90. let, které vám pomohou předvést vaše taneční pohyby, nebo v kostýmních večírcích z 90. let.

 

Závěr

Rádi si myslíme, že kultura stravování a móda prošly za posledních 30 let dlouhou cestu. I když jsme rádi, že se můžeme vrátit k některým našim oblíbencům z dětství, jsme rádi, že jsme v minulosti zanechali některé z možností, hlavně jakékoli diety, které nás nutí omezit sacharidy.

 

U nás v nabídce nenajdete oblečení z 90. let, ale můžete se podívat na naše moderní dámské fitness legíny, které budete milovat.

Zpět do obchodu