Může alkohol zničit váš pokrok?

alkohol a svaly

Vliv alkoholu na svaly

Ať už jde o pár skleniček po práci, páteční večerní půllitry nebo sobotní noční kluby, je těžké popřít masovou integraci alkoholu do mnoha společenských aktivit. Sakra, i v kině dokonce prodávají pivo a víno. Běžnou otázkou, která by měla být přítomna v mysli každého, je, jak to ovlivňuje váš postup směrem k vašim cílům. Bohužel pochopení pro většinu je minimální. S mnoha mými klienty máme několikrát během týdne brutální sezení s mimořádným úsilím. Máme skvělý jídelní deník, motivace je maximální, ale pro některé je důležitý víkend, kde se to všechno pokazí a my jsme zpátky na začátku a přemýšlíme, co se stalo . Pondělní ráno udeří, když jsme se právě zotavili (někteří ani ne) obávanou kocovinu, váhy se znovu zvýšily a jsme zpět na značkách. Dnes se zaměřím na jeden z nejméně pochopených faktorů, se kterým se ale většina z nás v určitém okamžiku potýkala, jak trenér, tak praktikant. Pro začátek vám uvedu typický víkend do perspektivy, abych ukázal rozsah všech těch nahromaděných nápojů a toho, že mastný kebab může všechno zničit.

Existují legíny, které nepadají, nejsou průhledné a neškrtí? Ano, zkuste naše legíny Wild.

 

Nápoje před cestou: 2 x velké sklenice červeného vína + ¼ Pepperoni Pizza + 50 g Brambůrky (+- ¼ velký sáček). Celkem: kCal: 600 kCal, Sacharidy: 78 g, Bílkoviny: 11 g, Tuky: 22,6 g

 

Noční nápoje:

  •  
  •     4 x pivo (52 g sacharidů, 208 kCal) – „zahřívací“
  •     1 x Jahodové daiquiri + 1 x Long Island Ice Tea + 1 x Moscow Mule – „pár koktejlů“ (77 g sacharidů, 308 kcal)
  •     2 x pivo (26 g sacharidů, 104 kcal) – „trochu relax“
  •     2 x Vodka – „panáky“ (92 kcal)
  •     4 x (1 x Jagerbomb + 1 x Smirnoff Ice) –  (228 g sacharidů, 912 kCal)
  •     1 x Vodka – „jedna na cestu“ (46 kcal)
  •     Střední donner kebab (115 g tuku, 107 g sacharidů, 20 g bílkovin, 1543 kcal)
  •     Celkem: kcal: 3655 kcal, sacharidy: 635 g, tuky: 115 g, bílkoviny: 20 g

 

Za celý večer: 4255 kcal, sacharidy: 713 g, tuky: 141,6 g, bílkoviny: 33 g

 

Když se podíváte na ten seznam, někteří z vás se budou smát mé představě se skromností nápojového lístku, ale jsem si jistý, že jste se nesmáli, když jste se dostali na konec seznamu s ohromným celkovým počtem kalorií.

Co to znamená?

Takže i když sečteme ty nejkonzervativnější možnosti, no tak – kdo si objedná vegetariánskou pizzu? Všichni potřebujeme občas odpočívat a dobíjet energii, ale když to děláme takovým způsobem, bez přemýšlení, můžete vidět i z pohledu kalorií účinky vašeho typického „vyfouknutí“ může být šokující. Zde je několik dalších nevýhod, když o věcech nepřemýšlíme rozumně a nemáme na paměti své cíle:

Zhoršená regenerace

Bylo prokázáno, že nadměrné pití drasticky snižuje „syntézu bílkovin“, což je schopnost vašeho těla využívat bílkoviny z potravy pro svalovou regeneraci, životně důležitý proces po cvičení. To znamená, že ty 2 hodiny, které jste před vaší velkou nocí makali v posilovně, abyste měli napumpované bicáky nebo úpravu břicha, mohou trvat mnohem déle, než se z nich vzpamatujete, nebo to může mít opačný efekt, než abyste dosáhli pokroku!

Zhoršený trénink

Nadměrné pití také prokázalo, že snižuje t-hormony (nezbytné pro růst svalů, sílu a regeneraci) až o 23-43 % po dobu přibližně 24-36 hodin po velké noci. Nejen to, ale vaše hladiny kortizolu budou také výrazně zvýšeny do podobných extrémů. Kortizol je katabolický („požírá“ svalovou tkáň), zhoršuje regeneraci, podporuje ukládání tuku a zvyšuje zadržování vody a záněty.

Zastavení spalování tuků

Alkohol je vysoce toxický a jeho vedlejší produkty je třeba co nejdříve odstranit. Alkohol se metabolizuje (zpracovává) v játrech, která jsou rovněž orgánem zodpovědným za spalování tělesného tuku, ale když je přítomen alkohol, každý další proces, který játra provádějí, je takříkajíc „zapalován“, dokud není toxická látka odstraněna. Vzhledem k tomu, že alkohol se odstraňuje zhruba rychlostí 1-2 jednotek za hodinu, průměrných 20-25 jednotek za noc zabere zpracování značnou dobu a během této doby je vážně omezena jakákoli šance na spalování tuku. Přidejte k tomu všechno komfortní jídlo a máme recept na katastrofu.

 

kebab a alkohol

 

Dělejte chytřejší volby

Toto jsou pouze hlavní efekty týkající se estetických či výkonově orientovaných cílů, je jich mnohem více. Účelem tohoto článku rozhodně nebylo vyděsit vás, abyste opustili svůj společenský život, ale spíše vás přimět, abyste se zamysleli nad tím, jaký dopad to může mít a abyste měli proaktivnější přístup k chytřejším rozhodnutím. Níže jsem uvedl několik tipů, které mohou drasticky snížit devastaci:

Přemýšlejte nad pitím

Mám na mysli výběr lihovin na rozdíl od vína, piva, jablečného moštu, likérů a koktejlů. Proč? Čisté lihoviny, jako je vodka, gin, tequila, brandy atd., všechny bývají prakticky bez sacharidů, zatímco vaše průměrná láhev piva má tendenci obsahovat 15-30 g cukru v každé sklenici. Pokud se rozhodnete pro lihoviny, snížíte množství sacharidů a tím i kalorií.

Držím dietu

V souladu s prvním bodem zvolte možnost bez cukru nebo „dietu“, pokud jde o mixy, protože také zvyšují počet kalorií. Pamatujte, že 200 ml coly s vaší dávkou rumu obsahuje přibližně 24 g cukru. Tento tip opět výrazně sníží celkový počet kalorií.

Hydratujte

Tip, který všichni naši rodiče nepochybně navrhovali v určité fázi našeho mládí. Zkuste vypít sklenici vody mezi nápoji, časem to sníží celkovou spotřebu alkoholu a možné kalorie, nemluvě o boji proti dehydratačnímu účinku alkoholu.

Jezte chytře

Standardní donner kebab, sýrové chipsy, hamburger, pizza nebo smažené kuře nejsou jedinými možnostmi, kde má nyní mnoho jídel s sebou spoustu zdravějších možností. Jedním z mých osobních oblíbených je kuřecí kebab, který používá pita chléb bez tuku, grilovaná kuřecí prsa a salát – obrovský rozdíl v kaloriích ve srovnání s katastrofou donner. Nejlepším způsobem, jak přistupovat k jídlu po noci strávené venku, by však bylo připravit velké množství libového masa a zeleniny, jako je několik kuřecích prsou utřených s trochou česneku a uzené papriky, restovaná nízkosacharidová zelenina a trocha odtučněné majonézy. Může to znamenat čekání další půl hodiny mezi taxíkem, domovem a troubou, ale v tu noc (nebo ráno) jsem si jistý, že vás to nebude příliš obtěžovat.

 

Závěr

Ne každý z nás chce být atletem na olympijské úrovni nebo profesionálním fitness modelem a pro některé z nás je udržení dobrého společenského života důležitou součástí našich životů. Není však důvod, proč by jedna část našeho života měla brzdit tu druhou, když s trochou péče a ohleduplnosti můžeme mít to nejlepší z obou světů.

 

Přečtěte si tento článek, jak je na tom pití alkoholu a hubnutí.

Zpět do obchodu