Jídla, které vám zrychlí metabolismus

potraviny zrychlující metabolismus

Potraviny urychlující metabolismus

Tento článek vám má pomoci spalovat tuk a přitom můžete jíst pořádné množství jídla. Cvičení je samozřejmě jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do formy, ale klíčová je dieta. Dobré jídlo odděluje lidi, kteří mají úžasná těla, od lidí v „dobré“ formě. V tomto článku vám řeknu, jaké potraviny zrychlují váš metabolismus. To znamená, že konzumací jídla skutečně spalujete tuk, což sníží vaši váhu a linii pasu.

Stačí vybrat správné dámské legíny a můžeme vyrazit do fitka. Pokud je ještě nemáte, koukněte na naše stránky.

Zelený čaj

Tento zázrak zrychlí vaši srdeční frekvenci, díky čemuž váš systém spaluje kalorie rychleji. Zelený čaj je také bohatý na mnoho minerálů a vitamínů, které vyživují tělo. Studie prokázaly, že podporuje hubnutí tím, že stimuluje tělo ke spalování břišního tuku. To je pravda, tento čaj zmenší váš pas.

 

Chilli papričky

Tyto malé pálivé papričky vám zvednou tělesnou teplotu jen velmi mírně, ale dost na to, aby někteří zrudli a začali se potit. S větším teplem se zrychlují základní chemické reakce v těle, včetně spalování tuků. Vaše tělo se vás zároveň snaží ochladit (pocení), což znamená, že vaše tělo tvrději pracuje a chrlí více kalorií. Lze je také snadno přidat do jakéhokoli pokrmu, stačí jich pár nakrájet a přidat je do vašeho oblíbeného jídla.

 

Voda

Vaše tělo se skládá ze 70–80 % z vody. Skládá se z něj vaše kůže, jsou z něj vyrobeny vaše svaly a také spousta dalších kousků, jako jsou vaše klíčové orgány. Výsledkem je, že kvůli dehydrataci vypadáte špatně a cítíte se špatně. Také vás to nutí jíst více, protože vaše tělo touží po vodě z jídla. To znamená, že se zvýší váš příjem kalorií a přiberete na váze. Voda také čistí toxiny a pomáhá vám transportovat vitamíny a minerály po těle. Takže zvyšte příjem pitné vody a zrychlíte metabolismus.

 

Brokolice

Tato super potravina má velmi nízký obsah kalorií a velmi vysoký obsah vitamínu C, takže toto jídlo nejen podpoří hubnutí, ale také zlepší vzhled vaší pokožky. Je to proto, že vitamín C zvyšuje vaši produkci kolagenu. Je tam hodně vlákniny, která vám pomáhá odstraňovat toxiny a díky tomu se cítíte mnohem plnější. To znamená, že nebudete chtít svačinu a tím nebudete sbírat zbytečné kalorie, někdy i z nezdravého jídla.

 

Řecký jogurt (nízkotučný)

Tento mléčný výrobek obsahuje probiotika. Tyto „přátelské“ bakterie pomáhají tělu snižovat množství tuku, které vaše tělo absorbuje. Je také bohatý na vápník a vitamín D, které pomáhají udržovat aktivní metabolismus.

Oves

Oves je bohatý na vlákninu, která je spojena s velkým sytícím účinkem na organismus. Opět to znamená, že budete méně pravděpodobně svačit, protože budete sytí, zatímco vaše tělo bude nabité pomalým a stálým uvolňováním sacharidů s nízkým GI.

 

Mandle

Tyto malé krásky jsou plné bílkovin, vlákniny a dobrých tuků. Studie prokázaly, že mandle mohou podpořit hubnutí a zlepšit hladinu cholesterolu. Jsou ideální pro zdravou svačinu.

 

 černá káva

Černá káva

Kofein nastartuje váš metabolismus. Pomáhá také při odbourávání tuků. Dejte si tedy ráno šálek a budete se cítit více bdělí a shodíte i kila.

 

Borůvky

Tyto malé modré drahokamy jsou nabité antioxidanty. Uspokojí chuť na sladké a jsou skvělé ke svačině. Neobsahují mnoho kalorií a mají vysoký obsah vody a vlákniny.

 

Závěr

 

Neočekávejte, že změny tělesného složení nastanou přes noc, protože neexistuje žádný magický protijed na tuk. Ale přidání těchto potravin do vaší stravy vám může pomoci zhubnout a budete se celkově cítit mnohem lépe. Také bych vám doporučil jíst menší jídla a častěji. Podle mého názoru je to mnohem lepší než jíst tři masivní jídla denně nebo ještě horší nejíst celý den a jíst spoustu jídla v noci, což způsobuje obrovské skoky inzulínu a související obávané ukládání tuku. Tím, že se budete během dne doplňovat, nebudete mít hlad, budete mít mnohem více energie, budete se cítit mnohem lépe a dosáhnete svého fitness cíle či cílové hmotnosti.

 

Jsou energetické nápoje zdravé? To zjistíte v našem dalším článku.

Zpět do obchodu