Proč vyplachování úst olejem zlepšuje kvalitu vašich zubů?

kokosový olej a výplach úst

Oil pulling neboli vyplachování úst olejem, byl zaveden do západního světa před dvaceti lety dnes je to rostoucí trend s mnoha olejomalbami, které se mohou pochlubit fantastickými výsledky v oblasti ústní dutiny a celkového zdraví. Existují tisíce svědectví pacientů, ale kde končí věda? Zatím o tom není tuna vědy, ale zde je to, co dosavadní výzkum říká.

Vyplachování úst olejem

Pokud nevíte, co je to oil pulling, je to 3000 let stará ájurvédská praxe, kdy si denně až dvacet minut na lačný žaludek ždímáte lžíci kokosového, sezamového nebo slunečnicového oleje v ústech. Můžete to udělat také s MCT olejem, abyste umožnili větší absorpci lipidů sliznicí v blízkosti mozku.

Kvalitní a dobře vypadající dámské fitness oblečení najdete na našem internetovém obchodu.

V Asii a Indii je to historicky součástí každodenního wellness režimu, který pomáhá s více než třiceti nebo více systematickými nemocemi. Tato praxe je známá tím, že detoxikuje a čistí vaše zuby a dásně, čímž je činí bělejšími a zároveň snižuje záněty a dokonce i zápach z úst. Z osobní zkušenosti vidím rozdíl, když to dělám s MCT olejem, jak v energii, tak v bělosti, ale nerad na něm trávím 20 minut. Biodentisté vám řeknou, že ošetření zubů je důležitou vstupní branou k ošetření celého těla. Teorie za tažnou praxí spočívá v tom, že olej „stahuje“ škodlivé viry, bakterie (Streptococcus), parazity a plísně (Candida) a všechny jejich toxické odpadní produkty z úst, brání jim v prosakování do krevního oběhu a potlačuje imunitní a celkovou imunitu zdraví.

Co říká výzkum o tažení oleje

Většina malých klinických studií o těžbě ropy se konala v Indii, sídle této praxe, kde vědci ochotně provádějí studie. Většina končí pozitivními výsledky podobnými této studii, aby demonstrovala účinnost oil pullingu ve srovnání s jinými formami ústní hygieny. Subjekty ve studii měly mírné až středně těžké onemocnění dásní a akumulaci plaku, typické pro populaci jako celek. Byli instruováni, aby pokračovali ve svých běžných praktikách ústní hygieny a zavedli do své rutiny odstraňování oleje. Na konci 45 dnů se tvorba plaku výrazně snížila, přičemž většina redukce přišla během pozdější poloviny studie, což naznačuje, že čím déle budete olej vytahovat, tím lepší budou výsledky. Gingivitida (tj. onemocnění dásní) byla také významně snížena u všech subjektů, a to o více než 50 procent. Výzkumníci hodnotili změny jako „vysoce“ významné.

Jak skutečně funguje převalování kokosovým olejem

Pokud tažení oleje není kouzlo, jaký je biologický a chemický proces, který se děje v našich ústech, abychom „odtáhli“ tyto škodlivé brouky? Během procesu převalování v ústech se olej mísí se slinami a vytváří řídkou tekutinu, která putuje mezi zuby a dásněmi do míst, kde se ukrývají bakterie. Oleje (zejména oleje s přirozeně antibakteriálními vlastnostmi jako kokosový olej) se vážou na biofilm neboli plak na zubech a snižují počet bakterií v ústech.

Mnohé z těchto mikroorganismů jsou potaženy tukem, lipidovou dvojvrstvou, která je přitahována jinými tuky a v tomto případě tukem tažných olejů. Bakterie jsou absorbovány do tažného oleje během švihání a odstraněny během vypuzování oleje z vašich úst. To je důvod, proč je důležitým posledním krokem vyplivnutí oleje místo jeho spolknutí, protože nechcete tyto toxiny znovu vstřebat. Odborníci se shodují, že kokosový olej je lepší než jiné oleje, jako je sezamový nebo slunečnicový. Má jedinečné výkonnostní vlastnosti, které nenajdete u jiných olejů.

  • Jednak funguje jako přírodní antibakteriální prostředek, který zabíjí choroboplodné bakterie, plísně, viry a prvoky. Tuky se středně dlouhým řetězcem nalezené v kokosovém oleji jsou účinné při napadání bakterií Streptococcus Mutans, které způsobují kazy.
  • Za druhé, pracují na udržení zdravé úrovně zánětu.
  • A konečně, je to tkáňový léčitel při místní aplikaci. Stimuluje obnovu buněk a infekcí.

Existuje mnoho studií, které prokazují antibakteriální vlastnosti těchto olejů. Biohacking využíváte k provádění změn ve svém prostředí, které vám poskytnou větší kontrolu nad vaší biologií, což znamená, že chcete dělat věci, které jsou efektivnější za kratší dobu. Proto jsem hacknul svůj vlastní proces tažení oleje. (stačí jednou týdně)

 

vyplachování úst olejem

 

Vytažení olejem MCT

Vyzkoušejte olej s trochou vašeho MCT oleje namísto pouhého kokosového oleje. Oleje vstřebáváte sliznicí, takže pokud se chystáte 20 minut sedět s plnou pusou oleje, můžete také použít ten, který je kvůli čistotě třikrát destilován a po vstřebání se rychleji přeměňuje na energii, přes vaši sliznici. (Má silné antimikrobiální vlastnosti.) MCT olej je vyroben bez použití rozpouštědel a je třikrát destilován v bezkyslíkové atmosféře, takže je zcela bez C6 MCT, který dráždí slizniční membrány. Vzhledem k tomu, jak porézní jsou vaše ústa, má každodenní rutina pro odstranění oleje s nejčistšími a nejúčinnějšími přísadami největší smysl.

Stačí přidat oreganový olej

Přidejte kapku esenciálního oleje z oregana. Oreganový olej je dobře známé silné antimykotikum a antimikrobiální činidlo a dokonce existuje studie o kombinovaných účincích oreganového oleje a nejvzácnějšího typu MCT oleje (kyselina kaprylová, což je 70 % MCT).

Vyčistěte svůj jídelníček

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro olejový tah s MCT nebo jen pro obyčejný kokosový olej, všichni zubaři, západní i funkční biodentisté souhlasí s tím, že čistá strava s nízkým obsahem cukru zlepšuje vaše zdraví ústní dutiny. Dieta se záměrně vyhýbá potravinám, které mohou způsobit kazy, infekce a nezdravé dásně. Potraviny, kterým je třeba se vyhnout: cukr, mouka a obiloviny, hydrogenované oleje. Vyhněte se masu, rybám a vejcím, které nejsou z farmy.

Jak si doma vybělit zuby přírodní cestou?

Zpět do obchodu