Přírodní cesta k bělejším zubům pomocí kurkumy

Autor: Karel Matoušek

domácí bělení zubů

Zdroj obrázku: Pexels.com

 


Všichni sníme o bílém a zdravém úsměvu. Bělení zubů je v současné době velmi populární a existuje mnoho komerčních produktů slibujících zázračné výsledky. Bohužel, většina těchto výrobků obsahuje škodlivé chemikálie a může poškodit naše zuby a dásně. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje přírodní a bezpečná cesta, jak dosáhnout bělejšího úsměvu?

 

V tomto článku se podíváme na domácí metodu bělení zubů pomocí kurkumy. Kurkuma je známá svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi, a díky nim se stala oblíbeným přírodním lékem v mnoha částech světa. Zjistíme, jak kurkuma funguje, jak ji používat k bělení zubů a jak si vyrobit vlastní zubní pastu s obsahem kurkumy.

Jak kurkuma bělí zuby?

Při první zmínce o kurkumě jako bělícím prostředku na zuby se většina lidí skepticky zasměje. Jak může žluté koření vybělit zuby, když zanechává skvrny na rukou, rtech, fitness oblečení nebo nehtech? Ale ve skutečnosti je to pravda. Kurkuma obsahuje přirozené složky, které pomáhají odstranit skvrny a zlepšit bělost zubů.

Kurkuma obsahuje látku nazývanou kurkumin, která má silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Působením kurkuminu se ničí bakterie a další mikroorganismy v ústech, což pomáhá předcházet zubnímu kazivosti a infekcím dásní. Kurkuma také pomáhá odstraňovat povrchové skvrny na zubech a zlepšuje jejich bělost.

Jak používat kurkumu k bělení zubů?

kurkuma a bělení zubů

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Použití kurkumy na bělení zubů je jednoduché a může být provedeno doma. Stačí si připravit pastu z kurkumového prášku a vody a tuto pastu použít na čištění zubů. Zde je jednoduchý postup, který můžete následovat:

 • Smíchejte organický kurkumový prášek s vodou, dokud nevznikne hustá pasta.
 • Namočte si zubní kartáček do kurkumové pasty a jemně si vyčistěte zuby po dobu 2 minut.
 • Neoplachujte ústa hned po čištění. Nechte kurkumu působit na zubech po dobu 5 až 10 minut, aby mohla vykonat svou magii.
 • Poté vyplivněte pastu a důkladně si ústa opláchněte vodou.
 • Nakonec si zuby vyčistěte běžnou zubní pastou.

Je důležité si uvědomit, že kurkuma může způsobit dočasný světle žlutý odstín na zubech nebo dásních. Tento odstín však zmizí po důkladném vypláchnutí úst. Po pravidelném používání byste měli začít vidět rozdíl ve svém úsměvu.

Recept na vlastní zubní pastu s kurkumou

Můžete si také vyrobit vlastní zubní pastu s obsahem kurkumy, která bude ještě účinnější při bělení zubů. Zde je jednoduchý recept, který můžete vyzkoušet:

Složky zubní pasty:

 • 4 čajové lžičky organického kurkumového prášku
 • 3 lžičky rozehřátého kokosového oleje
 • 2 lžičky xylitolu (přírodní sladidlo)
 • Mátový olej (volitelný pro osvěžující chuť)

Postup:

 • Smíchejte všechny ingredience dohromady, dokud nevznikne hustá pasta.
 • Naneste pastu na zubní kartáček.
 • Jemně si čistěte zuby po dobu 2 minut.
 • Nechte pastu působit na zubech po dobu 5 minut a poté ji vyplivněte.
 • Vypláchněte si ústa vodou.

Tuto zubní pastu můžete používat několikrát týdně. Po několika týdnech používání můžete snížit frekvenci na jednou nebo dvakrát týdně. Zbytkovou pastu uchovávejte v chladničce pro další použití.

Závěr

Kurkuma je přírodní a bezpečná alternativa k bělicím zubním pastám a procedurám. Její protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti pomáhají nejen vybělit zuby, ale také chránit je před zubní kazivostí a infekcemi dásní. Pokud toužíte po bělejším úsměvu, zkuste tuto přírodní metodu a uvidíte rozdíl. Vyzkoušejte domácí bělení zubů pomocí kurkumy a začněte se těšit na zářivý a zdravý úsměv!

 

Tento článek byl aktualizován o nový obsah 28.10.2023

Zpět do obchodu